Strona główna
Aktualności
Talent to robić z łatwością to, co jest trudne dla innych.
Dnia 24 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs "Mam talent". Była to świetna okazja do zaprezentowania naprawdę różnorodnych uczniowskich pasji i talentów m.in.: śpiewu, tańca, gry na instrumentach, układów gimnastyki artystycznej czy pokazów układania kostki Rubika.
Zwycięzcami zostali: 1. Zuzanna Moskal, 2. Vira Menlychenko, 3. Inka Matela.
Należy podkreślić, że wszyscy uczestnicy wygrali coś najcenniejszego – podziw rówieśników i dowód na to, że warto wierzyć we własne możliwości. Gratulujemy odważnym pasjonatom! (AM)
W sporcie nie ma przegranych, są tylko lekcje!
Takie hasło przyświecało Szkolnemu Dniu Sportu, który odbył się 23 czerwca. Uczniowie uczestniczyli w wielu, bardzo różnorodnych konkurencjach, które miały na celu rozbudzenie ducha zdrowej, sportowej rywalizacji. Emocji i śmiechu nie brakowało.(AM)
40
Z głębokim smutkiem zawiadamiamy...
Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Śp. Tomasza Majchrzaka
wieloletniego Nauczyciela, Wychowawcy i Przyjaciela młodzieży.
Odszedł od nas człowiek niezwykłej wiedzy, pasji i zaangażowania. Miłośnik geografii i przyrody, niestrudzony podróżnik, który zarażał swoich uczniów ciekawością do świata oraz szacunkiem dla jego piękna i różnorodności.
Był wybitnym dydaktykiem, nauczycielem z powołania, dla którego edukacja stanowiła nie tylko zawód, lecz przede wszystkim misję. Swoją życzliwością, mądrością i oddaniem pozostawił trwały ślad w sercach wielu pokoleń uczniów oraz współpracowników.
W tych trudnych chwilach składamy wyrazy szczerego współczucia Rodzinie i Bliskim.
Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Dzień Pustej Klasy
Po raz kolejny nasza placówka wzięła udział w międzynarodowej inicjatywie, propagującej edukację na świeżym powietrzu. Szkoła opustoszała, za to naszych uczniów można było spotkać na stadionie, Orliku, na lodach a nawet w gnieźnieńskim kinie. Naukę zastąpiła zabawa, integracja i rozmowy. Dopisała nam nie tylko pogoda, ale także i humory!(AM)
Imię, które trwa…
Dnia 21.04 Szkoła Podstawowa nr 1 obchodziła 25. rocznicę nadania placówce imienia Adama Borysa. Z tej okazji zaszczycili nas obecnością: posłowie Zbigniew Dolata i Tadeusz Tomaszewski, Jolanta Kamzela-Czub - Naczelnik Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, Wicestarosta Gnieźnieński dr hab. Łukasz Scheffs, Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo Krzysztof Szoszorek, proboszczowie Witkowskich parafii: ksiądz Robert Krysztofiak i ksiądz dr Hubert Nowak, radny Sejmiku Wojewódzkiego Łukasz Grabowski, radny Powiatu Gnieźnieńskiego Andrzej Kwapich, radni Rady Miasta: Paweł Roszyk, Krzysztof Chołodecki, Marek Biadasz, Renata Robaszkiewicz, Marian Walczak, Lucyna Wendland. Kuratorium Oświaty reprezentowała wizytator Danuta Eckert. Przedstawicielką dowódcy 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu była mjr Paulina Smaczniak.
Kolejny rok z projektem DeutschPLUS+!
W czwartek, 9 kwietnia naszą szkołę odwiedziła Clarissa – studentka ze Szwajcarii, która większość swojego życia spędziła w Brazylii. Podczas wyjątkowych warsztatów w języku niemieckim uczniowie klas 7 i 8 mieli okazję poznać życie w Rio de Janeiro oraz w Niemczech, gdzie Clarissa wcześniej studiowała. Było to spotkanie pełne inspiracji, ciekawostek i pozytywnej energii!
Nasze akcje
Galeria zdjęć
- brak danych
Mapa
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 37055374