Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
  ul.Poznańska 47
  62-230 WITKOWO
 • (+48) 61-477-82-50


 • Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej, na Morawski Kras i do Pragi

  Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej, na Morawski Kras i do Pragi

  W dniach 6 - 10 maja 2024 r. klasy Va, Vb i VIc z wychowawcami p. Tomaszem Majchrzakiem, p. Teresą Szkudlarek, p. Kaliną Piechowiak i p. Iloną Musidlak uczestniczyły w wycieczce do Kotliny Kłodzkiej, na Morawski Kras i do Pragi. Wczesnym rankiem w poniedziałek młodzi turyści opuścili Witkowo i po kilku godzinach dotarli do Polanicy Zdroju, do hotelu „Europa”

  Nim jednak osiągnęli cel podróży, po drodze przeżywali pierwsze swoje przygody. Odwiedzili Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku, podziwiając tu makiety najznamienitszych budowli Dolnego Śląska, Ziemi Kłodzkiej, Europy i świata. Znajdują się one w otoczeniu pięknego ogrodu, obfitującego w tysiące unikatowych gatunków drzew i krzewów. Atrakcją obiektu było także spotkanie egzotycznymi ptakami i zwierzętami.

  Kolejne wrażenia czekały na uczniów podczas wyprawy górskiej z Międzygórza na szczyt Iglicznej, w okolicach którego znajduje się Sanktuarium Marii Śnieżnej. Wchodząc na Igliczną zatrzymali się przy wodospadzie Wilczki. 

  W drugi dzień wycieczki piątoklasiści i szóstoklasiści odwiedzili Czechy. Tam zwiedzili Morawski Kras, tajemniczą krainę pełną jaskiń (ponad 1100), krasowych kanionów i pięknych leśnych szlaków. Poznali jedną z najpiękniejszych jaskiń Punkveni i Przepaść Macochy. Nie tylko podziwiali kształty skał wyrzeźbione przez wodę i odległy czas, poznali opowieści o tym miejscu, ale i płynęli łodziami po podziemnej rzeczce Punkvi

  Ogromnym wyzwaniem dla miłośników górskiej turystyki stał się najdłuższy wiszący most na świecie – Sky Bridge (długości 721 m, na wysokości 95 m nad głęboką doliną). Spacer w chmurach wymagał od uczniów nie lada odwagi, ale zapewnił niezwykle i niezapomniane wrażenia oraz zapierające dech w piersiach malownicze widoki na góry i rzekę Morawy

  Młodzi turyści kontynuowali swoje przygody w środę. Tym razem w Górach Stołowych piątoklasiści i szóstoklasiści zwiedzali urokliwy rezerwat – Błędne Skały, podziwiając różnorodne formy skalne, takie jak: maczugi, grzyby, słupy czy zwierzęta. Większości podobało się przeciskanie przez skalne szczeliny. 
  Szczeliniec Wielki był kolejną atrakcją dnia. Wspinaczka na szczyt przeniosła dzieci w świat sprzed 60 milionami lat. Tu też podziwiali piękne widoki na okolice, jak również oglądali fantastycznie wyrzeźbione przez wiatr, deszcz i lód formy skalne, przypominające ludzi i zwierzęta, a także wysłuchali niezwykłych opowieści.

  Ostatnim punktem dnia była gra terenowa w Polanicy Zdroju. Wczesnym rankiem w czwartek, spragnieni kolejnych przygód, młodzi turyści wyruszyli do stolicy Czech. W Pradze spacerowali po Hradczanach, podziwiając piękne pałace hradczańskie i Ratusz Hradczański. Zachwycili się zabudowaniami starego Pałacu Królewskiego, katedrą św. Wita, Mostem Karola, Rynkiem Staromiejskim, Zegarem Orloj oraz pomnikiem Jana Husa, Placem Wacława, Bramą Prochową. Z fantastycznie opowiadającą panią Przewodnik odkrywali tajemnicze zakątki i osobliwości, coraz mocniej zakochując się "Sercu Europy". Wyprawę do Kotliny Kłodzkiej uczniowie zakończyli w Kłodzku, zwiedzając tamtejszą Twierdzę, poszerzając w czasie „żywej” lekcji wiedzę z historii i historii wojskowości. 

  Atrakcją tego dnia było zwiedzanie Kopalni Złota w Złotym Stoku. Każdy poczuł się tu jak poszukiwacz złotodajnych rud i minerałów. Spacer podziemnymi chodnikami Sztolni Gertrudy, wspinanie się schodami w dół i w górę, zjazd w dół, słuchanie opowieści o górnikach i wydobywanie rud złota oraz arszeniku, poznanie ciekawostek, spotkanie z Gertrudą poszukującą nadal swojego męża w kopalni, podróż podziemną kolejką … i wiele innych atrakcji... sprawiło, że uczniowie przeżyli fantastyczną i niezapomnianą przygodę! 

  Tegoroczna wycieczka klasowa była strzałem w dziesiątki! Uczniowie poszerzyli wiedzę z różnych dziedzin, przeżyli wiele przygód i doznali niesamowitych emocji. Na pewno jeszcze długo w domu będą snuć opowieści o swojej fantastycznej wyprawie. (T.Sz.)
   

  Zapraszamy do galerii Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej, na Morawski Kras i do Pragi 

 • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2024

  Dnia 21 marca 2024 roku zorganizowano w naszej szkole XXXIII Edycję Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY. Z radością informujemy, iż troje uczniów naszej szkoły uzyskało wyróżnienia: Szymon Kujawski IIb, Krystian Walczak IIIc i Aleksander Sterling IVb.

 • Jedynka w blasku srebra

  Dnia 19.04.2024 w Żerkowie na malowniczym stadionie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Drużynowych Biegach Przełajowych. W zawodach wystartowało ponad 1000 uczestników w 4 kategoriach wiekowych. Nasza ekipa rozpoczęła od startu dziewcząt w wieku 2013 i młodsze osiągnęły 6 miejsce na ponad 60 szkół, skład drużyny: Julia Walczak(6), Barbara Średzińska, Gabriela Średzińska, Hanna Kujawa, Helena Goliszek, Zuzanna Zawieja.

 • Maraton ekologiczny

  Jednym z projektów ogólnopolskich realizowanych w naszej szkole jest projekt ekologiczny pod hasłem EKOSZKOŁA 24. W ramach tego projektu uczniowie z klasy 6b podjęli się zadania związanego z bioróżnorodnością. Ich celem było przygotowanie szkolnej imprezy, która poruszałaby właśnie tę tematykę. 

 • Mali przyrodnicy

  W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z ekologią na Ty” uczniowie klasy 2b przystąpili do realizacji jednego z zadań projektowych. Ich celem było stworzenie albumu o najbliższym parku narodowym. Uczniowie nie mieli zbyt wielkiego wyboru, gdyż najbliżej naszej szkoły znajduje się Wielkopolski Park Narodowy.

 • W poszukiwaniu prądu i słoni

  W poszukiwaniu prądu i słoni

  9 kwietnia trzecioklasiści wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Wizytę rozpoczęli od Centrum Nauki i Techniki EC1, gdzie wraz z animatorkami przeszli ścieżkę dydaktyczną "Przetwarzanie energii". Ciekawą atrakcją był spacer na taras widokowy Chłodni Kominowej. Z wysokości 40 metrów można było podziwiać nie tylko panoramę Łodzi, ale także (dzięki pracownikowi Planetarium i teleskopowi) zjawiska zachodzące na powierzchni Słońca. Po spacerze ulicą Piotrowską, młodzi turyści mieli okazję podziwiać niezwykły, cały wyłożony lustrzaną mozaiką, Pasaż Róży. Zwieńczeniem wyjazdu była wizyta w Orientarium, gdzie trzecioklasiści m.in. przyglądali się karmieniu słoni i spotkali Domino -kilkumiesięczne żyrafiatko. Z pewnością wyjazd na długo wszystkim zapadnie w pamięci.(AM)

  Zapraszamy do galerii W poszukiwaniu prądu i słoni 

 • Punkt krytyczny. Energia odNowa.

  Jednym z zadań ogólnopolskiego projektu EKO-SZKOŁA 24 było zagadnienie dotyczące odnawialnych źródeł energii. Jego realizacji podjęli się uczniowie z klasy 6a, którzy w tym celu obejrzeli film dotyczący tych zagadnień. 

 • Pani Wiosna

  Z ogromną przyjemnością ogłaszam wyniki szkolnego konkursu plastycznego Pani Wiosna. Jego organizatorem była Pani Agnieszka Stefańska-Biela. Komisja konkursowa wyłoniła 12 laureatów konkursu oraz przyznała wyróżnienia. Do konkursu przystąpiło 27 uczniów z klas 1-3.

 • Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie

  Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie

  W przedświąteczną środę, 27 marca, społeczność naszej szkoły świętowała Dzień Patrona. Każdego roku ten dzień traktowany jest w szczególny sposób. Na uroczystym apelu Dyrektor przywitał gości: Przewodniczącego Rady Miejskiej – p. Piotra Jóźwika, Burmistrza Gminy i Miasta – p. Mariana Gadzińskiego, Wiceburmistrza Gminy i Miasta – p. Marka Wiatrowskiego, Radnego – przewodniczącego Komisji Oświaty – p. Pawła Szymańskiego, Dyrektorów placówek oświatowych naszej gminy – p. Annę Molendowicz-Koteras – Dyrektor Zespołu Szkól Ponadpodstawowych w Witkowie, p. Bernadettę Nowak - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Witkowie i p. Urszulę Potaś – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie. Razem z nami świętowały p. Katarzyna Wiśniewska i p. Magdalena Szcześniak z Rady Rodziców. 

  Naszą uroczystość zaszczyciła też p. Magdalena Antoniewicz, zastępca pełnomocnika do spraw Partnerstwa Kraju Związkowego Brandenburgia na Wielkopolskę. Nasz gość specjalny odwiedził szkołę, aby odebrać książki zgromadzone w ramach akcji „Wielkopolska zbiórka książek”. Akcja ta była prowadzone pod patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu, ODN w Poznaniu, Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania oraz Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oddział Poznań i zamku Trebnitz – Centrum Edukacji i Spotkań. Serdecznie powitani też zostali Rodzice stypendystów oraz uczniowie i grono pedagogiczne.

  Po oficjalnym powitaniu gości Dyrektor przedstawił sylwetkę naszego Patrona. Przy okazji święta wyróżnieni uczniowie otrzymali z rąk Burmistrza i Dyrekcji szkoły Stypendia Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo. Najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu osiągnęli: Gabriela Dutkiewicz z kl. 7a, Bartosz Kubacki z kl. 7a i Piotr Wasielewski z kl. 7a. Rodzice tychże uczniów otrzymali listy gratulacyjne. W swoim wystąpieniu Burmistrz wyraził uznanie dla pracy stypendystów i życzył dalszych sukcesów. W oficjalnej części uroczystości głos zabrała także p. Magdalena Antoniewicz, która podziękowała za zebrane książki. Zostaną one przeznaczone dla młodzieży uczącej się języka polskiego w Kraju Związkowym Brandenburgia.

  Podczas uroczystości wręczono również nagrody za konkursy plastyczne: „Wizerunek powstańca wielkopolskiego” oraz „Veto dla hejtu w sieci”. Wyróżnieni otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców

  Po części oficjalnej przyszedł czas na „Koncert dla bohaterów”. Tak właśnie była zatytułowana część artystyczna. Scenerię przedstawienia stanowiła „żywa ulica”-barykada, punkt szycia opasek dla powstańców, harcerze podczas zbiórki. Sednem inscenizacji było przybliżenie sylwetek bohaterów Powstania Warszawskiego, którzy związani byli z naszym miastem .Młodzi artyści oddali hołd: Adamowi Borysowi, Marii Wiśniewskiej - matce chrzestnej sztandaru Gimnazjum im. Adama Borysa, Braciom Łukowskim – witkowianom, którzy polegli w powstaniu, Józefatowi Sztuce – podkomendnemu Adama Borysa. Prezentacja sylwetek przeplatana była piosenkami powstańczymi. Finał występu stanowiła pieśń o wolności – nasi chórzyści dali z siebie wszystko, aby wyśpiewać „Czy słyszysz głos wolności, woła nas z oddali, bo musimy przetrwać to?”. Program, przygotowany przez zespól nauczycieli przedmiotów humanistycznych wzbudził wielkie emocje, a wykonawcy otrzymali nagrodę w postaci głośnych braw. 

  Po uroczystości Samorząd Uczniowski złożył kwiaty przy Kąciku Patrona, a jedna z klas udała się na witkowski cmentarz, aby zapalić znicze na grobach: Adama Borysa i braci Alfreda i Zbigniewa Łukowskich.
  Kolejny Dzień Patrona przeszedł do historii. Pamięć o Patronie to element tradycji naszej szkoły- raz w roku świętujemy, a przez pozostałe dni staramy się uczyć i pracować wg Jego życiowych ideałów. (JCh)

  Zapraszamy do galerii: Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie została 

 • Szkolny Turniej Wielkanocny

  W sobotę odbył się kolejny turniej, który miał na celu wzmacnianie klasowych więzi poprzez wspólny udział w zmaganiach rekreacyjno-sportowych. I trzeba przyznać, że cel został osiągnięty. Było sportowo, radośnie i razem.

  Zapraszamy do galerii Szkolny Turniej Wielkanocny 

 • XII Edycja Konkursu Recytatorskiego Dwa Języki w ZSP w Witkowie

  Podczas Konkursu Recytatorskiego, zorganizowanego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Witkowie młodzież ze Szkół Podstawowych z Witkowa, Powidza i Mielżyna oraz ze Szkół Ponadpodstawowych z Witkowa i Gniezna, prezentowała utwory poetyckie w polskiej i angielskiej wersji językowej. Ich interpretacje wybranych utworów oceniało profesjonalne jury: pani Katarzyna Kalinowska – aktorka Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, pani Marlen Hess Amerykanka stacjonująca w bazie w Powidzu oraz pan Sławomir Fesyna – dyrektor MM Publications. Pierwsze i drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęły uczennice: Nela Majchrzak i Anastazja Jankowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Powidzu.

 • Młodzi strażacy na start!

  W dniu 20.03.2024 w sali OSP Witkowo odbył się Turniej wiedzy pożarniczej. Bardzo dużą wiedzą praktyczną i teoretyczną wykazali się uczniowie naszej szkoły. W grupie kl I-IV trzy pierwsze miejsca zdobyli:
  1. miejsce Filip Walczak,
  2. miejsce Mikołaj Beńka,
  3. miejsce Jakub Depczyński.

 • Konkurs Veto dla hejtu w sieci rozstrzygnięty!

  Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu Veto dla hejtu w sieci.
  Poziom klas I - III

  1. Sucholas Gabriela kl. 2a

  2. Lutomska Lena kl. 1a

  3. Hęś Kornelia kl. 2a / Beńka Lena kl. 1a

 • Rekolekcje Wielkopostne

  Dnia 26 lutego, rozpoczęły się w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzą je w tym roku zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny. Podczas pierwszego spotkania poznaliśmy sylwetkę założyciela Zgromadzenia. Ciekawa opowieść przeplatana była piosenkami religijnymi, które śpiewaliśmy razem z Siostrami. Przed nami dwa kolejne dni Wielkopostnych duchowych ćwiczeń.

  Zapraszamy do galerii Rekolekcje Wielkopostne 

 • Warszawa da się lubić

  Warszawa da się lubić

  8 lutego 2024 roku uczniowie klas 5a i 5b wraz z dyrektorem szkoły – panem Marianem Łukowskim i opiekunami - panią Kaliną Piechowiak, panią Teresą Szkudlarek i panem Tomaszem Majchrzakiem uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Celem wyprawy było poznanie wielkomiejskiego krajobrazu na przykładzie naszej stolicy, w której nowoczesność łączy się z chlubną historią tego miasta. 

  Zwiedzanie miasta rozpoczęli wizytą na PGE Narodowy, gdzie przeszliśmy tzw. „Trasę piłkarską”. PGE Narodowy zachwycił uczestników wycieczki swoją nowoczesnością, wielofunkcyjnością. Kiedy dzieci zajęły miejsce na trybunach dla vipów, wyobrażały sobie najlepsze mecze piłkarskie, rywalizację sportowców w różnych konkurencjach. Poczuły też atmosferę koncertów gwiazd muzycznych. Wizyta w szatni polskiej reprezentacji pozwoliła spotkać się i zrobić sobie zdjęcia z najlepszymi piłkarzami - Lewandowskim, Szczęsnym, Milikiem.

  Do następnego miejsca - Pałacu Kultury i Nauki - piątoklasiści udali się metrem. Przejażdżka podziemną kolejką dostarczyła niezapomnianym emocji. Wielu z uczniów po raz pierwszy jechało podziemną kolejką.

  W Pałacu Kultury i Nauki uczestnicy wycieczki wjechali na 30. piętro, górujące nad miastem na wysokości 114 m, podziwiali z niego panoramę Warszawy. Dobra pogoda pozwoliła na wypatrywanie dzielnic odległych od centrum, znanych miejsc i zabytków. Była to dla wszystkich mała lekcja geografii, a przy tym czas na relaks i pamiątkowe zdjęcia.

  Przyjemnie mali witkowianie spędzili również czas podczas spaceru Krakowskim Przedmieściem. Po drodze zatrzymali się przy Grobie Nieznanego Żołnierza i poznali jego historię. Odwiedzili kościół św. Krzyża z sercem Fryderyka Chopina. Podziwiali także architekturę tej części stolicy. Z kolei na Placu Zamkowym powitał młodych turystów stojący na kolumnie Zygmunt III Waza

  Ostatnim miejscem, które odwiedzili uczniowie, było Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podczas zwiedzania ekspozycji uważnie słuchali przewodnika i oglądali eksponaty, by wypełnić kartę pracy. Dzięki temu zdobyli cenną wiedzę o tysiącletniej historii i kulturze żydowskiej na ziemiach polskich oraz o relacjach Polaków i Żydów na przestrzeni wieków. Wizyta w muzeum uczy młode pokolenie postawy tolerancji i szacunku wobec innych ludzi. 

  Po zakończeniu wycieczki wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wrócili do autokaru, aby rozpocząć podróż powrotną do domu z bagażem nowej wiedzy, nowych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń. Na pewno klasy piąte przekonały się, że Warszawa jest piękna, i postanowiły, że jeszcze nieraz ją odwiedzą. (T.Sz.)

  Zapraszamy do galerii: Warszawa da się lubić 

 • Podsumowanie pracy w I półroczu

  W czwartek, 7 lutego, podsumowaliśmy osiągnięcia naszych uczniów w I półroczu. Wyróżnieni otrzymali listy pochwalne, będące swoistą nagrodą za wyniki w nauce i zachowanie. Poza tym wręczono nagrody dla laureatów konkursów, które odbyły się w związku z realizacją projektu Z ekologią na ty!.
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Zapraszamy do galerii: Podsumowanie pracy w I półroczu 

 • W świecie Eko-ludków
  W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z ekologią na Ty” został zorganizowany Szkolny Konkurs Ekologiczny „Eko-ludek, czyli drugie życie odpadów”. Celem konkursu było stworzenie ekologicznego ludka z jak największej ilości odpadów. Na konkurs wpłynęło ponad 60 różnorodnych prac, które pokazywały przykłady powtórnego wykorzystania odpadów.
 • Konkurs dla Placówek Oświatowych

  Konkurs dla Placówek Oświatowych

  Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo oraz Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie organizuje Konkurs dla Placówek Oświatowych (publicznych i prywatnych).

  TYTUŁ: Konkurs na dekorację 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Witkowie
  CEL: Stworzenie konkursowej dekoracji w myśl 32. Finału WOŚP. Inspiracja do dekoracji może być zaczerpnięta z grafik 32. Finału WOŚP (kolorowe instrumenty), a także z tematu “Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”, a także dodatkowego hasła WOŚP na 32. Finał “Tu wszystko gra”.
  KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW: Zdobywanie umiejętności pracy zespołowej, rozwijanie kreatywności, zwiększenie świadomości na temat akcji społecznych, budowanie aktywnej postawy.
  MIEJSCE: Wśród zespołów, które zgłoszą chęć udziału w konkursie zostaną przydzielone przez Dyrektora OKSiR miejsca (fragmenty pomieszczeń)  w Centrum Kultury oraz holu SP nr  2 i Hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Czerniejewskiej 14 w Witkowie. 
  CZAS: Konkurs rozpoczyna się z dniem ogłoszenia i trwa do dnia 28.01.2023 r. Chęć udziału należy zgłaszać niezwłocznie do Dyrektora OKSiR Tomasza Radacza, który wyznaczy miejsce do dekoracji. Ostateczne zamontowane i modyfikowane dekoracji musi nastąpić do dnia 25.01.2023 r. Termin montażu dekoracji należy ustalić z Dyrektorem OKSiR Witkowo.
  ZGŁOSZENIA: Do konkursu zgłasza się Placówka Oświatowa lub jej określona część (np. klasa, oddział przedszkolny, szkolne koło zainteresowań, samorząd uczniowski) wraz z opiekunem.
  UCZESTNICY: Uczestnikami mogą być dzieci reprezentujące daną placówkę oświatową. Udział mogą brać dzieci w różnym wieku uczęszczające do danej placówki w wraz z rodzicami, nauczycielami i wychowawcami. 
  KOMISJA KONKURSOWA: Komisja w dniu 28.01.2023 r. po obejrzeniu wszystkich dekoracji wyłoni zwycięzcę, któremu przyzna nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo.
  WYGRANY: Wygrany zostanie ogłoszony podczas 32. Finału WOŚP w Witkowie podczas wydarzeń odbywających się na Hali widowiskowo-sportowej przy ul. Czerniejewskiej. 

 • Niecodzienna lekcja

  W piątek, 12 stycznia, gościliśmy w naszej szkole... dwa niezwykłej urody psy - owczarka i berneńczyka. Zwierzaki  przyjechały pod opieką swoich treserów i opiekunów. Oprócz tego, że psy pokazały nam swoje umiejętności - aport, szukanie, "psią matematykę", to jeszcze poznaliśmy techniki obrony przed atakiem i podstawy tresury zwierząt. To był wspaniały, pożytecznie spędzony czas. Dziekujemy!

  Zapraszamy do galerii: Niecodzienna lekcja 

 • W świecie wody
  Uczniowie z klasy 3c w ramach Ogólnopolskiego projektu „Z ekologią na Ty” zajęli się wędrówką kropli wody w przyrodzie. Efektem ich pracy były przygotowane plakaty dotyczące obiegu wody w przyrodzie. Mali przyrodnicy już wiedzą, że otaczająca nas woda jest w ciągłym nieustannym ruchu bo m.in. paruje, skrapla się, występuje w postaci lodu, wody i pary. Dzięki temu zadaniu uczniowie poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności, a skorzystają z tego na lekcjach przyrody w klasie czwartej.
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
  ul.Poznańska 47
  62-230 WITKOWO
 • (+48) 61-477-82-50

Galeria zdjęć