Erasmus+

Od maja 2022 roku realizowany jest w naszej szkole projekt współpracy międzynarodowej Erasmus+ pt. „Zrównoważone życie w naszej przyszłości”. Celem projektu jest zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia naszej planety, ze szczególnym uwzględnieniem zasad gospodarki odpadami w Polsce, Rumunii oraz Turcji, rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz nawiązywanie przyjaźni z uczniami z innych krajów. Przygotowania do realizacji projektu rozpoczęły się jednak znaczniwe wcześniej.

• Wiosna 2021 – złożenie wniosku do Narodowej Agencji Erasmus+.
  • Jesień 2021 – Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności informuje o wynikach konkursu wniosków złożonych w sektorze Edukacja szkolna programu Erasmus+ w ramach Akcji 2, Partnerstwa na rzecz współpracy, Partnerstwa na małą skalę (KA210-SCH). Wśród laureatów konkursu jest nasza szkoła z projektem ekologicznym “Living sustainably is our futur”.
  • 1 listopada 2021 – oficjalne rozpoczęcie realizacji projektu w placówce koordynującej działania (Szkoła Podstawowa nr 1 Witkowo) oraz w szkołach partnerskich: Scoala Gimnaziala Nr. 2 Fundeni-Dobroesti z Rumunii oraz Pendik Necip Fazil Kiskurek Ortaokulu ze Stambułu w Turcji.
  • 15 stycznia 2022r. -  spotkanie online z koleżankami i kolegami z Turcji, nawiązanie pierwszych kontaktów, zaplanowanie działań w sieci przed wizytą w Polsce.
  • 12 luty 2022r. - spotkanie online z koleżankami i kolegami z Rumunii, nawiązanie pierwszych kontaktów, zaplanowanie działań w sieci przed wizytą w Polsce.
  • 9 – 13 maja 2022r. – spotkanie międzynarodowe uczniów z Polski, Rumunii oraz Turcji w Witkowie, w ramach projektu Erasmus+; realizacja tygodniowych działań ekologicznych związanych z celami projektu oraz kształtowanie kompetencji językowych.

• 18 – 25 września 2022r. – spotkanie międzynarodowe uczniów z Polski, Rumunii oraz Turcji w Stambule, w ramach projektu Erasmus+; realizacja tygodniowych działań ekologicznych związanych z celami projektu oraz kształtowanie kompetencji językowych.

• 9 – 15 października 2022r. - spotkanie międzynarodowe uczniów z Polski, Rumunii oraz Turcji w Fundeni-Dobroesti, w ramach projektu Erasmus+; realizacja tygodniowych działań ekologicznych związanych z celami projektu oraz kształtowanie kompetencji językowych.