Strefa rodzica

Placówki świadczące pomoc

Centrum Medyczne Log Med

Poradnia świadczy usługi w zakresie:

• terapii indywidualnej i grupowej,
  • zajęć wzmacniających kompetencje wychowawcze rodziców,
  • pomocy w przezwyciężaniu trudności szkolnych oraz rówieśniczych,
  • diagnozowania przyczyn niepowodzeń szkolnych oraz możliwości intelektualnych uczniów,
  • pomocy w radzeniu sobie z emocjami,
  • pomocy w przezwyciężaniu stanów depresyjnych i lękowych.

1) ulica Pustachowska 1, 62-200 Gniezno, telefon 734 848 648

• Oddział Dzienny Dla Dzieci i Młodzieży z Zaburzeniami Zachowania i Emocji (potrzebne skierowanie)
  • Poradnia Zdrowia Psychicznego Dla Dzieci i Młodzieży (potrzebne skierowanie)

2) ulica Graniczna 1, 62-200 Gniezno, telefon 606 704 707

• Poradnia Psychologiczna dla dzieci i młodzieży - podpisane porozumienie współpracy między szkołą, a poradnią gwarantuje udzielenia pomocy psychologicznej w ciągu 7 dni od zgłoszenia, bez konieczności załatwiania skierowania.

Poradnia psychologiczno-pedagogiczna

Poradnia świadczy usługi w zakresie:

• diagnozowania możliwości intelektualnych uczniów oraz przyczyn niepowodzeń szkolnych,
  • opiniowanie w sprawie wystawienia orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego lub indywidualnego nauczania,
  • wystawianie opinii o potrzebie zindywidualizowanej ścieżki kształcenia, pomocy psychologiczno-pedagogicznej na terenie szkoły czy dostosowania wymagań egzaminacyjnych, np. w  sytuacji uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się (dysleksja, dysgrafia, dysortografia),
  • doradztwa zawodowego,
  • na stronie poradni dostępne są również wnioski niezbędne do zgłoszenia dziecka do placówki,
  • dziecko kierowane jest do poradni na wyraźną prośbę rodzica, nauczyciel może jedynie zasugerować potrzebe wykonania diagnozy możliwości intelektualnych dziecka.

Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu

• Głównym celem TKOPD jest pomoc dziecku krzywdzonemu i jego rodzinie. Oferta KOPD adresowana jest do rodzin i w szerokim zakresie do dzieci – ofiar przemocy emocjonalnej, fizycznej i seksualnej oraz zaniedbań i niewłaściwej opieki.
  • Stowarzyszenie prowadzi poradnictwo psychologiczne, pedagogiczne oraz prawne dla dzieci, młodzieży oraz ich rodzin i opiekunów.
  • TKOPD pomaga w trudnych sytuacjach rodzinnych.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie PCPR

Główne zadania Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

• Prowadzenie specjalistycznego poradnictwa.
  • Organizowanie opieki w rodzinach zastępczych.
  • Zapewnienie opieki i wychowania dzieciom całkowicie lub częściowo pozbawionym opieki rodziców.
  • Pokrywanie kosztów utrzymania dzieci z terenu powiatu, umieszczonych w placówkach opiekuńczo-wychowawczych i w rodzinach zastępczych, również na terenie innego powiatu.
  • Pomoc w integracji ze środowiskiem osób mających trudności w przystosowaniu się do życia, młodzieży opuszczającej placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego i socjalizacyjnego.
  • Pomoc osobom mającym trudności w integracji ze środowiskiem, które otrzymały status uchodźcy.
  • Prowadzenie ośrodków interwencji kryzysowej.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Witkowie

Realizuje zadania z zakresu pomocy społecznej.

Komisariat policji w Witkowie

Sąd Rejonowy w Słupcy