W dniach 20-24 marca br. w naszej szkole trwał Tydzień Przyrodniczy, którego celem przewodnim była gospodarka odpadami. Realizacja tego celu związana była także z międzynarodowym projektem Erasmus+, który zbliża się ku końcowi.
W ramach Tygodnia Przyrodniczego uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach ekologicznych na temat odpadów, ze szczególnym zwróceniem uwagi na recykling plastikowych butelek PET. Warto nadmienić, że do prowadzenia tych warsztatów zaangażowani zostali uczniowie klasy 8a uczestniczący w projekcie Erasmus+. Poza warsztatami odbyły się także konkursy ekologiczno-przyrodnicze, podczas których drużyny z klas 1-3 oraz 4-8 musiały wykazać się sporą dawką ogólnej wiedzy przyrodniczej i ekologicznej. W Tygodniu Przyrodniczym przypadł też Światowy Dzień Wody. W ramach tego dnia odbył się konkurs wiedzy o wodzie oraz zajęcia z doradztwa zawodowego dotyczące zawodów związanych z wodą.
Poza opisanymi działaniami uczniowie klas 1-3 składali życzenia mieszkańcom naszej planety z okazji Światowego Dnia Wody, a starsi tworzyli plakaty dotyczące hasła „Warto ograniczać odpady”.
Z okazji Tygodnia Przyrodniczego i Światowego Dnia Wody przygotowane zostały liczne materiały multimedialne zawierające sporą dawkę wiedzy, które zostały zamieszczone na szkolnym fanpage’u i stronach szkolnej gazetki wirtualnej.(TM)
Zapraszamy do galerii Odpadom mówimy stop!