W sobotę 30 września br. uczniowie klas IV ze swoimi wychowawcami i nauczycielami udali się na kolejną pieszą wędrówkę. Tym razem punktem docelowym stała się siedziba Stowarzyszenia „Światowid” w Małachowie Szemborowice. Celem wizyty czwartoklasistów była integracja zespołów klasowych.
Nic tak dobrze nie cementuje zespołu jak gry i zawody sportowe. Wszyscy uczniowie wykazali się umiejętnościami gry w piłkę nożną, szybkością w biegu z jajkiem na łyżce, w skokach w worku czy w przeciąganiu liny. Mimo rywalizacji i emocji towarzyszących zmaganiom, konkurencje przebiegały w serdecznej i przyjacielskiej atmosferze. Wiernie poczynaniom wychowanków kibicowali opiekunowie, czasami włączając się w zabawę, np. przeciągania liny.
Wspólna sobotnia przygoda pozwoliła również na odkrycie talentów i zdolności artystycznych, szczególnie uczennic klas IV. Wielkim zainteresowaniem wśród nich cieszyło się karaoke, podczas którego zaprezentowały się być może przyszłe solistki naszej szkoły. Przy wykonywaniu tego zadania okazało się, że czwartoklasiści mają poczucie humoru i lubią się wspólnie bawić.
Po zmaganiach sportowych i artystycznych przyszła pora na odpoczynek. Uczniowie skosztowali przepysznej kiełbaski z grilla oraz soków przygotowywanych z czarnego bzu przez tutejszą kuchnię.
Pod koniec imprezy na chłopców, małych i dużego, czekała niespodzianka. Wszystkie dziewczyny i panie przygotowały życzenia oraz słodki upominek z okazji Dnia Chłopca. Zaśpiewały także wszystkim kolegom tradycyjne 100 lat.
Założony cel wyprawy zostały osiągnięty. Uczniowie klas czwartych nie tylko bliżej poznali swoją klasę, ale zrozumieli, że czas wolny powinno się spędzać aktywnie. Zdali także egzamin z bezpieczeństwa na drodze. Mogli również poznać swoich wychowawców i nauczycieli z innej strony niż na zwykłych lekcjach. Teraz czwartoklasiści czekają na koleją wspólną wyprawę w październiku. (TSz)
Zapraszamy do galerii Akcja – integracja.
W piątek 29 września 2017r. w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Rady SU, Rady „Małego SU” oraz wybory opiekunów samorządu uczniowskiego.
Szkolna Komisja Wyborcza w osobach: Magdalena Bartkowiak, Zuzanna Sowa, Dawid Spychała oraz Jakub Śrama sprawnie przeprowadziła wybory w naszej szkole. Po zagłosowaniu przez wszystkich uczniów przyszła pora na zliczenie głosów.
W wyniku przeprowadzonych wyborów do Rady SU, kandydaci otrzymali następującą ilość głosów:
Tym samym, do Rady SU weszły następujące osoby: Julia Jóźwiak, Martyna Nowaczyk, Weronika Ostrowska i Olga Radacz.
W wyniku przeprowadzonych wyborów do Rady "Małego" SU, kandydaci otrzymali następującą ilość głosów:
O pełnieniu funkcji w Radzie "Małego" SU zdecydują wspólnie zainteresowani uczniowie oraz opiekun "Małego" SU.
W wyniku przeprowadzonych wyborów na opiekunów SU, kandydaci otrzymali następującą ilość głosów:
Po rozmowach z dyrekcją szkoły, funkcje opiekunów SU będą pełnić wyżej wymienieni nauczyciele.
W nadchodzącym tygodniu nastąpi ukonstytuowanie się Rady SU, której pierwszym zadaniem będzie opracowanie planu pracy samorządu na nadchodzący rok szkolny.
Wszystkim wygranym gratulujemy, a pozostałym kandydatom dziękujemy za odwagę w „wyścigu” do władz społeczności szkolnej.
Zapraszamy do galerii „Z demokracją od najmłodszych lat”.
Dnia 29 września br. nasi uczniowie: Amelia Nowicka i Zofia Nowicka z kl.IVb, Antoni Tomczak z kl. IVc oraz Remidiusz Szymczak z kl. IVa, wzięli udział w I Turnieju Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej w Żydowie.
W dniu 23 września 2017 uczniowie klas czwartych włączyli się w akcję „Sprzątanie Świata - Polska”, uczestnicząc w wycieczce do pobliskiego lasu w Strzyżewie pod hasłem: „Eko-Czwartaki” sprzątają świat. Wszyscy wyposażeni w worki i rękawice aktywnie wypełnili swoje zadanie, porządkując las i udowadniając tym samym, że są świadomymi obywatelami świata. Zebrali tylko 2 worki śmieci. Ucieszyło to uczniów, bowiem świadczy o tym, że nasze społeczeństwo coraz bardziej dba o ekologię.
Pobyt w lesie był także praktyczną lekcją przyrody. „Czwartacy” utrwalili wiedzę o zasobach lasu, uczyli się odróżniać grzyby jadalne od trujących, wskazywać kierunki świata po rosnącym mchu na drzewach, przestrzegali zasady cichego zachowania się w lesie. Niektórzy uczestniczy wyprawy jak naukowcy badali środowisko naturalne, podglądając przyrodę za pomocą lupy lub używając kompasu do orientacji w terenie. Uczniowie chętnie rozmawiali o tym, czym jest ekologia i w jaki sposób dbać o naszą planetę Ziemię na co dzień.
Sobotnia wyprawa z nauczycielami nie tylko przyczyniła się do zrobienia czegoś dobrego dla środowiska, ale była także doskonałą okazją do integracji. ”Czwartacy” mogli poznać siebie trochę z innej strony, porozmawiać nie tylko o kartkówkach czy sprawdzianach, podziwiać piękno polskiej przyrody, odpocząć od szkoły.
Całą akcję koordynował pan Tomasz Majchrzak, któremu pomagały: pani Ilona Musidlak, pani Wiesława Papiewska i pani Teresa Szkudlarek. Mimo niesprzyjającej pogody, „Czwartacy” wykonali wzorowo swoje pierwsze zadanie w tym roku szkolnym. Wyprawa do lasu na „Sprzątanie Świata” udowodniła, że potrafią wspólnie działać i dobrze razem się bawić. (TSz)
Zapraszamy do galerii „Eko-Czwartaki” sprzątają świat.
"Sprzątanie świata - Polska 2017" to najpowszechniejsze i najbardziej rozpoznawalne działanie w zakresie edukacji ekologicznej w Polsce. Akcja uznana została przez władze państwowe i samorządowe. Od samego początku w roku 1994, nad "Sprzątaniem świata" patronat objął Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
„Nie ma śmieci – są odpady” - pod takim hasłem przebiegała tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska 2017”. Głównym jej celem była zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. Głównym jej celem była zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku.
Uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej im. Adama Borysa dzięki pomocy UGiM w Witkowie (autobus, worki i jednorazowe rękawice), wraz z opiekunami udała się w sobotę 16.09.2017r. do Skorzęcina. W miarę swoich możliwości zebrali zalegające śmieci, które po sobie zostawili ludzie wypoczywający tam podczas tegorocznego lata. Tylko w sobotę zebrano w Skorzęcinie około 50 worków śmieci. Czego tam nie było?
Zapraszamy do galeriiSprzątanie świata - Polska 2017.
W piątek 29 września 2017r. w naszej szkole odbędą się demokratyczne Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Data wyborów jest nie przypadkowa, gdyż nasza szkoła uczestniczy w programie CEO pod tytułem „Samorządy mają głos”, a w ramach tego programu właśnie ten dzień został wyznaczony na wybory do samorządów.
W naszej szkole do Rady Samorządu Uczniowskiego kandyduje 10 uczniów z klas II oraz III gimnazjum. Są to następujący uczniowie: Kacper Hofman, Julia Jóźwiak, Angelika Kaźmierczak, Dominik Łukowski, Kacper Matysiak, Martyna Nowaczyk, Weronika Ostrowska, Olga Radacz, Ola Wendland oraz Weronika Winsztal.
W tym roku po raz pierwszy odbędą się także wybory do Rady Małego SU, do którego kandydują następujący uczniowie: Maja Adamczewska, Oliwia Błaszak, Gabriela Dutkiewicz, Ewelina Gromadzińska, Weronika Horn, Sebastian Matczak, Edyta Reszel oraz Dorian Soćko.
Wyborom do rad SU towarzyszyć będą również demokratyczne wybory opiekunów. Kandydatami zostali: p. Ilona Musidlak, p. Krzysztof Nowiński oraz p. Tomasz Majchrzak.
Nad prawidłowym przebiegiem wyborów będzie czuwać Uczniowska Komisja Wyborcza w składzie: Magdalena Bartkowiak, Zuzanna Sowa, Dawid Spychała oraz Jakub Śrama.
W tej chwili trwa kampania wyborcza kandydatów, a o wynikach wyborów poinformujemy za tydzień.
Podczas zebrania organizacyjnego, rodzice pierwszaków na prośbę wychowawczyni pani Iwony Piórkowskiej wykonali plakaty na temat mocnych stron swoich dzieci. Z wypiekami na twarzy wycinali, rysowali i wyklejali. Znowu na chwilę mogli poczuć się uczniami. Powstały piękne dzieła, które przedstawiały w symboliczny sposób dzieci z klasy IA.
Każdy z rodziców zaprezentował swoją pracę i mógł powiedzieć kilka zdań na temat swojej pociechy. Dzieciaki były zachwycone oglądając dzieła swoich rodziców. Wszyscy w ten sposób mogli się bardziej poznać.
Zapraszamy do galerii Warsztaty z rodzicami w klasie IA.
4 września 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Spotkanie ze szkołą poprzedziła msza św. odprawiona w kościele parafialnym w Witkowie w intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do szkoły, gdzie w hali sportowej rozpoczął się apel inaugurujący nowy rok szkolny. Dyrektor szkoły, mgr Marian Łukowski, powitał zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów.
Szczególnie serdecznie przywitał nowo zatrudnionych nauczycieli i uczniów klas pierwszych, czwartych i siódmych, którzy rozpoczęli wspaniałą przygodę edukacyjną w naszej szkole. Życzył im, aby szybko poczuli się tutaj dobrze i bezpiecznie, a ich nowi koledzy i koleżanki służyli im pomocą, opieką i przyjaźnią.
Następnie gimnazjaliści przedstawili krótką część artystyczną, w której m.in. minutą ciszy uczczona została pamięć poległych i pomordowanych za wolną i niepodległą Polskę. Delegacja uczniów wraz z opiekunem udała się na pobliski cmentarz, by złożyć wiązankę kwiatów na grobie Patrona szkoły – Adama Borysa. Podczas apelu głos zabrał Burmistrz Gminy i Miasta w Witkowie, który nawiązał do reformy szkolnictwa i życzył uczniom podążania za marzeniami, dużo uśmiechu i optymizmu. Dyrektor szkoły podziękował wszystkim za udział w uroczystości i uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami.
Wyposażeni więc w zapas energii, pozytywnych wrażeń i wypoczęci bierzemy się do pracy. Mamy nadzieję, że nadchodzące 10 miesięcy będzie obfitować w same sukcesy i radości.
Zapraszamy do galerii Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.
Wakacje zbliżają się już do końca. Czas zacząć przygotowania do rozpoczęcia nauki. Na naszej stronie opublikowany został plan lekcji na nowy rok szkolny 2017/2018.
Klasy gimnazjalne oznaczono w nim liczbami rzymskimi z literą G, natomiast klasy szkoły podstawowej liczbami arabskimi z literami SP.
Zapraszamy do zakładki Plan lekcji.
Szanowni Rodzice i Uczniowie.
Od 1 września 2017r. z przekształconego Gimnazjum im.Adama Borysa powstanie Szkoła Podstawowa im. Adama Borysa w Witkowie - z oddziałami gimnazjalnymi. Szkoła ta będzie składała się z dwóch klas pierwszych, trzech – czwartych i pięciu – siódmych. W skład wchodzić będą klasy drugie i trzecie obecnego gimnazjum.
Obecnie zwracamy się do Rodziców i uczniów o dopełnienie formalności organizacyjnych.
Uczniowie klas VII proszeni są o dostarczenie:
Podobnie uczniowie klas I i IV z obwodu naszej szkoły. Nie wszyscy dostarczyli zdjęcia legitymacyjne i akty urodzenia.
W sierpniu podamy informację o spotkaniach przed rozpoczęciem roku szkolnego 2017/2018 dla poszczególnych klas.
M. Łukowski
Nadszedł długo oczekiwany dzień zakończenia roku szkolnego - w piątek 23 czerwca pożegnaliśmy szkołę na 2 miesiące. Zanim jednak udaliśmy się na zasłużony odpoczynek w hali sportowej odbył się apel.
Zebraliśmy się po Mszy świętej. Dyrektor powitał wszystkich, a następnie przedstawił tych, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe.
Oto najlepsi uczniowie:
Wyróżnieni uczniowie wraz z wychowawcami zostali uwiecznienie na pamiątkowym zdjęciu. Po apelu rozeszliśmy się do klas. Tam wychowawcy rozdali nam świadectwa i mogliśmy już wtedy powiedzieć sobie: „Wakacje! Do zobaczenia, szkoło, za dwa miesiące!” (J.Ch.)
Zapraszamy do galerii Wakacje! Do zobaczenia za dwa miesiące!.
Dzień zakończenia roku szkolnego był niezwykły nie tylko dla młodzieży. Na apelu pożegnaliśmy pana Eugeniusz Jankowskiego, który odchodzi na emeryturę. Prowadzony przy dźwiękach piosenki grupy „Queen” przez wicedyrektor Arletę Bekas stał się kolejnym bohaterem tego spotkania. Młodzież, Rodzice, nauczyciele, inni pracownicy szkoły na stojąco bili brawo naszemu panu woźnemu.
Dyrektor przedstawił ścieżkę zawodową pana Jankowskiego, w imieniu nauczycieli pożegnalne przemówienie wygłosił pan Wojciech Kędzierski, nauczyciele zaśpiewali piosenkę, przedstawiciele młodzieży wyrecytowali wiersz, a delegacje każdej klasy ofiarowały panu Geniowi różę. To były naprawdę piękne i wzruszające chwile… Wszystko w życiu ma swój czas…
Zapraszamy do galerii Pożegnanie po latach pracy.
Nadszedł czas pożegnania. 23 czerwca trzecioklasiści ostatni raz przekroczyli próg szkoły jako uczniowie Gimnazjum im. Adama Borysa. Uroczystość pożegnania odbyła się w obecności gości – Burmistrza Gminy i Miasta – pana Mariana Gadzińskiego, księdza proboszcza Stanisława Goca, Rady Rodziców – pana Artura Stefaniaka, pani Jolanty Swat i pani Małgorzaty Szeszyckiej oraz Rodziców tych uczniów, którzy ukończyli gimnazjum z wyróżnieniem.
Na początku apelu wszystkich gości powitał Dyrektor szkoły – Marian Łukowski. Wygłosił również pełne treści przemówienie o sztuce życia, o wyborach, o podejmowaniu wyzwań. Przejęcie sztandaru przez nowy poczet, ślubowanie absolwentów - to niezwykle podniosłe i wzruszające momenty uroczystości. Dla Rodziców, wychowawców i oczywiście uczniów doniosłą chwilą było wręczenie przez Dyrekcję szkoły i Radę Rodziców świadectw z wyróżnieniem.
Oto najlepsi absolwenci naszego gimnazjum:
Rodzice najlepszych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Po wręczeniu świadectw nadszedł czas na nagrody za osiągnięcia sportowe, za przynależność do chóru szkolnego, za grę na werblach, za pełnienie funkcji w poczcie sztandarowym, a także opiekę nad sprzętem nagłaśniającym. Nasi gimnazjaliści to naprawdę bardzo aktywni młodzi ludzie. Podkreślił to w swoim wystąpieniu Burmistrz Gminy i Miasta – pan Marian Gadziński, który pogratulował uczniom sukcesów. Następnie przemówienie w imieniu wychowawców wygłosił pan Tomasz Majchrzak.
Dyrektor pożegnał ustępującą Radę Rodziców - pana Artura Stefaniaka, panią Jolantę Swat i panią Małgorzatę Szeszycką, dziękując za czas poświęcony szkole.
Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez uczniów klas drugich pod kierunkiem swoich wychowawców. Widowisko pod tytułem „Wiele dobrego przed Wami…” było swoistą podróżą przez kolejne etapy nauki. Piosenki, wiersze, pojawiające się na scenie typy uczniów i przesłanie o drodze wyrażone słowami wiersza Zbigniewa Herberta - wszystko to stworzyło niecodzienny przekaz. Na koniec – upominki w formie życiowego motta, później piosenka, która doprowadziła gimnazjalistów do łez – „Ostatni raz z moją klasą”. Do dnia tego apelu słowa tej piosenki nie przemawiały tak mocno do świadomości trzecioklasistów.
Niesamowitą niespodziankę sprawiły trzy absolwentki – Ola Wiśniewska, Zuzia Krzewińska i Lidka Zielińska, które w brawurowy sposób pożegnały się ze szkołą piosenką do melodii przeboju grupy ABBA „Mamma Mia”. Świetny występ! Po piosence zabrzmiał ostatni dzwonek …ostatni dla trzecioklasistów w murach naszej zacnej szkoły. Następnie wszyscy rozeszli się do klas na ostatnie spotkanie z wychowawcami. (J. Ch)
Zapraszamy do galerii Zakończenie nauki w Gimnazjum im.Adama Borysa.
Na początku czerwca nasze Gimnazjum wzięło udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Goethe Institut „Erlebnisreise mit Deutsch/Z niemieckim w drogę“. Zadaniem konkursowym było przygotowanie zdjęcia-stopklatki, nawiązującego do tytułu projektu.
Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klas trzecich na uroczystość z okazji zakończenia przez nas nauki w Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie. Odbędzie się ona 23 czerwca 2017 roku o godz. 10:15 w hali sportowej naszej szkoły.
Uczniowie klas trzecich
Można przekazywać wiedzę, ale nie mądrość. Mądrość można znaleźć, można nią żyć, można się na niej wspierać, można dzięki niej czynić cuda, ale wypowiedzieć jej i nauczać nie sposób.
Herman Hesse
„Idź swoją drogą” - takie przesłanie towarzyszyło wydarzeniom w naszej szkole we wtorek, 20 czerwca br. W tym właśnie dniu gościliśmy Burmistrza Gminy i Miasta – Mariana Gadzińskiego, zastępcę Burmistrza Gminy i Miasta – Łukasza Scheffsa, funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie – Arkadiusza Wieczorka i Krzysztofa Sochę, Mariusza Gielewskiego z Komisariatu Policji w Witkowie, radnych naszej gminy - Tadeusza Śliweckiego, Marka Wiatrowskiego i Grzegorza Kaźmierczaka oraz dziennikarkę „Głosu Wielkopolskiego” Sonię Iszkarian.
Gości powitał Dyrektor Marian Łukowski.Policjanci przed rozpoczęciem spotkania rozdali młodzieży specjalnie przygotowane gazetki. W nich w formie komiksu pokazana została historia nastolatka, który zażył dopalacze. Znalazły się w niej także ważne telefony i imiona tych, którzy kontaktu z dopalaczami nie przeżyli. Tak właśnie zaczęła się akcja „Stop dopalaczom”. Na początku Burmistrz Marian Gadziński przedstawił ideę akcji, do której przystąpiła także nasza gmina. Później głos zabrał funkcjonariusz policji Arkadiusz Wieczorek. W przejmujący sposób opowiedział o zagrożeniach, które niosą dopalacze. Mówił o bezwzględności producentów, którzy wprowadzają na rynek zabójcze substancje tylko po to, aby się wzbogacić. Policjant nie ukrywał, że wiele przypadków zażycia dopalaczy kończy się śmiercią albo niosą ze sobą nieodwracalne skutki dla psychiki. Jego wypowiedź została uzupełniona przez funkcjonariusza Krzysztofa Sochę, który także zajął się najbardziej drastycznymi przypadkami zażycia substancji psychoaktywnych i podkreślił bezradność medycyny wobec „pomysłowości” producentów.
Po prelekcjach młodzież naszej szkoły przedstawiła widowisko pod tytułem: „Idź swoją drogą”. Niezwykle sugestywne wiersze mówiące o kondycji współczesnego człowieka, jego słabości, zwątpieniu, zagubieniu przeplatane były piosenkami i tańcem. Aktorzy cały czas pokazywali dylematy egzystencji, tancerze „rzeźbili” walkę dobra ze złem, soliści zadawali ważne pytania. Najbardziej chyba poruszającym momentem było rozsypywanie czarnych płatków, a potem – dla równowagi – taniec jednej uczennic,która między widzami rozrzucała białe płatki. Zrozumieliśmy – dobro musi zwyciężyć, a w życiu najważniejsze jest, aby wybrać dobrą drogę i nią podążać. Spektakl przygotowały panie: Monika Ottenburger, Iwona Nadowicz – Mróz, Liliana Suborska – Urbańska i Kalina Piechowiak, która zadbała o oprawę muzyczną. Dyrektor podziękował za wspaniały przekaz.
Do tego niezwykłego i bogatego w treść wydarzenia przygotowały się także klasy., wykonały bowiem plakaty i transparenty z hasłami. Pojawiły się na przykład takie: „Dopalacze – złodzieje życia i mordercy”, „Nigdy nie wiesz, co bierzesz”, „Dopalaczom – stop”.
Spotkanie było na pewno owocne. Dowiodło, że o zagrożeniach dopalaczami trzeba mówić, a forma przekazu może być naprawdę ciekawa. (J.Ch)
Zapraszamy do galerii Dopalaczom mówimy: NIE!.
W dniu 14 czerwca br. w hali sportowej gimnazjum odbyło się spotkanie uczniów wszyskich klas z funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Witkowie Panem Mariuszem Gielewskim. Pogadanka dotyczyła zachowania zasad bezpieczeństwa w czasie letnich wakacji, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, zachowania rozsądku i umiaru podczas spotkań towarzyskich - dyskoteki, wyjazdy do kina.
Funkcjonariusz udzielił również wskazówek, jak być osobą asertywną, mówiącą "nie" dla alkoholu, papierosów, używek, dopalaczy. Zwrócił uwagę na rozsądne korzystanie z Internetu, portali społecznościowych i gier komputerowych. Na koniec Pan Gielewski życzył młodzieży udanych, bezpiecznych wakacji.
Zapraszamy do galerii: Bezpieczne wakacje.
Dnia 14 czerwca klasy I udały się na warsztaty kulinarne do Stowarzyszenia Światowid w Małachowie Szembrowicach. Nie były to zwykłe zajęcia - ich przewodnim tematem były zioła i rośliny jadalne. Gimnazjalistów przywitała Prezes Stowarzyszenia Światowid - pani Katarzyna Jórga. Na stołach czekały na uczestników aromatyczne bukiety. Zapachy dobrze znane, ale nazwanie ich stanowiło pewien problem. Wcale niełatwo było odróżnić oregano od tymianku, wskazać lubczyk, czy odszukać szałwię. Prowadząca w niezwykle ciekawy sposób opowiadała o właściwościach poszczególnych ziół.
Gdy już wszyscy nabrali wiedzy teoretycznej – przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Każdy uczestnik miał za zadanie przygotować filet z piersi kurczaka w dowolnie skomponowanej przez siebie mieszance ziół. Cóż to były za emocje! Wszyscy pracowali w ogromnym skupieniu –siekali, próbowali, doprawiali…W czasie gdy filety piekły się w piecu konwekcyjnym, uczniowie przygotowywali sobie bagietki z masłem ziołowym. A potem przyszedł czas na przystrojenie talerzy. W tym celu młodzież udała się do ogrodu. Stamtąd wróciła z jadalnymi kwiatami-m.in. różą i lawendą. Talerze wyglądały fantastycznie! Gorące filety w ziołach i bagietki z masłem ziołowym, prezentowały się niezwykle elegancko.
W czasie zasłużonej sjesty prowadząca opowiedziała uczniom o zaletach i wadach pracy kucharza. Czas spędzony w Małachowie upłynął nam niezwykle szybko. Z pewnością tam jeszcze wrócimy. Może na warsztaty z pieczenia chleba?
Zapraszamy do galerii Warsztaty kulinarne dla klas I.
Koniec roku szkolnego sprzyja podsumowaniu całorocznej pracy. Taki właśnie był cel apelu, który odbył się 14 czerwca 2017 roku.
Było to święto tych, którzy przez cały rok szkolny reprezentowali szkołę i rozwijali swoje pasje w wielu konkursach.
W czwartek 1 czerwca br. w dniu Międzynarodowego Dnia Dziecka w Centrum Kultury eSteDe „Scena to Dziwna” w Gnieźnie młodzież licealna, gimnazjalna, dzieci VI klas szkół podstawowych powiatu gnieźnieńskiego wzięła udział w corocznym spotkaniu w ramach społeczności programu „Profilaktyka a Ty” pod tytułem „PaTent na bezpieczny Internet, czyli Dwie Strony Sieci”.