W bieżącym roku szkolnym Rada Rodziców wspólnie z dyrekcją i nauczycielami naszej szkoły ogłosiła konkurs zbiórki makulatury. Konkurs trwać będzie w okresie od 21 listopada 2017r. do 22 maja 2018r.
Celem prowadzonej zbiórki jest kształtowanie wśród uczniów świadomości ekologicznej, rozwijanie odpowiedzialności za środowisko naturalne, rozwijanie postawy świadomej konsumpcji i kształtowanie nawyku gromadzenia i segregowania surowców wtórnych. 21 listopada 2017r. odbył się pierwszy etap zbiórki makulatury.
Oto jego wyniki:
Zebrano łącznie 1719 kg makulatury.
Wszyskim uczestnikom zbiórki serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do udziału w kolejnym etapie, który odbędzie się we wtorek, 12 grudnia 2017 roku.
Zapraszamy do galerii Ruszył konkurs zbiórki makulatury.
W poniedziałek 20 listopada 2017r. dwóch przedstawicieli naszej szkoły – p.Arleta Bekas i p.Tomasz Majchrzak – uczestniczyli w Warszawie w ogólnopolskim Forum Eksperckim Wiem. Czuję… Pomagam. „Szkoła z Empatią”.
Było to wydarzenie związane z ogólnopolskim programem edukacyjnym Kulczyk Foundation, który koncentruje się na wartościach podstawowych dla wychowania dziecka.
Forum zostało objęte patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, a w panelu dyskusyjnym uczestniczyli gości z kraju i zagranicy: Dominika Kulczyk, Magdalena Domagalik, Jacek Santorski oraz Yvonne Bezzera de Mello, działaczka Uere Project, która opracowała metodę pracy z dziećmi i młodzieżą w fawelach w Rio de Janeiro.
Podczas forum dyskutowano o empatii, wrażliwości i otwartości dzieci oraz młodzieży. Organizatorzy spotkania poinformowali, że kończą się prace nad programem edukacyjnym „Szkoła z Empatią”, który w następnym roku zostanie skierowany do polskich szkół. Program edukacyjny Kulczyk Foundation „Szkoła z Empatią” koncentruje się na wartościach absolutnie podstawowych dla wychowania dziecka. Celem programu jest wspieranie nauczycieli w procesie wychowywania dzieci i młodzieży na ludzi odpowiedzialnych, pomocnych, solidarnych ze swym otoczeniem. Ma on także inspirować nauczycieli do rozmów z dziećmi na temat empatii, otwartości oraz wrażliwości.
W trakcie spotkania można było otrzymać różnorodne pomoce dydaktyczne, które nam nauczycielom ułatwią pracę w tym zakresie. Organizatorzy z Kulczyk Foundation już zapowiedzieli, że kolejne forum eksperckie odbędzie się w przyszłym roku. Zapewne też nie zabraknie tam przedstawicieli z naszej szkoły.
Zapraszamy do galerii Wiem. Czuję… Pomagam!
W czwartek 16 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej w Budzisławiu Kościelnym odbyło się uroczyste podsumowanie projektu ekologicznego „Segreguję, nie marnuję – przyrodę Powidzkiego Parku Krajobrazowego znam i szanuję”, którego pomysłodawcą był Związek Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Celem głównym projektu było promowanie pozytywnych działań w zakresie ochrony środowiska przyrodniczego, segregacji odpadów oraz zachęcenie młodego pokolenia do aktywnego udziału w odkrywaniu bogactwa zasobów przyrodniczych Powidzkiego Parku Krajobrazowego.
14 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość nie tylko była okazją do świętowania11 Listopada, ale stała się także ważną chwilą dla uczniów, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce i są laureatami Stypendium Naukowego Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo, będącego dla nich nagrodą za systematyczną pracę, wzorową postawę w zdobywaniu wiedzy i osiągnięcia.
Dyrektor szkoły oficjalnie otworzył uroczystość i powitał - Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo pana Mariana Gadzińskiego, przedstawicieli Prezydium Rady Rodziców, rodziców stypendystów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz dzieci i młodzież. Następnie Burmistrz i Dyrektor wręczyli Stypendia Naukowe oraz Listy Gratulacyjne dla Rodziców najlepszych uczniów w naszej szkole.
Za II semestr roku szkolnego 2016/ 2017 stypendia otrzymali:
Burmistrz gratulując osiągnięć stypendystom, przypomniał pierwsze edycje stypendium, kiedy średnia ocen wynosiła ok. 4,8, natomiast dziś osiąga ok. 6.0. Zapowiedział także zmianę regulaminu przyznawania tego wyróżnienia tak, by objąć nią uczniów szkoły podstawowej. Podkreślił, ze stypendium motywuje do pracy, a jego zdobycie zależy od zaangażowania ucznia, nauczycieli i warunków stworzonych w szkole. Stwierdził, że dzisiejsza chwila jest radosna nie tylko dla uczniów, ale także dla ich rodziców, dumnych z osiągnięć swoich dzieci. Kończąc złożył laureatom i rodzicom najlepsze życzenia.
Do gratulacji i życzeń dołączyli się także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, wręczając stypendystom listy gratulacyjne, przygotowane przez panią Iwonę Nadowicz-Mróz, panią Monikę Ottenburger i panią Magdalenę Szcześniak.
Także gratulacje otrzymali sportowcy naszej szkoły i nauczyciele wychowania fizycznego, pan Paweł Piniarski oraz pan Krzysztof Nowiński za zajęcie przez drużynę dziewcząt IV miejsca, a przez drużynę chłopców VI miejsca w Finale Mistrzostw Wielkopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Dyrektor podziękował biegaczom za postawę, rozsławianie szkoły na arenach sportowych oraz wręczył im pamiątkowe zdjęcia.
W drugiej części uroczystego apelu artyści z naszej szkoły zaprezentowali program zatytułowany „NAJBLIŻSZA SERCU, WOLNA!” przygotowany pod kierunkiem pani Arlety Bekas, pani Teresy Szkudlarek, pani Katarzyny Jędrzejczak, Joanny Rzetelskiej, z oprawą muzyczną pani Kaliny Piechowiak, dekoracją pani Lilianny Suborskiej - Urbańskiej. Patriotyczne pieśni w wykonaniu chóru szkolnego i solistek oraz recytacja wierszy przypomniały chwile odzyskania wolności przez Polskę, skłaniały do zadumy i były deklaracją młodego pokolenia umiłowania ojczyzny. Ważnym elementem spektaklu stały się dziewczęta z szarfami biało – czerwonymi, które podkreślały podniosłą symbolikę tego dnia i radość świętowania.
Na pewno uroczystość przybliżyła młodemu pokoleniu historię naszego kraju oraz była okazją, by uczyć się patriotyzmu i szacunku dla ojczyzny. (TSz)
Zapraszamy do galerii Obchody 11 Listopada w naszej szkole.
Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Z tej tak doniosłej okazji dyrekcja, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w gminnej uroczystości z okazji 99 rocznicy tego pamiętnego wydarzenia.
Jak każdego roku, obchody 11 Listopada miały bardzo uroczysty charakter. Tradycyjne uczniowie uczestniczyli w mszy świętej w intencji ojczyzny, odprawionej w witkowskim kościele parafialnym. Wysłuchali także homilii, która ukazywała walkę Polaków o niepodległą Polskę i podkreślała, że najważniejszą wartością w życiu każdego Polaka, bez względu na wiek i czasy, jest umiłowanie ojczyzny.
Po zakończeniu nabożeństwa artyści z naszej szkoły uświetnili obchody Święta Niepodległości programem artystycznym „NAJBLIŻSZA SERCU, WOLNA!”, przygotowanym pod kierunkiem p. Arlety Bekas, p. Teresy Szkudlarek, p. Katarzyny Jędrzejczak, p. Joannę Rzetelską, z oprawą muzyczną p. Kaliny Piechowiak. Przypominał on dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego wypełnione walką o wolny kraj aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami w wykonaniu chóru szkolnego i solistek oraz recytacjami wierszy, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych ważnych chwil w naszej historii, a także podkreślenia, że nadal pamiętamy minione dni i jesteśmy dumni z odzyskanej niepodległości. Ważnym elementem spektaklu były dziewczęta z szarfami biało – czerwonymi, które podkreślały jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego dnia i radość świętowania. Podnosłym momentem spektaklu był układ taneczny z szarfami i pojawienie się uczennicy w barwach narodowych, symbolizującej wolną Polskę oraz umiłowanie przez Polaków swojej ojczyzny.
Następnie uczniowie i nauczyciele naszego szkoły wraz z uczestnikami uroczystości przemaszerowali pod pomnik Powstańców Wielkopolskich, gdzie wysłuchali okolicznościowego przemówienia Burmistrza Gminy i miasta Witkowo p. Mariana Gadzińskiego o obchodach Narodowego Święta Niepodległości i chlubnej historii naszej ojczyzny od utraty wolności aż po dzień dzisiejszy. W dowód hołdu poległym za ojczyznę złożyli wiązanki kwiatów biało – czerwonych i uczcili minutą ciszy pamięć Polaków, którzy oddali życie w imię wolnej ojczyzny.
Wspólne świętowanie 11 Listopada w naszej gminie zakończyło się obejrzeniem okolicznościowej wystawy w Sali Historii w Witkowie. (TSz)
Zapraszamy do galerii Święto Niepodległości.
8 listopada 2017r. uczniowie klas IV uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej. Wyprawili się do Bydgoszczy - krainy pełnej zapachów, kolorów i smaków. W samym sercu miasta, na Starówce odwiedzili dwa niezwykle miejsca - Karmelową Krainę oraz Muzeum Mydła i Historii Brudu.
Najpierw czwartoklasiści udali się do Manufaktury Słodyczy „Karmelowa Kraina”, gdzie produkowane są słodycze - ręcznie robione cukierki, lizaki i inne wyroby z karmelu oraz czekolady. Słodkości wytwarzane są z naturalnych składników, bez dodatku ulepszaczy, w co najmniej 40 smakach. Na miłośników łakoci czekały więc prawdziwie słodkie chwile.
W słodkiej krainie uczniowie próbowali najpierw różnorodnych smaków zaskakujących intensywną słodyczą i delikatnością, wśród których każdy na pewno znalazł swój ulubiony: maliny, pomarańczy, cytryny, wiśni, truskawki, jabłka, gruszki, winogrona, melona, arbuza, snickersa, karmelu, coli, sernika z malinami lub pomarańczą, piernika…
Następnie czwartoklasiści wzięli udział w pokazie i warsztatach tworzenia słodyczy – krok po kroku poznali proces produkcyjny: od momentu wylania ugotowanego karmelu na kamienny blat, aż do powstania lizaków. Wszyscy uczestnicy nie tylko mieli możliwość obserwowania z zapartym tchem, jak powstają z kolorowej masy karmelowej słodycze, ale mogli również posmakować ciepłego cukierka oraz spróbować swoich sił i wykonać własnego okrągłego lizaka, nałożyć go na patyczek i zapakować. Wspólna zabawa i słodka przygoda dostarczyły uczestnikom zajęć wielu emocji. Większość po degustacji stwierdziła: ” Pyyyyyyyycha….!” i zakupiła różnokolorowe cukierki oraz lizaki produkowane na podstawie receptur z XVII i XVIII wieku.
Dalsza wspólna zabawa i przygoda czekały na uczniów klas IV w Muzeum Mydła i Historii Brudu, w miejscu z duszą i wieloma atrakcjami. Nieprzypadkowo stworzono je w Bydgoszczy, mieście mającym bogatą historię przemysłu chemicznego i kosmetycznego.
W grodzie nad Brdą pierwszy Zakład Produkcji Mydeł i Świec powstał już w XVIII wieku przy dzisiejszej ul. Warmińskiego, a słynne do dziś proszki do prania Persil czy Cypisek wymyślono właśnie w Bydgoszczy. Dzieci poznały ciekawą, zaskakującą i pełną humoru historię higieny od czasów starożytnych po współczesność oraz obejrzały różne przedmioty służące do umycia i kąpieli. Zwiedzając niezwykłą ekspozycję, wskoczyły do średniowiecznej balii, dowiedziały się, Dowiedziały się także, skąd pochodzą barwniki, mogły spróbować prania na tarze i ważenia mydła w Kolonialce u Dziadziusia Ażurowego. Zobaczyły również zabytkową Franię i poznały dzieje pralki automatycznej.
I najważniejsze, w ramach warsztatów każdy mógł stać się artystą - pod fachowym okiem mydlarzy laborantów i wg ścisłej receptury- zaprojektować oraz wykonać swoje własne o wybranym kolorze, zapachu i dodatkach mydło, które oczywiście zabrał ze sobą do domu, na pamiątkę magicznych chwil spędzonych w Muzeum Mydła i Historii Brudu.
Wyprawa w krainę zapachów, kolorów i smaków była bardzo udana. Na pewno na długo pozostanie w pamięci jej uczestnikom – uczniów klas IV. (TSz)
Zapraszamy do galerii W krainie zapachów, kolorów i smaków.
W piątek 27 października 2017r. uczniowie klas II gimnazjum oraz VIIc brali udział w nietypowej lekcji geografii, która odbyła się w Gdyni. Miejscem zajęć edukacyjnych było Akwarium Gdyńskie.
Podczas wizyty, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych pod tytułem „Geologia Morza Bałtyckiego”. W trakcie zajęć młodzież zapoznała się z historią powstania naszego akwenu oraz procesami geologicznymi, które go ukształtowały. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego inny typ wybrzeża występuje w Szwecji a inny w Polsce.
Podczas zajęć uczniowie oglądali pod mikroskopami skały budujące dno Morza Bałtyckiego, rozróżniali skały wapienne od piaskowców z wykorzystaniem kwasu solnego oraz podziwiali strukturę bursztynów. Wszystko to odnotowywali na specjalnie przygotowanych kartach pracy.
Po zajęciach laboratoryjnych młodzież pod opieką nauczycieli zwiedziła Akwarium, podziwiając bogaty świat flory i fauny morskiej.
Kolejnym punktem programu były zajęcia terenowe nad brzegiem morza w Sopocie. Podczas zajęć młodzież rozpoznawała typy wybrzeży w Polsce: niskie i wysokie, obserwowała horyzont oraz siłę wiatru i wysokość fal, które w znacznym stopniu przyczyniają się do wyglądu wybrzeża.
Podczas wyjazdu do Trójmiasta nie mogło zabraknąć wizyty w Gdańsku. Uczniowie odbyli krótki spacer po gdańskiej Starówce, gdzie podziwiali ciekawe budynki na Długim Targu, fontannę Neptuna czy symbol miasta – Żuraw. Pogoda w miarę sprzyjała, więc wszystkie cele wyjazdu zostały zrealizowane. W późnych godzinach wieczornych uczniowie wrócili do Witkowa.
Zapraszamy do galerii „Nietypowa” lekcja geografii nad Bałtykiem.
W poniedziałek 23 października odbyły się w naszej szkole eliminacje do konkursu "As segregacji". Należy nadmienić, że konkurs ten jest organizowany w ramach przystąpienia naszej gminy do projektu „Segreguję nie marnuję – przyrodę Powidzkiego Parku Krajobrazowego znam i szanuję.”
Jak co roku, nasza szkoła włącza się w obchody Dni Zwierząt, które odbyły się pod patronatem Fundacji „Przyjaciele Zwierząt” z Gniezna oraz Urzędu Gminy i Miasta Witkowo.
Tegoroczna zbiórka darów skierowana była dla schroniska dla zwierząt w Gnieźnie i Radlinie oraz kotów wolnożyjących na terenie naszej gminy. W zbiórkę darów zaangażowani byli prawie wszyscy uczniowie i ich wychowawcy. Wszyscy wykazali się ogromną troską o los czworonogów.
Podczas tej akcji udało się zebrać sporo kilogramów karmy suchej i mokrej, liczne zabawki, smycze oraz miski. Nie zabrakło koców, polarów czy pledów, które ułatwią życie zwierzętom żyjącym w schronisku.
Rada SU serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym w akcję uczniom, nauczycielom oraz liczy na zaangażowanie w następnych latach.
Obchodom Dni Zwierząt towarzyszył konkurs na „Najsympatyczniejszego pupila w gminie Witkowo". Tutaj również spora grupa uczniów dostarczyła fotografie swoich zwierząt, a być może któryś z nich zostanie pupilem roku. Trzymamy kciuki za sukces w konkursie!
Zapraszamy do galerii Dni Zwierząt.
Po bardzo udanych zawodach powiatowych w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się w zeszłym tygodniu w Trzemesznie (przypomnijmy, że drużyna dziewcząt zajęła I miejsce, a chłopców II), nasi lekkoatleci z wielkimi nadziejami wyjeżdżali na Finał Mistrzostw Wielkopolski.
W kalendarz szkolnych uroczystości naszej szkoły na stałe wpisały się obchody Święta Edukacji Narodowej. W tym roku uroczystość obchodziliśmy 13 października. Swoją obecnością zaszczycili nas :Burmistrz Gminy i Miasta – Marian Gadziński, ks. Proboszcz Stanisław Goc, przewodniczący Rady Rodziców – p. Mikołaj Michalski, a także emerytowani nauczyciele. Uroczystość rozpoczął Dyrektor, nawiązując w swoim przemówieniu do tradycji tego święta polskiej szkoły, a także zwracając uwagę na specyfikę zawodu nauczyciela. Kolejna część spotkania to gala nagród.
Najpierw Dyrektor wręczył nagrody nauczycielom i pracownikom obchodzącym jubileusz pracy- p. Ilonie Musidlak, p. Iwonie Nadowicz- Mróz i p. Irenie Misiak. Kolejną grupą wyróżnionych byli nauczyciele, którzy otrzymali Nagrodę Dyrektora.
W tym roku to: Urszula Błach, Jolanta Chyba, Monika Licheniak, T. Majchrzak, Ilona Musidlak, Anna Muszyńska, Iwona Nadowicz- Mróz, Monika Ottenburger, Wiesława Papiewska, Paweł Piniarski, Joanna Rzetelska, Krystyna Scheffs, Teresa Szkudlarek.
Nagrodzeni też zostali pracownicy obsługi: Ewa Gronowicz, Danuta Jakimowicz, Agnieszka Franczak, Andrzej Krawczyk, Krzysztof Janowczyk, Ryszard Jaworski, Małgorzata Zamiar, Jolanta Kaźmierczak, Irena Misiak, Iwona Orchowska, Agnieszka Szymańska, Małgorzata Malawko.
Burmistrz Gminy I Miasta przyznał też Nagrody Burmistrza, które otrzymali Dyrektor szkoły – Marian Łukowski i Wicedyrektor - Arleta Bekas. W tej części apelu głos zabrali: Burmistrz Gminy i Miasta Marian Gadziński, ks. Proboszcz oraz przewodniczący Rady Rodziców.
Część artystyczna pod hasłem „Wspomnienia ze szkolnego zeszytu” przeniosła wszystkich do pokoju, w którym działy się magiczne wydarzenia. Nauczycielkę w dniu jej święta odwiedziły postacie literackie- Pipi, Ole, Królewna Śnieżka oraz grupa uczniów nazwanych „szkolnymi ziółkami”. Zjawili się: boligłówka chroniczna, ściągaczek pospolity, zapominajek pechowy i lejwodzianka pokrętna.
Wszyscy mieli coś do powiedzenia z okazji święta. Koncert dała także niesamowita, tym razem prawdziwa orkiestra – grupa uczniów klas IV zagrała specjalnie dla nauczycieli na flażoletach kilka utworów. Na koniec przedstawienia życzenia złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, a wszyscy nauczyciele i goście otrzymali upominki wykonane przez uczniów w świetlicy szkolnej.
Program artystyczny przygotowały – p.J.Chyba, p.B.Pałka, p.H.Krych, p.I.Piórkowska, która czuwała nad grupą czwartoklasistów grających na flażoletach. Oprawa muzyczna to zasługa pani K.Piechowiak, a dekoracje – p. Liliany Suborskiej-Urbańskiej, p.I. Nadowicz-Mróz i p. Moniki Ottenburger. (JCh)
Zapraszamy do galerii Święto Edukacji Narodowej.
Każdego roku, w październiku, klasy III pielgrzymują na Jasną Górę, aby prosić o potrzebne łaski i pomoc w wyborze życiowej drogi. Tak też było i w tym roku. We wtorkowy poranek 10 października pod opieką księdza Jacka, Dyrektora, pani Chyby i panów: Piniarskiego, Kędzierskiego i Barszcza, 90 gimnazjalistów wyruszyło autokarami do Częstochowy.
Zwiedziliśmy Skarbiec, Bazylikę, Arsenał i wreszcie mogliśmy stanąć przed Cudownym Obrazem. Msza św., na której specjalnie nas powitano, pozwoliła na skupienie i refleksję. Później Droga Krzyżowa na Jasnogórskich Wałach, krótki spacer po Częstochowie i powrót do domu.
Zapraszamy do galerii Na Jasnej Górze.
Informujemy, że istnieje możliwości wpłat należności za żywienie na konto Szkoły Podstawowej im.A.Borysa w Witkowie. Nr konta:
88 8538 0002 0000 1485 20000001
W tytule prosimy umieścić: miesiąc opłaty, imię i nazwisko ucznia, klasę i oznaczenie szkoły (SP lub GIM)
Ogólnopolska kampania społeczna "BohaterOn" została zorganizowana także u nas przez uczniów Małego Samorządu i opiekuna p.Iwonę Piórkowską. Akcja ma na celu podziękowanie żyjącym powstańcom za odwagę i męstwo, jakie włożyli podczas Powstania Warszawskiego.
Kartki, które rozdawały dzieci z klasy Ia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem szczególnie wśród starszych kolegów. Każdy mógł włączyć się do udziału w akcji na miarę swoich możliwości. Młodsze dzieci mogły narysować np. kwiaty, a starsze dzieci, rodzice czy nauczyciele mogli napisać do Bohaterów Powstania kilka słów od siebie. Była to żywa lekcja historii dla wszystkich pokoleń.
Zapraszamy do galerii Żywa lekcja historii.
Na stałe do terminarza naszej szkoły wpisały się już wrześniowe wyjazdy do zaprzyjaźnionej niemieckiej placówki w Cadenberge. Tegoroczne spotkanie odbywało się w dniach 18-23 września, a uczestniczyło w nim 21 uczniów klas trzecich gimnazjum. Młodzież pojechała do Niemiec pod opieką dyrektora szkoły Mariana Łukowskiego oraz nauczycieli języków obcych: Elizy Marcinkowskiej, Hanny Tyll-Kasprzak oraz Joanny Rzetelskiej.
A o to krótka relacja z 6 dni pobytu w landzie Dolna Saksonia... zapraszamy do zakładki Międzynarodowa wymiana młodzieży
Do szkoły dotarły nowe materiały do nauki języka niemieckiego. Box z planszami, puzzlami, kartami obrazkowymi, kartami do gry Memory, plakatami oraz kartami pracy do wykorzystania na lekcjach niemieckiego, to nagroda za wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Erlebnisreise mit Deutsch”.
W dniu 3 października 2017 roku, w Trzemesznie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Na starcie stanęło 10 drużyn. Była wśród nich także reprezentacja naszej szkoły. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 10x800 m. Stawką był awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie w dniu 12 października 2017 roku w Poznaniu.
Dnia 2 października br. miłośnicy poezji mogli stanąć w konkursowe szranki. Tematyka konkursu recytatorskiego dotyczyła utworów patriotycznych. Polonistów naszej szkoły ucieszyło to, że tak wielu uczniów zgłosiło się do poetyckich zmagań. Nie zabrakło przedstawicieli żadnej klasy.
We wrześniu dzieci z klasy 1a wraz z wychowawczynią p.Iwoną Piórkowską odwiedziły Komisariat Policji w Witkowie.
W ramach preorganizacji zawodowej zapoznały się z pracą policjanta. Najwięcej radości sprawiło dzieciom wejście do wozu policyjnego i ubieranie stroju policyjnego. Dzieci zasypały policjantów lawiną pytań. Większość z chłopców postanowiło w przyszłości wykonywać właśnie ten zawód. Czas pokaże... Wycieczka była bardzo interesująca! Wszystkie dzieci z wypiekami na twarzy wróciły do szkoły.
Zapraszamy do galerii Z wizytą na komisariacie policji.
W dniu 30.09.2017 r., już po raz XXVII w Gnieźnie, odbył się Jesienny Bieg Osiedla Winiary. I tym razem na starcie nie zabrakło naszych najlepszych sportowców. Nasi uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i klas gimnazjalnych.