W miesiącu wrześniu opłata za obiady (bez odliczeń) wynosi:
100,00 zł - dla uczniów
150,00 zł - dla nauczycieli
Od wtorku 3 września rusza wyżywienie w szkole. Obiady będą wydawane w stołówce według następującego harmonogramu:
Obiady wydawane będą do godziny 13:30.
Bardzo proszimy, aby przestrzegać harmonogramu.
2 września 2024 roku, w poniedziałkowy poranek, Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice naszej szkole wypoczęci po wakacjach z radością powitali nowy rok szkolny 2024/2025. Uroczystość w hali sportowej poprzedziła msza św. w kościele pw. św. Mikołaja w Witkowie. Inaugurację roku szkolnego zaszczycił swoją obecnością Zastępca Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo p. Paweł Czarnecki i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej p. Krzysztof Chołodecki.
Oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025 dokonał dyrektor szkoły pan Marian Łukowski, który z tej okazji złożył Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom życzenia. Podziękował także pani Arlecie Bekas, dotychczasowej wicedyrektor, za pracę w naszej i życzył wszystkiego najlepszego na emeryturze.
Na ten dzień czekaliśmy wszyscy – uczniowie, nauczyciele, rodzice… W piątek 21 czerwca podsumowaliśmy 10 miesięcy pracy. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024 zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Gminy i Miasta – Krzysztof Szoszorek. Gościliśmy także Radę Rodziców i tych rodziców, którzy chcieli razem z całą szkolną społecznością wziąć udział w radosnym wydarzeniu.. Podczas uroczystości wręczono stypendia Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo. Tę nagrodę za wyniki w nauce w mijającym półroczu otrzymali: Gabriela Dutkiewicz, Bartosz Kubacki i Piotr Wasielewski. Wszyscy są uczniami kl. VIIa. Dumni Rodzice stypendystów przyjęli gratulacje od Burmistrza i Dyrektora, a także od wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej – Krzysztofa Chołodeckiego.
Dnia 19 czerwca br. odbył się Szkolny Przegląd „Mam Talent”. Wszyscy chętni mieli okazję zaprezentować swoje zainteresowania i pasje. Występy były bardzo różnorodne - od tańca, śpiewu, gry na instrumencie, hobby horse, recytacji, akrobacji, pokazu karate po układanie kostki Rubika czy klocków Lego. Zarówno widownia, jak i jury z entuzjazmem reagowali na kolejnych uczestników. Każdy z wykonawców został nagrodzony gromkimi brawami, otrzymał pamiątkowy dyplom i coś słodkiego od Samorządu Uczniowskiego, a przede wszystkim mógł odczuć satysfakcję z tego, że prezentował „to, co mu w duszy gra”.
Szkolny Dzień Sportu na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń. Tak było też w piątek, 14 czerwca. Podzieleni na zespoły rzucaliśmy do kosza, strzelaliśmy do bramki (przecież Euro 2024 właśnie się zaczyna!), walczyliśmy o tytuł szkolnego Wilhelma Tella, celując lotką do tarczy, uczyliśmy się zasad bezpieczeństwa i podstaw ratownictwa medycznego. Wreszcie na „Orliku” rozegraliśmy miedzyklasowe mecze i graliśmy w „dwa ognie”.
Wszystko przebiegało w duchu zdrowej rywalizacji i radości ze wspólnej sportowej zabawy! Na osłodę zjedliśmy ufundowane przez Radę Rodziców lody! Były pyszne i ostudziły trochę sportowe emocje.(JCh)
Drodzy rodzice, jeśli Wasze dziecko od września rozpoczyna swoją szkolną przygodę, warto zapoznać się z wyprawką pierwszoklasisty. Wyprawka do 1 klasy zazwyczaj obejmuje te same elementy, ale warto sprawdzić indywidualne wymagania szkoły. Oto lista rzeczy, które powinna zawierać wyprawka do szkoły dla 7-latka rozpoczynającego naukę w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie.
Materiały plastyczne:
Planowanie majowej wycieczki klasy VI i VII zaczęły już w październiku. Tak więc 21 maja 53 osobowa grupa wraz z opiekunami mogła wyruszyć na czterodniową wyprawę w Karkonosze. W programie wycieczki była również stolica Czech – Praga. Najpierw zwiedziliśmy zamek Czocha, gdzie przez długie lata była siedziba tajnego ośrodka szkoleniowego szyfrantów. Później odwiedziliśmy uzdrowisko Świeradów – Zdrój. W kolejnym dniu próbowaliśmy wejść na Śnieżkę, ale warunki, jakie panowały na najwyższym szczycie Sudetów, nie pozwoliły nam na jego zdobycie.
W Dniu Pustej Klasy uczniowie VIa i VIb wybrali się do Powidza, by wziąć udział w edukacyjnej grze terenowej, której celem było poznanie historii Powidza, szczególnie z czasów zaborów, walki o niepodległość w okresie powstania wielkopolskiego i rozwoju uzdrowiska w pierwszej połowie XX wieku. Klasy VII w wyjechały do Skorzęcina. Słońce się obraziło, ale nie przeszkodziło to w świetnej zabawie. Dzień poza klasą nawet w pochmurną pogodę może być wspaniały! Dzień Pustej Klasy przebiegł również pod znakiem podchodów ekologicznych. Były krzyżówki, małe sprzątanie, quiz ekologiczny, a na końcu film w Centrum Kultury.
Przez cały rok szkolny uczniowie z naszej szkoły realizowali różnorodne zadania ekologiczne, które wynikały z przystąpienia do Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z ekologią na Ty”.
Jako koordynator projektu, jest mi niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała certyfikat udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Z ekologią na Ty”.