Drugie życie odpadów

Pod takim hasłem w miesiącu listopadzie odbył się konkurs ekologiczny, w którym mogli wziąć udział chętni uczniowie z naszej szkoły. Do organizatorów konkursu wpłynęło około 20 prac, które zostały przygotowane przez zespoły maksymalnie trzyosobowe. Uczniowie przygotowali różnorodne przedmioty użytkowe czy gadżety z odpadów, które prawdopodobnie zostały by wyrzucone na śmieci. Konkurs ten wpisuje się w tematykę główną realizowanego w naszej szkole od 1 listopada br. projektu „Zróżnicowane życie w naszej przyszłości” w ramach programu Erasmus+.

Jury w składzie: pani Agnieszka Stefańska-Biela oraz p. Tomasz Majchrzak ocenili konkursowe prace w kategorii: edukacja wczesnoszkolna oraz klasy 4-8.

W kategorii edukacja wczesnoszkolna wyniki przedstawiają się następująco:

• I miejsce: Mikołaj Wydra, Kacper Bełdzikowski, Mateusz Kozielski (3b) – „Piłkarzyki”
  • II miejsce: Zofia Nowak, Barbara Średzińska, Gabriela Średzińska (2a) – „Torebka z portfelem i mysz”
  • III miejsce: Zofia Półrolniczak, Lena Losik, Zuzanna Zawieja (2a) – „Lampka”.

Natomiast w kategorii klas 4-8 wyniki przedstawiają się następująco:

• I miejsce: Weronika Horn, Klara Warkocka, Maja Nowak (5b) – „Ukulele”
  • II miejsce (ex aequo): Joanna Sierszulska, Bartłomiej Łykowski, Wiktor Cieśliński (5b) – „Laptop”, Julia Marczak, Liwia Ziemba (8c) – „Komputer.

Organizatorzy gratulują zwycięzcom oraz dziękują wszystkim uczestnikom konkursu. Zachęcają także do udziału w innych ekologicznych przedsięwzięciach, które będą się odbywały w naszej szkole.

Zapraszamy do galerii: Drugie życie odpadów