XII Edycja Konkursu Recytatorskiego Dwa Języki w ZSP w Witkowie

Podczas Konkursu Recytatorskiego, zorganizowanego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Witkowie młodzież ze Szkół Podstawowych z Witkowa, Powidza i Mielżyna oraz ze Szkół Ponadpodstawowych z Witkowa i Gniezna, prezentowała utwory poetyckie w polskiej i angielskiej wersji językowej. Ich interpretacje wybranych utworów oceniało profesjonalne jury: pani Katarzyna Kalinowska – aktorka Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, pani Marlen Hess Amerykanka stacjonująca w bazie w Powidzu oraz pan Sławomir Fesyna – dyrektor MM Publications.

Pierwsze i drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęły uczennice: Nela Majchrzak i Anastazja Jankowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Powidzu.

III miejsce zajął BARTŁOMIEJ ŁYKOWSKI ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Witkowie. Jego interpretacja wiersza Wisławy Szymborskiej „Koniec i początek” poruszyła wielu uczestników wydarzenia.

BRAWO BARTEK!!! GRATULACJE!!!