Konkurs języka niemieckiego „Mein Abenteuer mit Deutsch”

Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych zaprosiliśmy uczniów klas 4-8 oraz szkoły ponadpodstawowej z terenu naszej gminy do udziału w konkursie plastyczno-technicznym, pod hasłem „Moja przygoda z niemieckim”. Zadaniem konkursowym było kreatywne przedstawienie umiejętności i wiedzy zdobytych podczas lekcji języka niemieckiego. Temat konkursu celowo sformułowany był bardzo ogólnie, aby uczniowie mogli puścić wodze fantazji i w kreatywny, idealny sposób wykonać swoją pracę.

I tak też się stało. Wszystkie dzieła były oryginalne, różnorodne i wykonane rozmaitymi technikami. Każde też przedstawiało inny zakres tematyczny. Komisja konkursowa doceniła zaangażowanie wszystkich uczestników a na podium znalazły się prace najbardziej staranne, estetyczne i poprawne językowo.

Wśród laureatów znalazło się troje uczniów naszej szkoły. I miejsce w kategorii uczniów klas 4-6 zajęła Lena Młodzińska z klasy 4a. Na miejscu III znalazł się Nikodem Nowaczyk, również z klasy 3a. Natomiast Zofia Śruba z klasy 5b otrzymała wyróżnienie.

Wszyscy laureaci nagrodzeni zostali dyplomami i upominkami kojarzącymi się z nauką języków obcych pozyskanymi od sponsorów przez nauczycieli języka niemieckiego. Dyplomy i upominki przekazane też zostały laureatom z innych szkół.

Zapraszamy do galerii Konkurs języka niemieckiego „Mein Abenteuer mit Deutsch”