Mateusz Wabiński i Miłosz Walczewski laureatami konkursu Szukamy redaktorów

Już od 2019 roku nasza szkoła uczestniczy w projekcie Goethe Institut Deutsch Plus. Jego celem jest zachęcanie dzieci i młodzieży do nauki języka niemieckiego, rozwijania pasji i zainteresowań. Jedną z aktywności, które miały temu służyć było zaproszenie do udziału w konkursie „Szukamy redaktorów”. Młodzież uczestnicząca w projekcie Deutsch Plus mogła spróbować swoich sił jako redaktorzy niemieckojęzycznej gazetki dla uczących się języka niemieckiego.

Wśród młodych twórców wyróżnionych w konkursie znalazło się dwóch naszych uczniów. Mateusz Wabiński przygotował artykuł, w którym polecał miejsce na urlop, natomiast Miłosz Walczewski stworzył grafikę prezentującą jego hobby. Gratulujemy i zachęcamy do wykorzystania gazetki, jako materiału do nauki języka niemieckiego.