Nawigacja

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
    ul.Poznańska 47
    62-230 WITKOWO
  • (+48) 61-477-82-50


  • „Oko w oko” z „łowcą burz”

    „Oko w oko” z „łowcą burz”

    W piątek 4 października br. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z p. Łukaszem Kulińskim, czyli Wielkopolskim Łowcą Burz. Podczas nietypowej lekcji geografii uczniowie dowiedzieli się co to są burze, jak powstają, jakie są ich typy oraz główne cechy. Prelegent wyjaśniał te zagadnienia w sposób bardzo prosty i zrozumiały dla uczniów wspomagając się przygotowaną prezentacją. Nie zabrakło także informacji dotyczących bezpieczeństwa i zachowania się podczas burzy. 

    W trakcie spotkania poruszona została również tematyka związana ze zmianami klimatu oraz czy prognozy pogody się sprawdzają czy nie? Na koniec spotkania p. Łukasz poświęcił trochę czasu na zagadnienia dotyczące zorzy polarnej. Uczniowie dowiedzieli się co to jest zorza, jak powstaje i kiedy można się jej spodziewać. Nie zabrakło także licznych pytań pod adresem prelegenta ze strony uczniów. 
    Warto dodać, że spotkanie odbyło się dzięki hojności Rady Rodziców naszej szkoły. Dziękujemy.

    Zapraszamy do galerii „Oko w oko” z „łowcą burz” 

  • Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

    Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

    Drugiego października obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy (Dox of Non-Vidence) ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 15 czerwca 2007 roku i zainspirowany pionierskimi działaniami Mahatmy Gandhiego, indyjskiego prekursora ruchu na rzecz pokoju na świecie. 

    Celem inicjatywy jest szerzenie idei życia bez przemocy oraz upowszechnianie tolerancji międzyludzkiej. 

    Czym jest przemoc? 
    Przemoc to celowe działanie mające na celu zrobienie komuś krzywdy. Wyróżniamy przemoc fizyczną, psychiczną, seksualną, finansową, a także poprzez zaniedbanie.  

     Przemoc fizyczna – zamierzone działanie człowieka, zwrócone przeciwko fizyczności, niosące ryzyko uszkodzenia ciała, np.: popychanie, odpychanie, obezwładnianie, przytrzymywanie itd. 

     Przemoc psychiczna – wszystkie działania zmierzające do poniżenia ofiary, obrażenia, zastraszenia, pozbawienia wiary we własne możliwości, szantaż emocjonalny, „zabawa” uczuciami, manipulacja, wyśmiewanie poglądów, religii, pochodzenia, narzucanie własnych poglądów itd.  

     Przemoc seksualna – zmuszanie osoby do jakiejkolwiek formy aktywności seksualnej wbrew jej woli i bez zgody.  

     Przemoc ekonomiczna – kontrolowanie finansów, odbieranie zarobionych pieniędzy, uniemożliwianie podjęcia pracy zarobkowej, niezaspokajanie podstawowych materialnych potrzeb rodziny 

     Zaniedbanie – stosują ją najczęściej osoby dorosłe wobec dzieci, a także członkowie rodziny wobec swoich starszych lub niepełnosprawnych najbliższych. Jest to niezaspokajanie ich podstawowych potrzeb emocjonalnych i fizycznych. 

  • Mamy dwa Finały Wojewódzkie w Sztafetowych Biegach Przełajowych!

    W dniu 26.09 2024 roku na hipodromie w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Każda drużyna składała się 6 osób, w rywalizacji szkół z powiatu prym potwierdzili nasi uczniowie. W kategorii zarówno dziewcząt jak i chłopców klas 6 i młodszych, nasi sportowcy byli bezkonkurencyjni, zajmując 1 miejsce i uzyskując awans do Finału Wojewódzkiego. 

  • Sprzątanie Świata 2024

    Sprzątanie Świata 2024

    Kolejny rok nasza szkoła, dbając o świadomość ekologiczną uczniów oraz pokazując lokalnej społeczności, jak ważne dla naszej planety jest segregowanie śmieci, włączyła się w ogólnopolską akcję Sprzątanie Świata 2024. Tegorocznej 31. edycji przyświecało hasło: „Na straży czystej ziemi. Od 1994 roku”

    W działania zaangażowali się wszyscy uczniowie od klasy pierwszej aż do ósmej. Przez cały tydzień (od 16 do 21 września br.) na zajęciach większość klas wraz z wychowawcami sprzątały teren Witkowa - ulice, skwery, parki i teren wokół różnych, publicznych obiektów. Natomiast klasy V a, VI a, VI b i VII c dołączyły do akcji w słoneczne, sobotnie przedpołudnie i uporządkowały Park oraz Orlik przy ul. Wrzesińskiej. Młodzi ekolodzy, zaopatrzeni w worki do segregacji śmieci i rękawiczki, z wielkim zaangażowaniem zebrali sporo śmieci: szklane butelki, plastikowe opakowania, papier i puszki. 

    Moc akcji Sprzątanie Świata łączy uczniów naszej szkoły z naturą i ze sobą nawzajem. Dzięki ich działaniom świat będzie piękniejszy. Wierzymy, że kto raz wyszedł posprzątać, nie będzie już śmiecić. Apelujemy: Dbajmy na co dzień o czystość naszej planety! (TSz)

    Zapraszamy do galerii Sprzątanie Świata 2024 

  • Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

    16 września grupa sportowa z SP1 uczestniczyła w zawodach organizowanych przez PZLA (w ramach programu Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie), rozegranych w Poznaniu. Konkurencje biegowe 60m, 600m i techniczne: skok w dal, wzwyż oraz rzut piłeczką palantową. W tych konkurencjach nasi reprezentanci mogli się sprawdzić w rywalizacji z ponad 500 uczestnikami z całego województwa.

  • Ekstremalny Bieg Lechitów

    W niedzielę 15. września odbyła się już 47. edycja Biegu Lechitów. W biegach młodzieżowych udział wzięli uczniowie z SP1. Biegacze zmagali się nie tylko z własnymi słabościami na trasie, ale głównie ze strugami deszczu i wiatrem. 

  • Witaj szkoło!

    Witaj szkoło!

    2 września 2024 roku, w poniedziałkowy poranek, Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice naszej szkole wypoczęci po wakacjach z radością powitali nowy rok szkolny 2024/2025. Uroczystość w hali sportowej poprzedziła msza św. w kościele pw. św. Mikołaja w Witkowie. Inaugurację roku szkolnego zaszczycił swoją obecnością Zastępca Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo p. Paweł Czarnecki i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej p. Krzysztof Chołodecki.

    Oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025 dokonał dyrektor szkoły pan Marian Łukowski, który z tej okazji złożył Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom życzenia. Podziękował także pani Arlecie Bekas, dotychczasowej wicedyrektor, za pracę w naszej i życzył wszystkiego najlepszego na emeryturze. 

    Dyrektor szczególnie miło powitał pierwszoklasistów, ósmoklasistów, których w tym roku czeka egzamin. Przedstawił nową wicedyrektor szkoły p. Kalinę Piechowiak oraz nowych pracowników szkoły: p. Klaudię Zielińską – wychowawcę klasy Ia i wychowawcę świetlicy, panią Lucynę Wentland – wychowawcę klasy I b, wychowawcę świetlicy oraz nauczyciela współorganizującego, p. Izabelę Webner - psychologa, p. Roksanę Drapińską – nauczyciela współorganizującego, p. Jarosława Kamińskiego – pedagoga specjalnego i nauczyciela współorganizującego, ks. Łukasza Abrama oraz p. Mirosława Feręca – woźnego i konserwatora.
    Życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego społeczności SP1 złożył Zastępca Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo p. Paweł Czarnecki

    Nasi uczniowie uczcili minutą ciszy 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej, a na dobry początek nowego roku solistki zaśpiewały trzy piosenki. Uroczystość zakończyła się pierwszym dzwonkiem w nowym roku i spotkaniami z wychowawcami klas. (TSz)

    Zapraszamy do galerii Witaj szkoło! 

  • Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

    Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

    Na ten dzień czekaliśmy wszyscy – uczniowie, nauczyciele, rodzice… W piątek 21 czerwca podsumowaliśmy 10 miesięcy pracy. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024 zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Gminy i Miasta – Krzysztof Szoszorek. Gościliśmy także Radę Rodziców i tych rodziców, którzy chcieli razem z całą szkolną społecznością wziąć udział w radosnym wydarzeniu.. Podczas uroczystości wręczono stypendia Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo. Tę nagrodę za wyniki w nauce w mijającym półroczu otrzymali: Gabriela Dutkiewicz, Bartosz Kubacki i Piotr Wasielewski. Wszyscy są uczniami kl. VIIa. Dumni Rodzice stypendystów przyjęli gratulacje od Burmistrza i Dyrektora, a także od wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej – Krzysztofa Chołodeckiego

    Ci najlepsi otrzymali stypendia, natomiast w każdej klasie są tacy uczniowie, którzy uzyskali wyróżniające wyniki w nauce i świadectwo z biało-czerwonym paskiem. Ich nazwiska przedstawiła wicedyrektor szkoły - Arleta Bekas. Przy dźwiękach wakacyjnych piosenek śpiewanych przez chór najmłodszych oraz solistki ze starszych klas mogliśmy jeszcze raz podsumować efekty naszej pracy. Na koniec Burmistrz Gminy i Miasta pogratulował wszystkim ukończenia kolejnego roku nauki i życzył pięknych, słonecznych wakacji. Jeszcze tylko ostatni dzwonek i już mogliśmy rozejść się do klas na ostatnie w tym roku spotkania z wychowawcami. Do zobaczenia we wrześniu! Niech żyją wakacje! (JCh)

    Zapraszamy do galerii Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 

  • Szkolny Przegląd „Mam Talent”

    Szkolny Przegląd „Mam Talent”

    Dnia 19 czerwca br. odbył się Szkolny Przegląd „Mam Talent”. Wszyscy chętni mieli okazję zaprezentować swoje zainteresowania i pasje. Występy były bardzo różnorodne - od tańca, śpiewu, gry na instrumencie, hobby horse, recytacji, akrobacji, pokazu karate po układanie kostki Rubika czy klocków Lego. Zarówno widownia, jak i jury z entuzjazmem reagowali na kolejnych uczestników. Każdy z wykonawców został nagrodzony gromkimi brawami, otrzymał pamiątkowy dyplom i coś słodkiego od Samorządu Uczniowskiego, a przede wszystkim mógł odczuć satysfakcję z tego, że prezentował „to, co mu w duszy gra”.

    Zapraszamy do galerii Szkolny Przegląd „Mam Talent” 

  • Szkolny Dzień Sportu

    Szkolny Dzień Sportu

    Szkolny Dzień Sportu na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń. Tak było też w piątek, 14 czerwca. Podzieleni na zespoły rzucaliśmy do kosza, strzelaliśmy do bramki (przecież Euro 2024 właśnie się zaczyna!), walczyliśmy o tytuł szkolnego Wilhelma Tella, celując lotką do tarczy, uczyliśmy się zasad bezpieczeństwa i podstaw ratownictwa medycznego. Wreszcie na „Orliku” rozegraliśmy miedzyklasowe mecze i graliśmy w „dwa ognie”.

    Wszystko przebiegało w duchu zdrowej rywalizacji i radości ze wspólnej sportowej zabawy! Na osłodę zjedliśmy ufundowane przez Radę Rodziców lody! Były pyszne i ostudziły trochę sportowe emocje.(JCh)

    Zapraszamy do galerii Szkolny Dzień Sportu 

  • Wyprawka szkolna

    Wyprawka szkolna

    Drodzy rodzice, jeśli Wasze dziecko od września rozpoczyna swoją szkolną przygodę, warto zapoznać się z wyprawką pierwszoklasisty. Wyprawka do 1 klasy zazwyczaj obejmuje te same elementy, ale warto sprawdzić indywidualne wymagania szkoły. Oto lista rzeczy, które powinna zawierać wyprawka do szkoły dla 7-latka rozpoczynającego naukę w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie.

    Materiały plastyczne:

    • Blok rysunkowy z kolorowymi kartkami - A4
    • Blok techniczny z białymi kartkami - A4
    • Blok techniczny z kolorowymi kartkami - A4
    • Blok techniczny z kolorowymi kartkami - A3
    • Ryza papieru ksero
    • Farby plakatowe - 12 kolorów
    • Pędzle - cienkie i grube
    • Kubek do wody
    • Plastelina (12 kolorów)
    • Teczka z gumką na prace uczniów
    • Chusteczki higieniczne w kartoniku

    Materiały plastyczne pozostają w klasie - prosimy o ich podpisanie.

    Wyposażenie piórnika:

    • Miękkie kredki ołówkowe
    • Kredki świecowe "Bambino"
    • Nożyczki
    • Klej w sztyfcie
    • Ołówek miękki (2 sztuki)
    • Długopis niebieski lub czarny (najlepiej zmazywalny)
    • Długopis zielony
    • Linijka
    • Gumka
    • Temperówka z pojemniczkiem na ścinki

    Zeszyty:

    • Zeszyt 16-kartkowy w niebiesko-czerwone linie
    • Zeszyt 16-kartkowy w kratkę
    • Teczka z gumką na karty pracy

    Dodatkowe informacje:

    • Zeszyty i książki proszę zaopatrzyć w okładki i podpisać
    • Strój gimnastyczny - biała bluzka, czarne bądź granatowe spodenki, obuwie sportowe na jasnej, bezpiecznej podeszwie. Wszystkie rzeczy wkładamy do worka przeznaczonego na strój sportowy. (prosimy o podpisanie}
    • Strój galowy - dziewczynki: biała bluzka, granatowa lub czarna spódnica, chłopcy: biała koszula, granatowe lub czarne spodnie.
  • Wycieczka w Karkonosze

    Wycieczka w Karkonosze

    Planowanie majowej wycieczki klasy VI i VII zaczęły już w październiku. Tak więc 21 maja 53 osobowa grupa wraz z opiekunami mogła wyruszyć na czterodniową wyprawę w Karkonosze. W programie wycieczki była również stolica Czech – Praga. Najpierw zwiedziliśmy zamek Czocha, gdzie przez długie lata była siedziba tajnego ośrodka szkoleniowego szyfrantów. Później odwiedziliśmy uzdrowisko Świeradów – Zdrój. W kolejnym dniu próbowaliśmy wejść na Śnieżkę, ale warunki, jakie panowały na najwyższym szczycie Sudetów, nie pozwoliły nam na jego zdobycie.

    Nie straconego - kiedyś na pewno tam wrócimy, a przeżyć towarzyszących nam podczas wjazdu na Kopę i w czasie zejścia ze schroniska „Dom Śląski” nikt nam nie zabierze. W trzecim dniu wyprawy urzekło nas piękno Pragi - Hradczany, Most Karola, plac Wacława, budynek Senatu, ogrody, ściana Lennona, odprawa wart przy Pałacu Prezydenckim, wielonarodowy tłum turystów – wszystko to sprawiło, że poczuliśmy niezwykłość tego miasta. W kolejnym dniu powędrowaliśmy do wodospadu Kamieńczyk, a potem spędziliśmy czas w Centrum Edukacji w pałacu Sobieszów. Mogliśmy eksperymentować, bawić się, układać, rozwiązywać zagadki, a wszystko po to, aby lepiej poznać świat Karkonoszy

    To był wspaniały czas i nie chciało się nam wracać do domu. Już planujemy kolejna wycieczkę, ale to dopiero za rok.(JCh)

    Zapraszamy do galerii Wycieczka w Karkonosze 

  • Dzień Pustej Klasy

    Dzień Pustej Klasy

    W Dniu Pustej Klasy uczniowie VIa i VIb wybrali się do Powidza, by wziąć udział w edukacyjnej grze terenowej, której celem było poznanie historii Powidza, szczególnie z czasów zaborów, walki o niepodległość w okresie powstania wielkopolskiego i rozwoju uzdrowiska w pierwszej połowie XX wieku. Klasy VII w wyjechały do Skorzęcina. Słońce się obraziło, ale nie przeszkodziło to w świetnej zabawie. Dzień poza klasą nawet w pochmurną pogodę może być wspaniały! Dzień Pustej Klasy przebiegł również pod znakiem podchodów ekologicznych. Były krzyżówki, małe sprzątanie, quiz ekologiczny, a na końcu film w Centrum Kultury.

    Dzień Pustej Klasy spędziliśmy na łonie natury, która pokazała nam różne oblicza. Mimo deszczu (przelotnego), nie brakowało pomysłów na zabawy, gry i harce na plaży. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do naszej szkoły. Takie lekcje mogą być częściej.

    Zapraszamy do galerii Dzień Pustej Klasy 

  • „Jedynka” z ekologią na Ty

    Przez cały rok szkolny uczniowie z naszej szkoły realizowali różnorodne zadania ekologiczne, które wynikały z przystąpienia do Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z ekologią na Ty”.
    Jako koordynator projektu, jest mi niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała certyfikat udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Z ekologią na Ty”.

  • W klasach piątych o podatkach

    W klasach piątych o podatkach

    27 maja 2024 r. panie z Urzędu Skarbowego w Gnieźnie, pani Alicja Wojciechowska i pani Małgorzata Bojarska, przeprowadziły lekcję w klasie 5a i 5b na temat płacenia podatków. Spotkanie z młodymi obywatelami odbyło się w ramach akcji „Dlaczego warto płacić podatki?”, zorganizowanej dla szkół podstawowych powiatu gnieźnieńskiego. Celem akcji jest przekazanie wiedzy i kształtowanie świadomości, jak wielką rolę odgrywa płacenie podatków.

    Pracownice Urzędu Skarbowego przybliżały tematy związane z budżetem, podatkami, urzędem skarbowym i jego rolą w pobieraniu podatków. Tłumaczyły, dlaczego warto brać paragon podczas robienia zakupów i jaki ma to wpływ na finanse państwa. Zapoznały też dzieci z e-usługami Krajowej Administracji Skarbowej, takimi jak portal informacyjny podatki.gov.pl, e-Urząd Skarbowy czy internetowa rejestracja wizyty w urzędzie skarbowym.

    Piątoklasiści z zainteresowaniem wysłuchali informacji o podatkach, aktywnie brali udział w zajęciach i zadawali pytania. W końcu finanse osobiste i państwa to ważna sprawa. Młode pokolenie musi nauczyć się nimi samodzielnie gospodarować, mądrze wydawać pieniądze, znać swoje prawa i obowiązki wobec państwa, ukształtować aktywną i świadomą postawę obywatelską. (T.Sz.)

    Zapraszamy do galerii W klasach piątych o podatkach 

  • Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej, na Morawski Kras i do Pragi

    Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej, na Morawski Kras i do Pragi

    W dniach 6 - 10 maja 2024 r. klasy Va, Vb i VIc z wychowawcami p. Tomaszem Majchrzakiem, p. Teresą Szkudlarek, p. Kaliną Piechowiak i p. Iloną Musidlak uczestniczyły w wycieczce do Kotliny Kłodzkiej, na Morawski Kras i do Pragi. Wczesnym rankiem w poniedziałek młodzi turyści opuścili Witkowo i po kilku godzinach dotarli do Polanicy Zdroju, do hotelu „Europa”

    Nim jednak osiągnęli cel podróży, po drodze przeżywali pierwsze swoje przygody. Odwiedzili Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku, podziwiając tu makiety najznamienitszych budowli Dolnego Śląska, Ziemi Kłodzkiej, Europy i świata. Znajdują się one w otoczeniu pięknego ogrodu, obfitującego w tysiące unikatowych gatunków drzew i krzewów. Atrakcją obiektu było także spotkanie egzotycznymi ptakami i zwierzętami.

    Kolejne wrażenia czekały na uczniów podczas wyprawy górskiej z Międzygórza na szczyt Iglicznej, w okolicach którego znajduje się Sanktuarium Marii Śnieżnej. Wchodząc na Igliczną zatrzymali się przy wodospadzie Wilczki. 

    W drugi dzień wycieczki piątoklasiści i szóstoklasiści odwiedzili Czechy. Tam zwiedzili Morawski Kras, tajemniczą krainę pełną jaskiń (ponad 1100), krasowych kanionów i pięknych leśnych szlaków. Poznali jedną z najpiękniejszych jaskiń Punkveni i Przepaść Macochy. Nie tylko podziwiali kształty skał wyrzeźbione przez wodę i odległy czas, poznali opowieści o tym miejscu, ale i płynęli łodziami po podziemnej rzeczce Punkvi

    Ogromnym wyzwaniem dla miłośników górskiej turystyki stał się najdłuższy wiszący most na świecie – Sky Bridge (długości 721 m, na wysokości 95 m nad głęboką doliną). Spacer w chmurach wymagał od uczniów nie lada odwagi, ale zapewnił niezwykle i niezapomniane wrażenia oraz zapierające dech w piersiach malownicze widoki na góry i rzekę Morawy

    Młodzi turyści kontynuowali swoje przygody w środę. Tym razem w Górach Stołowych piątoklasiści i szóstoklasiści zwiedzali urokliwy rezerwat – Błędne Skały, podziwiając różnorodne formy skalne, takie jak: maczugi, grzyby, słupy czy zwierzęta. Większości podobało się przeciskanie przez skalne szczeliny. 
    Szczeliniec Wielki był kolejną atrakcją dnia. Wspinaczka na szczyt przeniosła dzieci w świat sprzed 60 milionami lat. Tu też podziwiali piękne widoki na okolice, jak również oglądali fantastycznie wyrzeźbione przez wiatr, deszcz i lód formy skalne, przypominające ludzi i zwierzęta, a także wysłuchali niezwykłych opowieści.

    Ostatnim punktem dnia była gra terenowa w Polanicy Zdroju. Wczesnym rankiem w czwartek, spragnieni kolejnych przygód, młodzi turyści wyruszyli do stolicy Czech. W Pradze spacerowali po Hradczanach, podziwiając piękne pałace hradczańskie i Ratusz Hradczański. Zachwycili się zabudowaniami starego Pałacu Królewskiego, katedrą św. Wita, Mostem Karola, Rynkiem Staromiejskim, Zegarem Orloj oraz pomnikiem Jana Husa, Placem Wacława, Bramą Prochową. Z fantastycznie opowiadającą panią Przewodnik odkrywali tajemnicze zakątki i osobliwości, coraz mocniej zakochując się "Sercu Europy". Wyprawę do Kotliny Kłodzkiej uczniowie zakończyli w Kłodzku, zwiedzając tamtejszą Twierdzę, poszerzając w czasie „żywej” lekcji wiedzę z historii i historii wojskowości. 

    Atrakcją tego dnia było zwiedzanie Kopalni Złota w Złotym Stoku. Każdy poczuł się tu jak poszukiwacz złotodajnych rud i minerałów. Spacer podziemnymi chodnikami Sztolni Gertrudy, wspinanie się schodami w dół i w górę, zjazd w dół, słuchanie opowieści o górnikach i wydobywanie rud złota oraz arszeniku, poznanie ciekawostek, spotkanie z Gertrudą poszukującą nadal swojego męża w kopalni, podróż podziemną kolejką … i wiele innych atrakcji... sprawiło, że uczniowie przeżyli fantastyczną i niezapomnianą przygodę! 

    Tegoroczna wycieczka klasowa była strzałem w dziesiątki! Uczniowie poszerzyli wiedzę z różnych dziedzin, przeżyli wiele przygód i doznali niesamowitych emocji. Na pewno jeszcze długo w domu będą snuć opowieści o swojej fantastycznej wyprawie. (T.Sz.)
     

    Zapraszamy do galerii Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej, na Morawski Kras i do Pragi 

  • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2024

    Dnia 21 marca 2024 roku zorganizowano w naszej szkole XXXIII Edycję Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY. Z radością informujemy, iż troje uczniów naszej szkoły uzyskało wyróżnienia: Szymon Kujawski IIb, Krystian Walczak IIIc i Aleksander Sterling IVb.

  • Jedynka w blasku srebra

    Dnia 19.04.2024 w Żerkowie na malowniczym stadionie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Drużynowych Biegach Przełajowych. W zawodach wystartowało ponad 1000 uczestników w 4 kategoriach wiekowych. Nasza ekipa rozpoczęła od startu dziewcząt w wieku 2013 i młodsze osiągnęły 6 miejsce na ponad 60 szkół, skład drużyny: Julia Walczak(6), Barbara Średzińska, Gabriela Średzińska, Hanna Kujawa, Helena Goliszek, Zuzanna Zawieja.

  • Maraton ekologiczny

    Jednym z projektów ogólnopolskich realizowanych w naszej szkole jest projekt ekologiczny pod hasłem EKOSZKOŁA 24. W ramach tego projektu uczniowie z klasy 6b podjęli się zadania związanego z bioróżnorodnością. Ich celem było przygotowanie szkolnej imprezy, która poruszałaby właśnie tę tematykę. 

  • Mali przyrodnicy

    W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z ekologią na Ty” uczniowie klasy 2b przystąpili do realizacji jednego z zadań projektowych. Ich celem było stworzenie albumu o najbliższym parku narodowym. Uczniowie nie mieli zbyt wielkiego wyboru, gdyż najbliżej naszej szkoły znajduje się Wielkopolski Park Narodowy.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
    ul.Poznańska 47
    62-230 WITKOWO
  • (+48) 61-477-82-50

Galeria zdjęć