Nawigacja

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
    ul.Poznańska 47
    62-230 WITKOWO
  • (+48) 61-477-82-50


  • Tydzień Kultury Języka Polskiego

    Tydzień Kultury Języka Polskiego

    Jak co roku obchodziliśmy Tydzień Kultury Języka Polskiego. Od 22 do 26 lutego odbyło się w naszej szkole kilka konkursów, które wpisywały w ideę obchodzonego 21 lutego Międzynarodowego Dnia Języków Ojczystych. Odbyło się szkolne dyktando, najeżone pułapkami polskiej ortografii, można było się sprawdzić w konkursie  pięknego czytania, w konkursie plastycznym, a także w konkursie językowym.

    Ponieważ ten rok został ogłoszony przez polski parlament Rokiem Sienkiewicza, w każdy konkurs wpleciony został Sienkiewiczowski wątek. Można było wzbogacić swoją wiedzę o ciekawostki z życia naszego Noblisty, a przy okazji  dobrze się bawić. To był prawdziwie polonistyczny tydzień!

    We wtorek 22 marca 20016 roku podczas misterium wielkopostnego podsumowano Tydzień Kultury Języka Polskiego

    Oto zwycięzcy konkursów:

    Konkurs zgrabnego pisania:

    • I miejsce - Karolina Jarecka kl. I e
    • II miejsce - Patryk Szczepański kl. I a
    • III miejsce - Paulina Wańdoch kl. III c

     

    Konkurs literacko - plastyczny (komiks):

    • I miejsce - Patrycja Josiak kl. III e
    • II miejsce - Gabriela Nowacka I b
    • III miejsce - Nicole Kowalska kl. I e
    • wyróżnienie - Wiktoria Bruch kl. II e

     

    Konkurs: "Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza":

    • I miejsce - Julia Krzewińska kl. I c,Katarzyna Szczygielska kl. I d
    • II miejsce - Paulina Olejniczak kl. I d
    • III miejsce - Patryk Pilarczyk kl. I d

     

    Konkurs ortograficzny:

    • I miejsce - Małgorzata Płócienniczak kl. I d
    • II miejsce - Natalia Grzelak kl. III a
    • III miejsce - Julia Smużniak kl. III a, Mateusz Czapliński kl. III e

     

    Konkurs językowy:

    • I miejsce - Klaudia Jagodzińska kl. II c
    • II miejsce - Maksym Kędzierski kl. III d, Daria Ochotna kl. II c, Wiktor Sadowski kl. III b
    • III miejsce - Jakub Dziecięlak kl. III b, Weronika Winsztal kl. I d

     

    Konkurs pięknego czytania:

    • I miejsce - Maksym Kędzierski kl. III d
    • II miejsce - Zuzanna Bandosz kl. II b
    • III miejsce - Kornelia Tyczka kl. III c
    • wyróżnienie - Zuzanna Knast kl. III c, Aleks Kwapich kl. II d.

     

    Zwycięzcom gratulujemy!

    Zapraszamy do galerii: Tydzień Kultury Języka Polskiego.

  • Misterium Wielkopostne

    We wtorek 22 marca 20016 roku uczniowie naszego gimnazjum pod opieką nauczycieli przygotowali misterium wielkopostne pt. "Byś został tylko TY jedynie Ty". Występ był częścią rekolekcji wielkopostnych. Miał przygotować uczniów na czas przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

    Zapraszamy do galerii: Misterium Wielkopostne.

  • II Rodzinny Turniej Wielkanocny

    Dnia 19 marca 2016 r. (sobota) o godzinie 9.00 w hali sportowej naszego gimnazjum odbył się II Rodzinny Wielkanocny Turniej Sportowo - Rekreacyjny „Aktywnie - rodzinnie”. Uczestnikami turnieju byli rodzice, opiekunowie, uczniowie i wychowawcy poszczególnych klas. 

  • Kangur Matematyczny

    Dnia 17.03.2016r. w naszej szkole przeprowadzono Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana

    Organizatorem Konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Data konkursu oraz zestawy pytań są wspólne dla wszystkich krajów biorących udział w tych zawodach. Uczestnicy podzieleni są na pięć kategorii wiekowych.

  • Turniej Wiedzy Pożarniczej 2016

    W dniu 10 marca 2016 r. na szczeblu miejsko-gminnym zorganizowano Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

    Turniej ten służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, zdarzeń, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. 

  • Odkrywali oblicza naszej planety

    W sobotę 12 marca br. nasza szkoła była gospodarzem etapu finałowego XII Międzypowiatowego Konkursu Geograficznego. Tegoroczne hasło konkursu „Oblicza Ziemi” nawiązywało do poruszanej tematyki, czyli litosfery oraz procesów modelujących wygląd naszej planety.

  • Młody Europejczyk

    W piątek 11 marca 2016r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie Szkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. Przez pięć miesięcy chętni uczniowie z klas II oraz III mierzyli się z różnorodnymi zadaniami związanymi z Unią Europejską. Gimnazjaliści wykazali się wiedzą znacznie wykraczającą poza podstawę programową z geografii i wiedzy o społeczeństwie. 

  • 8 marca - Święto Kobiet

    8 marca - Święto Kobiet

    W dniu 8 marca męska część Samorządu Uczniowskiego uczciła święto wszystkich Kobiet w naszej szkole. Delegacja młodych mężczyzn złożyła wszystkim koleżankom oraz Paniom pracującym w szkole najserdeczniejsze życzenia. Wręczyła również słodkie upominki oraz tulipany.

    Warto w tym miejscu przypomnieć, że corocznie obchodzone święto, to wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Zostało ono ustanowione w 1910 roku. W Polsce na szeroką skalę Dzień Kobiet był obchodzony do 1993 roku.

    Obecnie, w tym dniu odbywają się tzw. „manify”, czyli demonstracje feministek połączone z happeningami na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn.

    Zapraszamy do galerii: 8 marca.

  • Konsultacje nauczycielskie

    W dniu 10 marca 2016r. w godz. 16:00 – 18:00 odbędą się konsultacje nauczycielskie. Zapraszamy na nie wszystkich rodziców. Szczegóły znajdziecie Państwo w pliku do pobrania. Konsultacje nauczycielskie.pdf

     

  • Działania SU - podsumowanie I semestru

    Działania SU - podsumowanie I semestru

    W piątek 4 marca br. z inicjatywy Rady Samorządu Uczniowskiego odbyło się nadzwyczajne spotkanie z przedstawicielami wszystkich klas w naszej szkole. Celem spotkania było podsumowanie udziału klas w różnorodnych działaniach i przedsięwzięciach inicjowanych przez Samorząd Uczniowski.

    Rada SU przygotowała okolicznościowe dyplomy i podziękowania za aktywny udział i ogromne zaangażowanie w akcję „Góra grosza”, „Szlachetna paczka”, zbiórkę nakrętek na rzecz Kamila Wieczorka.

    Poza tym, Rada SU podziękowała wszystkim klasom, rodzicom i pracownikom szkoły za wsparcie finansowe podczas zbiórki pieniędzy na rozwój edukacji w afrykańskim kraju Mali.

    Zbiórka była związana z przystąpieniem naszej szkoły do „Klubu Szkół UNICEF” i realizacją projektu „MALI uczniowie idą do szkoły”. Rada SU podziękowała także wszystkim wychowawcom, którzy aktywnie współpracowali z władzami naszego samorządu szkolnego. 

    Na zakończenie spotkania, Rada SU życzyła wszystkim dalszej wytrwałości, odpowiedzialności i zaangażowania w nowe projekty i przedsięwzięcia, które będą realizowane w II semestrze.

    Zapraszamy do galerii Działania Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie I semestru

  • Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

    We wtorek 1 marca 2016r. odbył się piąty, ostatni etap Szkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. Tym razem młodzi „Euroentuzjaści” zmierzyli się z atrakcjami turystycznymi państw należących do UE. Uczniowie musieli np. na podstawie fotografii rozpoznać dany obiekt turystyczny, a następnie zlokalizować go w mieście i kraju.

  • Tydzień Kultury Języka Polskiego

    Jak co roku obchodziliśmy Tydzień Kultury Języka Polskiego. Od 22 do 26 lutego odbyło się w naszej szkole kilka konkursów, które wpisywały w ideę obchodzonego 21 lutego Międzynarodowego Dnia Języków Ojczystych.

    Odbyło się szkolne dyktando, najeżone pułapkami polskiej ortografii, można było się sprawdzić w konkursie pięknego czytania, w konkursie plastycznym, a także w konkursie językowym. Ponieważ ten rok został ogłoszony przez polski parlament Rokiem Sienkiewicza, w każdy konkurs wpleciony został Sienkiewiczowski wątek. Można było wzbogacić swoją wiedzę o ciekawostki z życia naszego Noblisty, a przy okazji dobrze się bawić. To był prawdziwie polonistyczny tydzień!

  • Koncert dla Laureatów

    Koncert dla Laureatów

    Dnia 25 lutego br. społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi celebrowała sukcesy tych uczniów, którzy otrzymali Stypendium Naukowe Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo za najlepsze wyniki w nauce oraz tych, którym wręczono po raz pierwszy „Listy pochwalne” za uzyskanie na koniec I semestru 2015/2016 średniej ocen 4,75 i więcej. Świętowali także nasi nauczyciele wyróżnieni po raz pierwszy w historii szkoły statuetką: „Wyróżniony Statuetką Rycerza Wita”. Uroczystości towarzyszył koncert piosenek.

    Szkolne Święto rozpoczął Dyrektor gimnazjum, pan Marian Łukowski, który powitał gości - pełniącego funkcję Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo pana Łukasza Grabowskiego, Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Witkowie pana Adama Kowalskiego, Przewodniczącego Rady Rodziców pana Artura Stefaniaka, Rodziców laureatów Stypendium Naukowego oraz panią Ewę Sochę – dziennikarkę.

    Dyrektor gimnazjum podkreślił znaczenie edukacji i pogratulował wszystkim uzyskania wysokich wyników oraz życzył dalszych sukcesów w nauce.

    Pełniący funkcję Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo pan Łukasz Grabowski oraz Dyrektor Szkoły wręczyli Stypendia Naukowe oraz Listy Gratulacyjne dla Rodziców najlepszych uczniów. Za I semestr roku szkolnego 2015/2016 stypendia otrzymali: Mateusz Roszkowiak Karolina Jarecka, Weronika Janowicz, Nadia Fatyga, Aleksandra Grzechowiak, Kornelia Tyczka, Jakub Dzięcielak, Alicja Pustelnik, Maksym Kędzierski, Julia Nowaczyk, Patryk Sołtysiak, Julia Szeszycka

    Do gratulacji i życzeń dołączyli się także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, wręczając swojemu Koleżeństwu okolicznościowe laurki. W imieniu Stypendystów wystąpił Maksym Kędzierski. Podziękował Dyrekcji za pomoc i wsparcie, nauczycielom za przekazaną wiedzę, a rodzicom za codzienną troskę i wychowanie. 

    Swoje święto w szkole mieli także uczniowie klas I – III, którzy za uzyskanie średniej 4,75 i więcej otrzymali „Listy gratulacyjne”. Zaproszeni na scenę najlepsi uczniowie z każdej klasy odebrali gratulacje od Dyrektora szkoły, Wychowawcy klasy i Przewodniczącego Rady Rodziców. 

    Uroczystość szczególną wymowę miała również dla naszych nauczycieli. Pani Wiesława Papiewska, pan Tomasz Majchrzak i pani Teresa Szkudlarek otrzymali wyróżnienie: „Wyróżniony Statuetką Rycerza Wita”. Statuetki wręczyli - pełniący funkcję Burmistrza pan Łukasz Grabowski i Przewodniczący Komisji Oświaty pan Adam Kowalski. Pan Ł. Grabowski poinformował, że nauczyciele otrzymali je za wybitne osiągnięcia w dziedzinie oświaty, mające szczególne znaczenie dla rozwoju oraz promocji Gminy i Miasta Witkowo. Złożył także wyróżnionym gratulacje. 

    Galę wręczenia wyróżnień poprowadziła wicedyrektor szkoły pani Arleta Bekas. Gościom i wszystkim zgromadzonym na uroczystości towarzyszył koncert piosenek dedykowany wszystkim wyróżnionym. 

    Nasze gimnazjum otrzymało także bieżnię elektryczną zakupioną przez organ prowadzący. Symbolicznego przecięcia wstęgi i przekazania sprzętu dokonał pełniący obowiązki Burmistrza pan Łukasz Grabowski.

    Program uroczystości przygotowały nauczycielki: p. Arleta Bekas i p. Teresa Szkudlarek. Nad oprawą muzyczną czuwały – p. Elżbieta Drozdowska i p. Joanna Nowakowska. O dekorację hali zadbała p. Lilianna Suborska - Urbańska(TSz)

    Zapraszamy do galerii Koncert dla Laureatów.

  • Ratowali świat z OZE

    We wtorek 23 lutego 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie odbył się etap finałowy Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Ratujemy świat z OZE”, którego organizatorem była wspomniana wcześniej szkoła. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Patryk Sołtysiak (kl.IIa) oraz Mateusz Roszkowiak (kl. IIb), którzy w eliminacjach szkolnych zdobyli największą liczbę punktów. 

  • Międzyszkolny konkurs lingwistyczny „Język Giętki” rozstrzygnięty…

    W poniedziałek, 22 lutego br. w I Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie odbył się finał międzyszkolnego konkursu lingwistycznego „Język Giętki” dla szkół powiatu gnieźnieńskiego. 

  • Poczta Walentynkowa

    Poczta Walentynkowa

    W dniach 11-12 lutego 2016r. Rada Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole zorganizowała pocztę Walentynkową. Związane to było z obchodami Dnia Zakochanych.

    Warto dodać, że patronem zakochanych jest św. Walenty, który jednocześnie jest patronem ludzi chorych psychicznie. Relikwie św. Walentego znajdują się m.in. w Kościele w Chełmnie oraz Rudach Raciborskich.

    Przez dwa dni gimnazjaliści wrzucali „miłosną” korespondencję do skrzynki, a w poniedziałek 15.02 kartki dotarły do adresatów.
     

  • Dzień Książki dla Afryki

    Dzień Książki dla Afryki

    W środę 17 lutego br., na zaproszenie Rady SU, do naszej szkoły przybyły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Witkowie. Celem ich wizyty były obchody Dnia Książki dla Afryki. Impreza ta, to część projektu pomocowo-edukacyjnego „Mali uczniowie idą do szkoły”, w realizacje którego włączyła się nasza placówka. 

    Dla przedszkolaków przygotowano afrykańską bajkę, która była czytana z podziałem na role oraz tematycznie związane z Afryką tańce i piosenki.

    Po występach gimnazjalistek, przygotowanych pod opieką pań: Teresy Szkudlarek, Joanny Nowakowskiej i Hanny Tyll-Kasprzak, przyszli uczniowie udali się wystawę bajek napisanych przez uczniów naszej szkoły.

    Wystawa cieszyła się dość dużą popularnością wśród przedszkolaków, a występujące uczennice czytały fragmenty bajek zainteresowanym przedszkolakom. Pod koniec spotkania, przedszkolaki wspólnie uczyły się wybranych elementów afrykańskiego tańca, który został wspólnie zatańczony.

    Zapraszamy do galerii Dzień Książki dla Afryki.

  • Życie nie po to jest, by brać...

    Życie nie po to jest, by brać...

    Dnia 12 lutego 2016r. uczniowie klas pierwszych obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. Życie nie po to jest, by brać..., którego aktorami byli uczniowie gimnazjum oraz jego absolwenci.

    Spektakl miał na celu promowanie przyjaźni i pozytywnych relacji międzyludzkich, które charakteryzują się bezinteresownością i zaangażowaniem. Ukazywał, że człowiek żyje nie tylko dla siebie, lecz także dla innych, a przyjaźnie są głównym źródłem wsparcia emocjonalnego, co jest bardzo istotne - zwłaszcza wśród nastolatków. Przyjaźń właściwie traktowana i pielęgnowana rozwija się i jest trwała.

    Spektakl przedstawiał również prawidłowe relacje interpersonalne, które poprawiają nasz nastrój i pozytywnie nastrajają do życia. To najważniejsza praktyczna umiejętność społeczna, która pozwala nam funkcjonować w społeczeństwie, osiągać swoje, innych i wspólne cele oraz zaspokajać tym samym nasze ważne potrzeby.

    Program artystyczny przygotowali nauczyciele świetlicy szkolnej: p.Iwona Nadowicz-Mróz, p.Monika Ottenburger, p.Elżbieta Drozdowska oraz psycholog p.Justyna Jutkowiak.

    Zapraszamy do galerii Życie nie po to jest, by brać....

  • Droga Wielkopolan do Niepodległości

    Droga Wielkopolan do Niepodległości

    Dnia 10 lutego 2016 roku w Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka odbyła się wystawa: "Powstanie Wielkopolskie 1918-1919. Droga Wielkopolan do Niepodległości". 22 plansze ukazywały chronologiczny zapis walk o niepodległość przygotowany w postaci osi czasu. Opis walk powstańczych opatrzono bogatą ilustracją fotograficzną. 

    Pan Łukasz Grabowski pełniący funkcję Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo powitał przybyłych gości, wśród których znaleźli się m.in.: Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego Pani Beata Tarczyńska, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Jóźwik wraz z Radnymi, Radni Powiatu Gnieźnieńskiego: Pani Krystyna Żok i Pan Andrzej Kwapich, dyrektorzy i kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawiciele organizacji pozarządowych, sołtysi, lokalna społeczność, przedstawiciele mediów oraz uczniowie klas II i III naszego gimnazjum wraz z wychowawcami. 

    Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mediów. Między innymi Pan Krzysztof Nowiński - nauczyciel historii w naszym gimnazjum udzielił wywiadu na temat znaczenia powstania dla "Telewizji Wielkopolska".

    Po otwarciu wystawy wszyscy zebrani obejrzeli polski film dramatyczny z 2014 roku w reżyserii Łukasza Barczyka pt. „Hiszpanka", którego akcja dzieje się w Poznaniu, w przeddzień wybuchu i w trakcie powstania wielkopolskiego.

    Zapraszamy do galerii Droga Wielkopolan do Niepodległości.

  • Etap okręgowy Konkursu Przyrodniczego „Rośliny i zwierzęta polskich gór”

    W sobotę 6 lutego br. w Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie odbył się etap okręgowy Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych „Rośliny i zwierzęta polskich gór”. Organizatorem konkursu było Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody SALAMANDRA z Poznania.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
    ul.Poznańska 47
    62-230 WITKOWO
  • (+48) 61-477-82-50

Galeria zdjęć