Nawigacja

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
    ul.Poznańska 47
    62-230 WITKOWO
  • (+48) 61-477-82-50


  • Zdrowie to największy skarb

    W dniu 25 lutego 2020r. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne "Mam haka na raka". Prelegentami byli uczniowie 1 LO im. Boleslawa Chrobrego w Gnieźnie. Główne przesłanie tego spotkania moglibyśmy zawrzeć w słowach: "Zdrowie to największy skarb".

    Zapraszamy do galerii Zdrowie to największy skarb.

  • Podziękowanie za lata pracy

    Podziękowanie za lata pracy

    W czwartek, 20 lutego, w kameralnej atmosferze podziękowaliśmy za lata pracy p. Krystynie Scheffs – nauczycielowi bibliotekarzowi. Pani Krystyna Scheffs pracowała w naszej szkole od początku swojej kariery zawodowej. Zmieniały się nazwy placówek – najpierw Szkoła Podstawowa nr 1 im. Romualda Traugutta, później Gimnazjum im. Adama Borysa i wreszcie – po reformie oświaty – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Borysa. Od stycznia jest na emeryturze.

    Dziękujemy Pani za zarażanie nas książkowymi fascynacjami, za porady w doborze lektur, za życzliwość i uśmiech. Życzymy odpoczynku, rozwijania pasji i realizacji marzeń! (JCh)

    Zapraszamy do galerii Podziękowanie za lata pracy.

  • W świecie fizyki i chemii

    W świecie fizyki i chemii

    We wtorek 11 lutego 2020r. do naszej szkoły zawitała grupa animatorów z zespołu „Zaelektryzowani” z Lublina, która zaprezentowała interaktywny spektakl pod tytułem „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”. Celem spotkania było przybliżenie młodszym i starszym uczniom tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla wszystkich. 

    Nasi goście zaprezentowali widowiskowe eksperymenty i doświadczenia związane z naukami przyrodniczymi. Wśród nich znalazły się: wybuchowa zabawa z wodorem, nadmuchiwanie powietrzem rękawa foliowego. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak działa „wodorowa mamba” i latający balon na ciepłe powietrze oraz na czym polega wytwarzanie wodoru. Starali się odpowiedzieć na pytanie: czy istnieje idealny kształt? Różne rekwizyty i substancje sprawiły że uczestnicy pokazów mogli się poczuć jak w prawdziwym laboratorium. 

    Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele śmiechu, zwłaszcza ten, w którym sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika, z jednoczesnym powtarzaniem zdania – "zmiana głosu". Niewątpliwie największą atrakcją dla naszych uczniów była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie i doświadczenia na własnej skórze zjawisk przyrody. Należy dodać, że Panowie Michał i Daniel przekazali trudną wiedzę z fizyki i chemii z elementami humoru oraz zadbali o to, aby nikt na widowni się nie nudził. Co ważne, uczestnicy pokazu zwrócili uwagę na kwestie bezpieczeństwa przy samodzielnej próbie wykonywania doświadczeń, a raczej odwodzili ich od tego zamiaru.(TM)

    Zapraszamy do galerii W świecie fizyki i chemii.

  • Podsumowanie I półrocza
    Za nami I półrocze nauki w roku szkolnym 2019/2020. Zgodnie z tradycją szkoły w poniedziałek 10 lutego 2020 roku odbył się apel, na którym podsumowaliśmy naszą pracę i zaangażowanie. Dyrektor szkoły pan Marian Łukowski wręczył uczniom klas 5-8 Listy pochwalne, które są uznaniem za wysokie wyniki osiągnięte w nauce i mobilizują nas do dalszej pracy, rozwijania talentów i zdolności, jak i pokonywania naszych słabości. 
  • Polonez i nie tylko…

    Polonez i nie tylko…

    W sobotni wieczór, 18 stycznia, rodzice zorganizowali dla naszych ósmoklasistów pierwszy w życiu młodzieży poważny bal. Do Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka, które było miejscem zabawy, zostali zaproszeni: Dyrekcja, wychowawcy i inni nauczyciele. „Poloneza czas zacząć” - obwieścili wspólnie wychowawcy i Dyrektor szkoły. Dostojny polonez zaprezentowany przez ósmoklasistów na początku balu to tylko preludium do kolejnych tańców – belgijki, twista, makareny i wielu innych nieznanych z imienia tańców. Bawili się wszyscy- młodzież, nauczyciele, rodzice.

    W trakcie zabawy pojawiły się dedykacje dla wychowawców, dla innych nauczycieli, dla wychowanków. Punktem kulminacyjnym było wniesienie tortów dla każdej klasy. Efekt był niezwykły – zgaszone światła, muzyka i pochodnie na tortach! Pycha! 

    Czas płynął szybko, muzyka, prezentowana przez DJ SEBA, trafiła w gusty wszystkich, a wspólny taniec pokazał, że nic tak nie łączy pokoleń jak muzyka. Trudno było zrozumieć, że zbliża się nieubłaganie koniec tej zabawy. Na koniec zatańczyliśmy wspólnie do piosenki „Przeżyj to sam”. Tak, przeżyliśmy to sami! Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie balu i wszystkim, którzy byli z nami w ten niezwykły wieczór. (JCh)

    Zapraszamy do galerii Polonez i nie tylko….

  • 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

    28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

    Nasi uczniowie z samego rana, 12 stycznia 2020 roku, ruszyli na witkowskie ulice wspomóc 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem "Wiatr w żagle". Z serc naszych uczniów popłynęło wiele dobra i pozytywnej energii. Naszym Wolontariuszom, którzy z ogromnym zaangażowaniem przemierzali ulice Witkowa, przyświecał szczytny cel. Zbierali pieniądze, które zostaną przekazane na polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. 

    Tradycyjnie, jak co roku nasi uczniowie również swoimi występami udowodnili, że chętnie popierają to ważne wydarzenie.(NB)

    Zapraszamy do galerii 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  • Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

    W dniu 9 stycznia 2020 roku w Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie odbył się III etap (parkowy) XIX edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

    W etapie III zwanym parkowym wzięli udział uczniowie z następujących szkół:

    • Szkoła Podstawowa w Wilczynie – Wilczogórze,
    • Szkoła Podstawowa w Powidzu,
    • Szkoła Podstawowa w Ostrowitem,
    • Szkoła Podstawowa w Budzisławiu Kościelnym,
    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie.

    Wszystkie te szkoły znajdują się na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego.

  • Tylko jedna taka noc

    Tylko jedna taka noc

    Dnia 20 grudnia od rana można było poczuć świąteczny nastrój. O godzinie 9.45 w hali sportowej rozpoczęły się jasełka pt. "Tylko jedna taka noc". Przedstawienie przygotowali uczniowie pod czujnym okiem pani Natalii Betke, Ilony Musidlak, oraz ks. Juliana Wawrzyniaka. Oprawę muzyczną przygotowała pani Kalina Piechowiak, a przepiękną dekorację panie: Natalia Biesek, Hanna Tyll - Kasprzak i Grażyna Flicińska.

    Tego dnia podsumowano również projekt "Umiem pływać", a także konkursy: Mój ulubiony bohater literacki, najpiękniejsza choinka bożonarodzeniowa i najładniejsze ozdoby choinkowe. Na zakończenie Pan dyrektor życzył wszystkim przepięknych i bezpiecznych świąt. Po uroczystości zaproszeni goście udali się na poczęstunek do Pana dyrektora, a uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się do klas, aby tam wspólnie zasiąść do klasowych spotkań wigilijnych.(IM)

    Zapraszamy do galerii Tylko jedna taka noc.

  • Mikołajkowego maratonu ciąg dalszy

    Mikołajkowego maratonu ciąg dalszy

    Najmłodsi uczniowie z pewnością nie mogą narzekać na brak świątecznej atmosfery w naszej szkole. Święty Mikołaj pojawił się już w klasach, na Turnieju Mikołajkowym a dzisiaj także na zabawie klas I-III

    Początkowo tonu imprezie nadawał DJ Robert wraz ze swoją uroczą asystentką - była i nauka tańca, i wspólne pląsy a także quizy i zabawy. Jednak najbardziej wyczekiwaną chwilą była ta, w której pojawił się On, czyli Święty Mikołaj. Gość miał prezenty dla wszystkich dzieci. Kiedy je rozdał, był jeszcze czas na pamiątkowe zdjęcie.

    To jeszcze nie koniec świątecznych niespodzianek w naszej szkole.

    Zapraszamy do galerii Mikołajkowego maratonu ciąg dalszy.

  • Sportowe zmagania pod okiem Mikołaja

    Sportowe zmagania pod okiem Mikołaja

    Turniej Mikołajkowy wszedł na stałe do kalendarza działań naszej szkoły. W tym roku spotkaliśmy się 7 grudnia na wspólnej sportowej zabawie w doborowym towarzystwie Świętego Mikołaja i jego pomocników. Licznie przybyli rodzice i rodziny, dopingowali zawodników podczas zmagań a nawet sami angażowali się w zawody. Emocji i adrenaliny nie brakowało. Jednak najważniejsza w tym dniu była po prostu dobra zabawa i wspólne spędzenie czasu. Wygranymi byli wszyscy ci, którzy mimo brzydkiej pogody i przedświątecznego pędu, przybyli do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa, aby spędzić trochę czasu rodzinnie i na sportowo. 
    Święty Mikołaj z pewnością to doceni...(AM)

    Zapraszamy do galerii Sportowe zmagania pod okiem Mikołaja.

  • Z wizytą w Lipsku

    Z wizytą w Lipsku

    W piątek 6 grudnia 2019r. uczniowie klas piątych i szóstych wybrali się w swoją pierwszą podróż zagraniczną. Punktem docelowym był Lipsk. W dobrych humorach przy pięknej pogodzie rozpoczęli swoją przygodę w tym urokliwym mieście Saksonii. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Pomnika Bitwy Narodów, który jest ściśle związany z historią miasta. Stamtąd ruszyli na spacer szlakiem gotyku, renesansu i baroku, w czasie którego zobaczyli: Ratusz, Sukiennice, budynek Starej Wagi, Dom Królewski, gmach Giełdy, pomnik Goethego. Następnie odwiedzili dwa kościoły: św. Tomasza, gdzie znajduje się grób Jana Sebastiana Bacha i św. Mikołaja

    Po zwiedzaniu zabytków przyszedł czas na zakupy przedświąteczne w Primarku. Podczas wizyty w tym sklepie uczniowie ćwiczyli swoje kompetencje kluczowe, a mianowicie komunikowanie się w języku obcym. 

    Wreszcie nadszedł czas na najważniejszy punkt programu: wizyta na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Lipsku. Jego tradycja sięga XV wieku, co czyni go drugim najstarszym jarmarkiem na świecie. Uważany jest również za jeden z najpiękniejszych i największych jarmarków w Niemczech. Pełni wrażeń, wracając do Witkowa, uczestnicy liczą na kolejne wojaże poza granice Polski.(TM)

    Zapraszamy do galerii Z wizytą w Lipsku.

  • Z wizytą w Berlinie

    Z wizytą w Berlinie

    „Oczekiwanie na święta rozpoczęte” – ogłosiły ósme klasy, gdy w pogodny grudniowy poranek wyruszyły do Berlina – miasta, które jest nie tylko stolicą Niemiec, ale także miejscem, które bardzo związane jest z historią Europy. Chcieliśmy zobaczyć, jak żyje miasto, które przez lata podzielone było Murem Berlińskim, chcieliśmy poczuć, jak wygląda miejsce, gdzie spotykają się kultury i wpływy z całego świata. Udało nam się to – zobaczyliśmy pozostałości Muru Berlińskiego, pozostawionego ku pamięci o podziale miasta, stanęliśmy pod Bramą Brandenburską, nieodłącznie kojarzoną z zakończeniem II wojny światowej, usłyszeliśmy historię powstania niezwykłego Pomnika Holokaustu, przeszliśmy słynną aleją Unter den Linden. Wycieczka do Berlina była także wspaniałą lekcją wolności, ponieważ byliśmy świadkami pokojowej manifestacji. Przewodniczka wyjaśniła nam, że w Berlinie nie jest to nic niezwykłego – codziennie bowiem jakaś grupa manifestuje w pokojowy sposób swoje poglądy. Poczuliśmy, jak żyje wielka europejska stolica. 

    Po dużej porcji wiedzy historycznej przyszedł czas na największy w Berlinie Jarmark Bożonarodzeniowy. Tu właśnie poczuliśmy, że święta naprawdę nadchodzą- zapach cynamonu, korzennych przypraw, gruszki w glazurze, suszone owoce, jabłka w polewie czekoladowej, ozdoby świąteczne, feeria świateł – wszystko to sprawiło, że mimo deszczu, który zaczął padać, odnaleźliśmy klimat Bożego Narodzenia. Moglismy także sprawdzić nasze umiejętności jęzkowe. Poszło nam bardzo dobrze! Do domu wróciliśmy późnym wieczorem, a dźwięki Berlina i jego klimat na długo w nas jeszcze pozostały. Dziękujemy naszym nauczycielom - p. Brząkowiskiej, p. Borucie, p. Chybie, p. Piniarskiemu, p. Barszczowi, p. Kędzierskiemu za zorganizowanie wyjazdu i opiekę nad nami. (JCh)

    Zapraszamy do galerii Z wizytą w Berlinie.

  • Mikołaje i Mikołajki w DPS Mielżyn

    Mikołaje i Mikołajki w DPS Mielżyn

    4 grudnia 2019r. Mikołajki i Mikołaje ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa tradycyjnie odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie. Nasi wolontariusze ubrani w niecodzienne stroje w ramach zbliżających się mikołajek przekazali na ręce Siostry Dyrektor zebrane w listopadzie Dary Serca oraz słodkie upominki. Następnie razem z podopiecznymi DPSu wypiekaliśmy pierniki, słuchaliśmy świątecznej muzyki, malowaliśmy choinki, a przede wszystkim poznawaliśmy sięwzajemnie przy wspólnej pracy. Radość i uśmiech gościł na twarzach wszystkich obecnych. Każdy był bardzo zadowolony ze spędzonego razem czasu.(NB)

    Zapraszamy do galerii Mikołaje i Mikołajki w DPS Mielżyn.

  • Szkoła Małego Inżyniera

    Szkoła Małego Inżyniera

    Nasza szkoła bierze udział w tegorocznej edycji programu "Szkoła Małego Inżyniera" organizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Volkswagen Poznań. W programie każda ze zwycięskich szkół otrzyma niepowtarzalny zestaw nagród, który dostarczy wiedzy, narzędzi oraz pomysłów do promocji nauk ścisłych w placówce. Dzięki nim nawet młodsze dzieci pokochają robotykę i automatykę! 

    Aby mogło nam się to udać potrzebujemy właśnie Twojej pomocy. Wystarczy, że codziennie oddasz swój głos właśnie na nas. Wejdź w ten link i kliknij "głosuj". Głosowanie jest bezpłatne i trwa od 25 listopada do 6 grudnia 2019 roku. Pamiętaj, że dzięki Twoim głosom na pewno nam się uda! Dziękujemy!

  • Czy to jutro, czy to dziś? Wszystkim jest potrzebny miś!

    Czy to jutro, czy to dziś? Wszystkim jest potrzebny miś!

    Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Dzisiaj (26.11) uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią świętowali Dzień Pluszowego Misia. Każdy mógł przynieść swojego ukochanego miśka do sali i wspólnie z nim spędzić dzień. W tym dniu na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek. Pierwsza z nich to przepiękny, a zarazem przepyszny tort w kształcie misia upieczony przez Maję i jej mamę. Druga niespodzianka to fotobudka, w której wszyscy mogli zrobić sobie zdjęcie. Chętnych nie brakowało.

    Następnie wykonywaliśmy pracę plastyczną oczywiście o tematyce misiowej i śpiewaliśmy misiowe piosenki. Bardzo miło, przytulnie i wesoło spędziliśmy czas w klasie. W tym dniu każdy odchodził do domu niezwykle zadowolony, niosąc w dłoniach dyplom PRZYJACIELA PLUSZOWEGO MISIA.(NB)

    Zapraszamy do galerii Czy to jutro, czy to dziś? Wszystkim jest potrzebny miś!.

  • Prawa i obowiązki ucznia

    Prawa i obowiązki ucznia

    20 listopada br. w naszej szkole uczniowie klas I – III razem z UNICEF świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji klasa II c i III a przygotowały przedstawienie przypominające 30 – lecie uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, która chroni najmłodszych, zapewnia im wszechstronny rozwój i sprawia, że dzieciństwo jest radosne i szczęśliwe. Mali aktorzy wcielili się w role dzieci pochodzących z różnych stron świata. W ten sposób zamanifestowali, że bez względu na narodowość, kolor skóry i wyznanie religijne wszystkie dzieci mają swoje prawa, które dorośli mają zawsze respektować. Niebieski kolor, który pojawił się w ubiorze uczestników dzisiejszego święta, symbolizował jedność z dziećmi na całym świecie.(NB)

    Zapraszamy do galerii Prawa i obowiązki ucznia.

  • Pieszy Rajd Niepodległościowy

    Pieszy Rajd Niepodległościowy

    W sobotę, 16 listopada br., uczniowie klas V a, VI a, b, c i ich wychowawcy udali się na pieszy rajd Witkowo – Odrowąż – Mielżyn – Głożyny – Mąkownica - Witkowo, który został zorganizowany z okazji Święta Niepodległości

    Dzieci pokonały trasę 16 km, odwiedzając miejsca pamięci narodowej oraz zapalając znicze w dowód pamięci i wdzięczności tym, którzy oddali życie za wolną ojczyznę. Nasze światełka zapłonęły na grobie szer. W. Górskiego – powstańca Wielkopolskiego, przy obelisku ku czci powstańców pomordowanych we wrześniu 1939 roku – A. Szczepańskiego i F. Świerkowskiego

    Zadaniem wychowanków podczas pieszej wycieczki było także wykazanie się wiedzą historyczną o odradzaniu się państwa polskiego oraz o dziejach, zabytkach Mielżyna i okolic. Rozwiązując zadania, uczniowie musieli w domu zainstalować w telefonie aplikacje do skanowania kodów QR i w czasie pracy z zadaniami korzystać z zasobów internetowych. Dzieci indywidualnie i w grupach zmierzyły się z siedmioma zadaniami, przygotowanymi przez pana T. Majchrzaka. Zapisywały odpowiedzi w notatniku telefonu. Pracowały z wielkim zapałem, bowiem stawką była ocena celująca z historii. Przy obelisku w Mielżynie – wieś nastąpiło rozwiązanie konkursu. Odpowiedzi oceniały pani A. Bekas i p. T. Szkudlarek. Wszyscy uczestnicy quizu historycznego spisali się na medal i zdobyli szóstki. 

    Sobotni czas wolny piątoklasiści i szóstoklasiści spędzili bardzo aktywnie, wśród przyjaciół na świeżym powietrzu. Podczas pieszej wędrówki poznali historię urokliwych zakątków Mielżyna, wzbogacili swoją wiedzę historyczną i uczcili rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Na pewno była to udana wyprawa. (TSz)

    Zapraszamy do galerii Pieszy Rajd Niepodległościowy.

  • Z wizytą u Gosława

    Z wizytą u Gosława

    W środę 13 listopada 2019r.  grupa uczniów z klasy Va wzięła udział w wycieczce przyrodniczo - historycznej. Celem wyjazdu było Muzeum Okręgowe w Koninie Gosławicach

    Podczas wizyty w muzeum uczniowie poznali historię znalezienia kości i odrestaurowania szkieletu słonia leśnego o sympatycznym imieniu Gosław. Jego obecność w Gosławicach jest związana z działaniami prowadzonymi w kopalniach odkrywkowych węgla brunatnego. Pani przewodnik zapoznała uczestników z krótką historią pracy nad szkieletem słonia leśnego oraz pokazała jeden z mniejszych zębów tego zwierzęcia. W trakcie zwiedzania nie zabrakło także sporej dawki informacji o górnictwie węgla oraz zwyczajach i tradycjach górniczych. 

    Po zakończeniu spotkania z Gosławem uczniowie udali się na dalsze zwiedzanie muzeum okręgowego. Zwiedzili zamek pochodzący z XV w., w którym mogli podziwiać sztukę malarską XIX i XX wieku, historię pieniędzy w Polsce oraz piękną biżuterię ze złota, korali szlachetnych czy granatów. Następnie wędrowali alejkami w jesiennych barwach, skąd mogli podziwiać leżące w sąsiedztwie Jezioro Gosławskie

    Należy nadmienić, że fundatorem wizyty w Muzeum Okręgowym w Koninie Gosławicach był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, a częściowe koszty przejazdu pokryła Gmina i Miasto Witkowo.(TM)

    Zapraszamy do galerii Z wizytą u Gosława.

  • 11 Listopada i Gala wręczania Stypendium Burmistrza GiM Witkowo

    11 Listopada i Gala wręczania Stypendium Burmistrza GiM Witkowo

    Apel, który odbył się 12 listopada br. w naszej szkole, miał podniosły i niezwykły charakter, bowiem był nie tylko uczczeniem 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, ale także świętem dla laureatów Stypendium Naukowego Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo za II semestr roku szkolnego 2018/2019.

    Dyrektor szkoły pan Marian Łukowski oficjalnie otworzył uroczystość i powitał - Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo pana Mariana Gadzińskiego, zastępcę przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Pomocy Społecznej pana Krzysztofa Chołodeckiego, Rodziców stypendystów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz społeczność uczniowską. W swoim wystąpieniu podkreślił, że dziś jest trzeci dzień Święta Niepodległości w naszej placówce - w piątek (8 listopada) śpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do Hymnu”, 11 listopada wzięliśmy udział w gminnych obchodach, a dziś, tj. 12 listopada, świętujemy dwie okazje, nie tylko święto narodowe, ale i wręczenie stypendium najlepszym uczniom w szkole. 

    Następnie podczas Gali Burmistrz i Dyrektor wręczyli Stypendium Naukowe oraz Listy Gratulacyjne dla Rodziców najlepszych uczniów w naszej szkole. Za II semestr roku szkolnego 2018/2019 stypendia otrzymali uczniowie klas ósmych: Marcel Lemiesz, Weronika Mierzejewska, Kornelia Krzysiek, Michał Rachelski, Alicja Sikorska, Martyna Małecka, Maria Dębiak, Bożena Nowaczyk oraz Kinga Sadowska

    Burmistrz, zabierając głos, pogratulował laureatom stypendium osiągniętych wyników w nauce i zachowaniu. Podkreślił, że pieniądze, które otrzymają co miesiąc, mają jedynie wymiar symboliczny, najważniejsza jest satysfakcja z sukcesów w zdobywaniu wiedzy i zyskanie miana wzoru do naśladowania w szkole. Kończąc, życzył Rodzicom i stypendystom wszystkiego najlepszego. 

    Do gratulacji i życzeń dla najlepszych uczniów dołączyli się także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, wręczając stypendystom upominki.

    W drugiej części uroczystego apelu artyści z naszej szkoły dla uczczenia 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zaprezentowali program artystyczny JESTEM POLAKIEM I JESTEM Z TEGO DUMNY, przygotowany pod kierunkiem p. Arlety Bekas, p. Ilony Musidlak, p. Teresy Szkudlarek, p. Joanny Rzetelskiej, z oprawą muzyczną p. Kaliny Piechowiak i plastyczną p. Hanny Tyll–Kasprzak i p. Grażyny Flicińskiej. Dla młodego pokolenia inscenizacja stała się refleksją nie tylko nad historią Polski, ale i współczesnością ojczyzny oraz wartością najbliższą sercu każdego narodu – wolnością. Wielką dumę z bycia Polakami artyści wyrazili w finałowej części programu, tworząc literę V, której towarzyszyły barwy narodowe. 

    Pani Wicedyrektor Arleta Bekas na zakończenie uroczystego apelu poprosiła o wystąpienie sportowców, którzy 11 Listopada uczcili Święto Niepodległości, uczestnicząc w Biegu Niepodległości w Turku i przywożąc medale dla szkoły. Społeczność uczniowska nagrodziła biegaczy i biegaczki oraz ich trenerów panią Natalię Biesek i pana Pawła Piniarskiego gromkimi brawami. 

    Uroczystość w naszej szkole była niezapomnianą lekcja lekcją historii i patriotyzmu. (TSz)

    Zapraszamy do galerii 11 Listopada i Gala wręczania Stypendium Burmistrza GiM Witkowo .

  • Świętowaliśmy 11 Listopada

    Świętowaliśmy 11 Listopada

    Uczniowie, Dyrekcja i Nauczyciele naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Uroczystość z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę miała bardzo podniosły charakter. Po mszy świętej w intencji ojczyzny, odprawionej w witkowskim kościele parafialnym, nasza społeczność szkolna wraz z uczestnikami uroczystości przemaszerowała pod pomnik Powstańców Wielkopolskich, gdzie wysłuchała okolicznościowego przemówienia Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo p. Mariana Gadzińskiego, wzięła udział w Apelu Poległych, uczciła minutą ciszy pamięć Polaków, którzy oddali życie w imię wolnej ojczyzny i złożyła wiązanki kwiatów biało – czerwonych w hołd poległym za ojczyznę. Wzięła także udział w ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” i odśpiewała o godz. 12.00 wspólnie z mieszkańcami Witkowa „Mazurka Dąbrowskiego”.

    Na zakończenie oficjalnej uroczystości artyści z naszej szkoły uświetnili obchody Święta Niepodległości programem artystycznym OJCZYZNA – MOJA, WOLNA, który stał się refleksją nad historią, współczesnością naszej Ojczyzny oraz wolnością - wartością, którą cenią nie tylko Polacy, ale narody na całym świecie. Inscenizacja, przygotowana pod kierunkiem p. Arlety Bekas, p. Ilony Musidlak, p. Teresy Szkudlarek, p. Joanny Rzetelskiej, z oprawą muzyczną p. Kaliny Piechowiak, ukazała drogę Polski do niepodległości, wywalczonej po ponad 123 latach i okupionej życiem wielu rodaków, byśmy mogli dziś żyć w wolnym kraju i radować się wspólnie z w takich chwilach jak Święto Niepodległości

    Świętowanie 11 Listopada w naszej Małej Ojczyźnie zakończyło się dla nas obejrzeniem okolicznościowej wystawy w Sali Historii w Witkowie. (TSz)

    Zapraszamy do galerii Świętowaliśmy 11 Listopada.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
    ul.Poznańska 47
    62-230 WITKOWO
  • (+48) 61-477-82-50

Galeria zdjęć