Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
  ul.Poznańska 47
  62-230 WITKOWO
 • (+48) 61-477-82-50


Maraton ekologiczny

Jednym z projektów ogólnopolskich realizowanych w naszej szkole jest projekt ekologiczny pod hasłem EKOSZKOŁA 24. W ramach tego projektu uczniowie z klasy 6b podjęli się zadania związanego z bioróżnorodnością. Ich celem było przygotowanie szkolnej imprezy, która poruszałaby właśnie tę tematykę. 

W piątek 12 kwietnia br. uczniowie z klasy 6b wraz z opiekunami zorganizowali „maraton ekologiczny”, który trwał cztery godziny (godziny południowo-wieczorne). W imprezie uczestniczyły 3-osobowe reprezentacje z klas 4-7, które z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem przystąpiły do uczestnictwa i wykonywania przygotowanych zadań. Maraton rozpoczął się od zabaw wprowadzających w tematykę bioróżnorodności, a uczniowie uczestniczyli m.in. w zabawach „Jesteśmy inni”, „Zamknij oczy” czy „Kto jest kim”. Następnie drużyny otrzymały zakodowane informacje, a ich celem było odkodowanie liter, które odpowiednio ułożone wskazywały hasło imprezy. Uczestnikom bardzo szybko udało się odkodować litery i ułożyć z nich hasło przewodnie maratonu, które brzmiało BIORÓŻNORODNOŚĆ.

Kolejne punkty imprezy ściśle nawiązywały do hasła maratonu. Uczniowie rywalizowali ze sobą w rozwiązywaniu multimedialnego quizu, który przygotowany został przez ich kolegę. Pytania do łatwych nie należały, ale drużyny świetnie sobie z nim poradziły. Następnie przyszła pora na filmy związane z bioróżnorodnością. Grupa uczennic znalazła filmy, które zostały zaprezentowane uczestnikom, ale także przygotowały one zestawy pytań do każdego z tych filmów. Uczniowie w ciszy i skupieniu je oglądali i jednocześnie udzielali odpowiedzi. Również z tym zadaniem bardzo dobrze sobie poradzili. Na koniec maratonu zostały przygotowane zadania z escape roomu. Wszystkie z nich nawiązywały do tematyki przewodniej i wcale do łatwych nie należały, ale drużyny dały radę je rozwiązać.

Czas podczas maratonu upływał bardzo szybko i przyszła pora na podsumowanie. Wszyscy wspólnie stwierdzili, że bardzo dobrze się bawili i wiele się o bioróżnorodności nauczyli. Jednocześnie wszystkie drużyny zostały zwycięzcami - nie było tutaj przegranych. Dyrektor szkoły obecny także podczas maratonu stwierdził, że tego typu imprezy mają sens i pozwalają na realizację celów dydaktycznych, wychowawczych czy nabywanie kompetencji kluczowych przez uczniów.
Organizatorzy dziękują także Radzie Rodziców, która dla uczestników maratonu ekologicznego przygotowała ciepły poczęstunek. 

Zapraszamy do galerii: Maraton ekologiczny

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
  ul.Poznańska 47
  62-230 WITKOWO
 • (+48) 61-477-82-50

Galeria zdjęć