Konkursy ortograficzne

Jak co roku w czerwcu, Biblioteka Publiczna w Witkowie zaprasza uczniów wszystkich szkól w gminie do ortograficznych potyczek. Tak samo było i w tym roku. W piątek, 3 czerwca, do konkursu o tytuł Mistrza Ortografii przystąpili uczniowie klas IV i V, a w poniedziałek, 6 czerwca dyktando napisali ósmoklasiści. Młodsi odbyli ortograficzną podróż balonem, a później spotkali się z myszkami buszującymi w poszukiwaniu smakołyków. Starsi z kolei poznali historię nieszczęśliwej królewny Amelii, a także chrabąszczy grających w … hokeja.

Młodsi nie zajęli miejsca na podium, ale trzeba przyznać, że było blisko. Starsi natomiast sięgnęli po laury – Zosia Nowicka z VIII b zajęła I miejsce, uzyskując tytuł „Mistrza Ortografii”, a Adam Wasielewski z kl. VIII a był trzeci. Gratulujemy!

Zapraszamy do galerii Konkursy ortograficzne