Nawigacja

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
    ul.Poznańska 47
    62-230 WITKOWO
  • (+48) 61-477-82-50


  • Pozytywnie Nakręceni

    Rada Samorządu Uczniowskiego informuje, że zakończony został II etap szkolnego konkursu „Pozytywnie Nakręceni”, którego celem była zbiórka nakrętek przeznaczona na rehabilitację Kamila Wieczorka. W drugim semestrze udało się zebrać 126 kg, natomiast w ciągu całego roku ponad 300 kg.

  • Szkolny Dzień Sportu

    Już po raz kolejny nasi uczniowie brali czynny udział w Szkolnym Dniu Sportu zorganizowanym przez nauczycieli wychowania fizycznego. Szkolny Dzień Sportu pod hasłem: "Ze sportem wejdź w wakacje" odbył się w dniu 21 czerwca 2016 r. na boisku wielofunkcyjnym ORLIK. Wspaniała pogoda, świeże powietrze sprzyjały różnym konkurencjom sportowo - rekreacyjnym.

  • Kolej na Powidzki Park Krajobrazowy

    Kolej na Powidzki Park Krajobrazowy

    W pierwszy dzień lata, 21 czerwca, grupa 35 uczniów wraz z opiekunami, udała się na pieszy rajd do Powidza. Impreza była częścią VI Rajdu organizowanego dla uczniów ze szkół leżących na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Droga do Powidza wiodła przez Ruchocinek, Wiekowo, Charbin. Uczniowie podziwiali krajobrazy pełne lasów i łąk. U celu, w Powidzu, w miejscu potocznie nazywanym Łazienkami, uczestników rajdu powitali organizatorzy, którzy przedstawili cele turystycznego spotkania. 

    Po posiłku rozpoczęła się realizacja zadań. Jedna grupa pod opieką p.Chyby rozpoczęła quest. Dotyczył on historii Powidza, sławnych mieszkańców tej wsi i zabytkowych obiektów. Reszta grupy pod opieką p.Trelki, p.Borys i p.Krych wykonywała zadania na terenie Łazienek. Układali przyrodnicze puzzle, rozpoznawali odgłosy ptaków, śpiewali piosenkę. Czas upływał bardzo szybko, a doping kolegów bardzo pomagał. W konkursowych zmaganiach nasi gimnazjaliści zajęli 4 miejsce, ale przecież nie chodziło o wyniki klasyfikacji, lecz o przyjemne spędzenie czasu. Na zakończenie uczestnicy rajdu otrzymali drobne upominki, które wzbogacą wiedzę o Powidzkim Parku Krajobrazowym. Do zobaczenia za rok!

    Zapraszamy do galerii: Kolej na Powidzki Park Krajobrazowy.

  • Dzień Gimnazjalisty dla Szóstoklasisty

    Dzień Gimnazjalisty dla Szóstoklasisty

    W poniedziałek 20 czerwca 2016r. na zaproszenie Rady Samorządu Uczniowskiego do naszej szkoły przybyli uczniowie klas szóstych ze szkoły podstawowej, którzy od nowego roku szkolnego będą uczniami gimnazjum.

    Cała wizyta gości składała się z trzech części. W pierwszej części, po oficjalnym powitaniu przez dyrektora Mariana Łukowskiego, uczniowie klas szóstych rozeszli się do sal lekcyjnych, gdzie wzięli udział w warsztatach integracyjno-adaptacyjnych. Zajęcia były prowadzone przez panie: Wiesławę Papiewską, Justynę Jutkowiak, Monikę Ottenburger, Liliannę Suborską-Urbańską oraz Grażynę Flicińską.

    W tracie 2 godzinnych warsztatów uczniowie mieli okazję lepiej poznać siebie, nową szkołę oraz wypowiedzieć się na temat znajomości przez nich witkowskiego gimnazjum.

    W drugiej części Dnia Gimnazjalisty uczniowie szóstych klas spotkali się z Radą SU, dyrekcją szkoły oraz przyszłymi wychowawcami. Na początku tej części, dyrektor szkoły przedstawił przyszłych wychowawców klas I, pod opiekę których trafią szóstoklasiści. Następnie głos zabrali przedstawiciele Rady SU: Kaja Fabiszak, Wiktoria Lis oraz Michał Goll. Gimnazjaliści przedstawili krótką prezentację o szkole, jej działaniach i osiągnięciach. W dalszej części zaprezentowali stronę internetową szkoły oraz zasady korzystania z dziennika elektronicznego. Odpowiadali także na pytania szóstoklasistów dotyczących ich przyszłej szkoły.

    Ostatnim punktem „Dnia Gimnazjalisty dla Szóstoklasisty” było przejście do Centrum Kultury w Witkowie, gdzie uczniowie ze szkoły podstawowej obejrzeli przedstawienie wystawione przez grupę gimnazjalistów.

    Rada SU dziękuje wszystkim nauczycielom, dyrekcji szkoły za zaangażowanie w organizację tego dnia. 

    Zapraszamy do galerii: Dzień Gimnazjalisty dla Szóstoklasisty.

  • Pichcimy po wielkopolsku

    W pogodny poranek, 16 czerwca, wyruszyliśmy rowerami do Kamionki. Celem podróży była świetlica wiejska, w której powitała nas pani sołtys Kamionki - Renata Robaszkiewicz. Przygotowała dla nas miejsce, w którym zaczęliśmy gotowanie po wielkopolsku. Nasze przedsięwzięcie związane było z realizacją jednego z zadań zaplanowanych w ramach innowacji pod hasłem: „Czy kto stary, czy kto młody, z Wielkopolską idzie w gody”

    Zadaniem było ugotowanie dania z naszego regionu - bigosu ze słodkiej kapusty. Noże, deski, półmiski aż śmigały w naszych rękach i już po chwili było jak w „Panu Tadeuszu”: „W kociołkach bigos grzano; w słowach wydać trudno Bigosu smak przedziwny, kolor i woń cudną”. Krótka przerwa i już mogliśmy skonsumować przepyszną potrawę! Dodatkową atrakcją naszej kulinarnej wyprawy była wizyta w stojącym nieopodal świetlicy wiatraku. Należał on kiedyś do rodziny Chmielów, a teraz - zrekonstruowany przez władze gminy- służy jako przykład dawnego budownictwa.

    Nasze opiekunki – p. Krych, p. Pałka i p. Chyba przygotowały dla nas także quiz związany z kuchnią wielkopolską. Naworka, polewka, zimne nóżki, leberka – wszystkie te gwarowe nazwy potraw są już wszystkim doskonale znane. Znalazł się także czas na zabawę w parku usytuowanym w pobliżu wiatraka. Po kilkugodzinnej przygodzie z kuchnią naszego regionu wróciliśmy najedzeni i uszczęśliwieni do szkoły. Kolejna kulinarna zabawa już niebawem! 

    Dziękujemy pani Sołtys za życzliwe przyjęcie i pomoc!

  • Mistrz Ortografii 2016

    Już po raz kolejny Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Witkowo była organizatorem Gminnego Konkursu Ortograficznego „Zostań mistrzem ortografii”. Tegoroczny konkurs odbył się w poniedziałek, tj. 13 czerwca 2016r. o godz. 10.00 w czytelni biblioteki. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie i Gimnazjum im. A. Borysa w Witkowie

  • Wyniki egzaminów

    Wyniki egzaminów

    W dniu 17 czerwca 2016 roku na stronie: www.oke.poznan.pl zostaną ogłoszone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną wyniki egzaminów gimnazjalnych. Każdy uczeń może sprawdzić swój wynik, wchodząc po lewej stronie w "serwis ucznia/absolwenta". Należy zalogować się poprzez swój numer PESEL, a dalej poprowadzi informacja. Uczeń ma możliwość uzyskania dokładnej informacji o zdobytych punktach z poszczególnych zadań i testów.

    Link do logowania jest tutaj>>>

  • Spotkanie profilaktyczne

    Spotkanie profilaktyczne

    Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprosiła gitarzystę Piotra Lubartowicza na spotkanie w naszej szkole. Koncert odbył się 15 czerwca. Muzyk opowiedział historię swego życia, nie ukrywając tego, że był uzależniony od narkotyków. 

    W szczerej rozmowie wyznał, że narkotyki zawładnęły kiedyś jego życiem, niszcząc karierę i relacje rodzinne. Przejmujące było to, że ostrzegał przed zgubnymi konsekwencjami każdego uzależnienia – nie tylko od narkotyków, ale także dopalaczy, alkoholu, nikotyny. 

    Snuł refleksje na temat roli przyjaźni w życiu, opowiadając o tym, jak przyjaciel uratował mu życie w sytuacji, gdy zupełnie pochłonął go nałóg. Spotkanie było niezwykłe poprzez swoją formę – opowieść Piotra Lubartowicza połączona była z pokazem jego kunsztu gitarowego. Nie zdarza się codziennie, aby ktoś potrafił grać przy pomocy szklanki! 

    W spotkaniu wzięli udział nie tylko uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, ale także radni; p. Śliwecki - przewodniczący Komisji Oświaty, p. Mucha – przewodniczący Komisji Rewizyjnej oraz p. Antoszczyszyn - specjalista d.s. sportu w Urzędzie Gminy i Miasta.

    Zapraszamy do galerii: Spotkanie profilaktyczne.

  • Witkowo – Moje Miasto

    W środę 15 czerwca 2016r. w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Witkowo odbył się etap gminny 13 edycji konkursu wiedzy o Witkowie i gminie. W konkursie wzięło udział 8 uczniów z dwóch gimnazjów: w Mielżynie i Witkowie. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Janowicz i Mateusz Roszkowiak z kl. IIb oraz Jakub Dzięcielak i Wiktor Sadowski z klasy IIIb.

  • Delegacja Gimnazjum z Witkowa podczas uroczystości 700-lecia gminy Oberndorf

    Delegacja Gimnazjum z Witkowa podczas uroczystości 700-lecia gminy Oberndorf

    W dniach 3-5 czerwca delegacja Gminy i Miasta Witkowo wzięła udział w uroczystych obchodach 700-lecia niemieckiej gminy Oberndorf, wchodzącej w skład zaprzyjaźnionej gminy zbiorczej Am Dobrock. Oprócz Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo Mariana Gadzińskiego oraz koordynatora ds. kultury Michała Bocheńskiego w uroczystościach jubileuszowych uczestniczyli: Dyrektor Gimnazjum im. Adama Borysa Marian Łukowski oraz nauczyciel języka niemieckiego Eliza Marcinkowska

    Jubileusz gminy Oberndorf rozpoczął się uroczystościami na boisku sportowym, w których wzięło udział kilkaset osób. Burmistrzowi i mieszkańcom Oberndorfu gratulowali m.in. przedstawiciele władz samorządowych landu Dolna Saksonia i powiatu Cuxhaven, pełniący funkcję burmistrza gminy zbiorczej Am Dobrock, członkowie rady gminy, burmistrz partnerskiej gminy Oberndorf z landu Nadrenia - Palatynat, burmistrz partnerskiego, ukraińskiego miasta Owrutsch oraz Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo.

    Nie zabrakło również życzeń i gratulacji od społeczności naszego Gimnazjum. Dyrektor szkoły Marian Łukowski przekazał włodarzom gminy pamiątkowy album. Uroczystości jubileuszowe uświetniły występy lokalnych chórów i zespołów a zwieńczeniem pierwszego dnia obchodów był kilkunastominutowy pokaz sztucznych ogni. 

    Szereg atrakcji organizatorzy zaplanowali również na pozostałe dni jubileuszu. W sobotę goście i gospodarze mogli podziwiać piękne krajobrazy i idylliczne położenie miejscowości Oberndorf po dwóch stronach rzeki Oste z pokładu historycznego statku „Mocambo”. Przez cały dzień na placu przy kościele odbywał się też historyczny jarmark, podczas którego można było  poznać dawne zawody i rzemiosła, którymi trudnili się mieszkańcy gminy. Organizatorzy przygotowali też wystawę dawnych sprzętów rolniczych oraz degustację lokalnych specjałów. 

    Obchody jubileuszu zakończyły się w niedzielne popołudnie uroczystym korowodem przez miasto, w którym uczestniczyły władze samorządowe, delegacje gmin i miast partnerskich, przedstawiciele kółek i organizacji z Oberndorfu i pobliskich miejscowości, ochotnicze straże pożarne, orkiestry i zespoły muzyczne, kluby sportowe oraz mieszkańcy. 

    Udział w uroczystościach jubileuszowych był dla delegacji naszej szkoły okazją do poznania miejscowych zwyczajów i tradycji oraz poznania okolicy, w której mieszkają uczniowie naszej szkoły partnerskiej. Godnym uwagi jest również fakt, iż do Oberndorfu przyjechali również specjalnie nauczyciele naszej zaprzyjaźnionej szkoły: Panie Fabja Rathjens, Julia Eickstaedt oraz Birgit Braukmann. Wszystkie panie miło wspominały pobyt w naszej placówce i okolicy oraz serdecznie zapraszały na kolejne spotkanie w Cadenberge. Podczas pobytu w gminie partnerskiej nie mogło zabraknąć też spotkania z Panem Karlem-Heinzem Linck, który jest laureatem statuetki „Przyjaciel szkoły” i niejednokrotnie gościł w progach naszego gimnazjum.
     

    Zapraszamy do galerii: Delegacja Gimnazjum z Witkowa podczas uroczystości 700-lecia gminy Oberndorf.

  • III Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

    19 maja 2016 roku w Akademickim Gimnazjum Milenium w Gnieźnie odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej „English Songs Festival”. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Grzelak z klasy 3a. 

  • Szkoła niosąca pomoc

    Rada Samorządu Uczniowskiego informuje całą społeczność szkolną, że kilka dni temu naszej szkole został przyznany tytuł SZKOŁY NIOSĄCEJ POMOC

    Uzyskanie tego tytułu jest konsekwencją zgłoszenia przez Radę SU naszej placówki do udziału w kampanii Niosę pomoc, a tym samym włączenie się w działania Polskiej Akcji Humanitarnej, której prezesem jest Janina Ochojska.

  • W ramach realizowanej w szkole innowacji pedagogicznej zawiązanej z edukacją regionalną przeprowadzony został konkurs na prezentację multimedialną pod hasłem „Sławni Wielkopolanie”. Zadaniem uczestników konkursu było dokonanie wyboru tych mieszkańców Wielkopolski, którzy wsławili się swoimi dokonaniami w różnych dziedzinach życia. 

  • Na Polach Lednickich

    Na Polach Lednickich

    Wyjazd młodzieży na Spotkania Młodych na Pola Lednickie na stałe wpisał się już w kalendarz naszej szkoły. W tym roku spotkania odbyły się już po raz dwudziesty. 

    Ich hasłem było chrześcijańskie „Amen”. Miały one niecodzienny charakter: nie było już wśród nas ojca Jana Góry – charyzmatycznego dominikaniana, który był ich pomysłodawcą; poza tym odbywały się w roku ważnym dla polskiego Kościoła – w 1050 rocznicę Chrztu Polski

    Spotkanie na Lednicy było także swoistym wstępem do Światowych Dni Młodzieży, które w lipcu odbędą się w Krakowie. Tak więc uczestniczyliśmy w niezwykłym wydarzeniu. Na miejsce dotarliśmy przed południem. Czas oczekiwania na główne uroczystości wypełniła muzyka, taniec i śpiew. Zespół „Siewcy Lednicy”, który wykonuje muzykę religijną, prezentował pieśni i pokazywał układy choreograficzne. 

    Byliśmy świadkami „skoku z nieba" w wykonaniu skoczków spadochronowych światowej klasy. „Przysłali” oni w symboliczny sposób kwiaty na grób o.Jana Góry. Na Lednickie Pola dotarli także biegacze - maratończycy, którzy już jedenasty raz wyruszyli spod Poznańskich Krzyży, aby w ten sposób wyrazić łączność z ideą Spotkań Młodych.

    Centralną częścią uroczystości była msza święta odprawiona przez Prymasa abp Wojciecha Polaka. W trakcie jej trwania śpiewaliśmy poznane wcześniej pieśni i piosenki. Atmosfera spotkania była wyjątkowa. „Niesamowite”, „przejmujące”, „super”- to najczęstsze określenia, które padały z ust naszych gimnazjalistów. W nocy, już po Mszy św., w blasku reflektorów i iluminacji oświetlających Bramę – Rybę – symbol Spotkań Lednickich - wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. 

    Wielu z nas nie chciało stamtąd wracać. Na długo pozostaną w pamięci godziny tam spędzone… Do zobaczenia za rok… 

    Zapraszamy do galerii: Na Polach Lednickich.

  • Sukcesy naszej młodzieży

    Ostatnie dwa tygodnie były bardzo aktywne w wykonaniu witkowskich młodych sportowców. Gimnazjaliści wzięli udział w kilku imprezach sportowych i osiągnęli w nich niezłe wyniki. Podczas Mistrzostw Powiatu w lekkiej atletyce w Gnieźnie witkowianie zdominowali miejsca na podium.

  • Szkoła Społecznie Zaangażowana

    Szkoła Społecznie Zaangażowana

    Rada Samorządu Uczniowskiego informuje całą społeczność szkolną, że nasze gimnazjum otrzymało Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki.

    Otrzymanie tego tytułu związane jest z przynależnością szkoły do Klubu Szkół UNICEF oraz realizację różnorodnych zadań. W bieżącym roku szkolnym Rada SU odpowiedzialna była za realizację na terenie szkoły kampanii edukacyjnej MALI UCZNIOWIE IDĄ DO SZKOŁY, której organizatorem był UNICEF.

    Otrzymanie certyfikatu jest sukcesem wszystkich podmiotów działających w szkole: uczniów, rodziców, nauczycieli i innych pracowników. Rada SU serdeczniedziękuje wszystkim za zaangażowanie się w realizację projektu.

    Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki

  • W górach jest wszystko co kocham

    W górach jest wszystko co kocham

    W dniach 16 – 20 maja 2016r. grupa uczniów klas drugich wraz z opiekunami przebywała na zielonej szkole w Bieszczadach. Miejscem docelowym był Polańczyk, piękna miejscowość uzdrowiskowa położona nad Jeziorem Solińskim.

    Podczas pierwszego dnia pobytu młodzi pasjonaci gór zwiedzili Solinę. Odbyli spacer po zaporze, poznając historię jej powstania. Podziwiali piękne, zielone wzgórza nad Soliną. Następnie udali się na pieszą wędrówkę do kamieniołomu, z którego podziwiali panoramę okolic Soliny i Myczkowa.

    Kolejny dzień zielonej szkoły to piesza wędrówka z przewodnikiem na Połoninę Wetlińską. Punktem docelowym było schronisko górskie „Chatka Puchatka”. Uczniowie bez problemu zdobyli szczyt, z którego podziwiali piękne widoki na Bieszczady. Po wyjściu z piętra lasu na połoniny młodych turystów zastał opad śniegu, który jest dowodem na zmienność pogody w górach. Po górskiej wędrówce przyszedł czas na odpoczynek przy ognisku. 

    Trzeci dzień zielonej szkoły rozpoczął się do wyprawy „Wilczym tropem”. Młodzież uczestniczyła w jeździe samochodami terenowymi po bieszczadzkich bezdrożach. Podczas wyprawy zobaczyli miejsca niedostępne dla wszystkich turystów, mogli również zaobserwować sposób wypalania drewna w celu uzyskania węgla drzewnego.

    Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych uczniowie uczestniczyli w „Bieszczadzkim szkoleniu”. Podczas szkolenia rywalizowali w różnorodnych konkurencjach, np. przeciąganie liny, bieg w nartach, jeździli na segwayu, strzelali z łuku itp. Następnie pod opieką instruktorów uczestnicy wyjazdu przeszli szkolenie alpinistyczne, po którym przystąpili do zdobywania ściany wspinaczkowej. 

    Po dniu pełnym wrażeń odbyła się dyskoteka. Przed dyskoteką każdy z uczestników mógł "ozdobić się" farbami fluorescencyjnymi. Wszyscy bardzo fajnie się bawili.

    Czwartego dnia uczniowie wzięli udział w grze terenowej „Bieszczady Challenge”, która realizowana była w dwóch grupach. Wyruszyli zaszyfrowanym szlakiem do opuszczonej łemkowskiej wsi – Bereżnicy Niżnej. Każda grupa otrzymała mapę z zaznaczoną drogą oraz wskazówkami dotyczącymi ukrytych skarbów. Młodzi adepci „szkoły przetrwania” przeprawiali się przez górskie potoki (w pewnych miejscach samodzielnie musieli zbudować kładki, aby suchą stopą przejść na drugą stronę), zmagali się z ogromnymi ilościami błota. Gra wymagała od uczestników integracji, bo tylko wspólna praca mogła zaowocować sukcesem w postaci dotarcia do celu – wioski łemkowskiej z ruinami cerkwi oraz pełnych tajemnic starych piwnic.

    Ostatni dzień pobytu to wizyta w Skansenie Przemysłu Naftowego i Gazowego w Bóbrce. Uczniowie zapoznali się z historią przemysłu naftowego w Europie, poznali sylwetkę Ignacego Łukasiewicza. Następnie odbyli multimedialny spacer edukacyjny, udając się "do wnętrza Ziemi".

    Wizyta w skansenie była ostatnim punktem programu zielonej szkoły w Bieszczadach, po którym uczniowie wyruszyli w podróż powrotną do Witkowa.

    Zapraszamy do galerii: „W górach jest wszystko co kocham”.

  • Mazury wzdłuż i wszerz

    Mazury wzdłuż i wszerz

    Uczniowie klas pierwszych mieli okazję zwiedzić najbardziej charakterystyczne miejsca na Mazurach. Do Krainy Wielkich Jezior wyruszyli we wtorek, 17 maja pod opieką P. Urszuli Knast, P. Jolanty Chyby, P. Iwony Trelki i P. Jarosława Barszcza. Mazury przywitały nas deszczową pogodą, co jednak nie przeszkodziło już pierwszego dnia w zwiedzaniu Olsztyna, w seansie w Planetarium Olsztyńskim, a także w obejrzeniu urządzeń w Obserwatorium Astronomicznym. Naszą bazą wypadową na następne, jak się okazało, już pogodne dni, była miejscowość Kruklanki, w której mieszkaliśmy w Ośrodku Wypoczynkowym „Jakub”.

    Drugi dzień spędziliśmy, zwiedzając Twierdzę Boyen w Giżycku. Poznaliśmy zakamarki tej budowli obronnej, obejrzeliśmy eksponaty na wystawie dotyczącej pierwszych plemion zamieszkujących tereny Mazur, a także mogliśmy zobaczyć, w jakich warunkach służyli w twierdzy żołnierze. Kolejną część dnia wypełniło poznanie historii Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Świętej Lipce. Niezwykłą historię barokowej budowli, a także znajdujących się w niej organów opowiedział nam ojciec Jan – 80-letni jezuita, który zajmuje się oprowadzaniem wycieczek po tym pięknym miejscu. Jego opowieść dopełniła informacji, którą przekazała nam nasza przewodniczka - pani Agnieszka. Po porcji wiedzy historycznej nadszedł czas na ucztę duchową – koncert na zabytkowych organach. Bach, Hendel, Ogiński – czegóż potrzeba więcej?

    Kolejny dzień wycieczki upłynął na zwiedzaniu Wilczego Szańca – siedziby Hitlera w Gierłoży. Po obejrzeniu tego miejsca wyruszyliśmy w stroną miejscowości Krutyń. Tu miała zacząć się najbardziej ekscytująca część naszej wycieczki – spływ kajakowy rzeką Krutynią, wijącą się leniwie w parku krajobrazowym. Emocji było co niemiara! Niektórzy przecież pierwszy raz chwycili za wiosła! Odcinek rzeki, którym płynęliśmy, jest bardzo płytki - w najgłębszym miejscu ma ok. 60 cm, tak więc można było obserwować rośliny na dnie. Poza tym widzieliśmy łabędzie, kaczki, rzadkie gatunki ptaków - wrażenia niesamowite! 

    Nadszedł czas pożegnania Mazur – w czwartym dniu w drodze powrotnej do domu jeszcze spotkanie ze zwierzętami w ZOO – Safari w Okrągłem koło Szczytna, a później pobyt na Polach Grunwaldzkich i przypomnienie sobie historii zwycięstwa wojsk polsko – litewskich nad krzyżacką potęgą w 1410r. 

    Czas na wycieczce upływał bardzo szybko. Wieczorami w Kruklankach nauczyciele organizowali quizy, które sprawdzały, ile zapamiętaliśmy z tego, co opowiedziała pani przewodniczka. Wypełniliśmy też kartę pracy. Był również czas na ognisko, mecze piłki nożnej i siatkowej, spacery nad jezioro Gołdapiwo oraz rozmowy z koleżankami i kolegami. To był wspaniały czas, który dał nam dużą porcję wiedzy, wiele wrażeń, a także pozwolił na integrację z rówieśnikami.

    Zapraszamy do galerii: Mazury wzdłuż i wszerz.

  • XIX Polsko - Niemieckie Spotkanie Młodzieży dobiegło końca

    XIX Polsko - Niemieckie Spotkanie Młodzieży dobiegło końca

    W sobotę 14 maja 2016 roku XIX Polsko - Niemieckie Spotkanie Młodzieży z Witkowa i Cadenberge dobiegło końca. Grupa polsko - niemiecka po raz ostatni spotkała się w murach Gimnazjum. 

    Gości pożegnali Dyrektor Gimnazjum, Pan Marian Łukowski, Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo, Pan Marian Gadziński oraz nauczyciele, uczniowie i rodzice. 

    Niemieccy opiekunowie, Panie Julia Eickstaedt i Fabja Rathjens oraz Pan Karl-Heinz Linck podziękowali za miłe i serdeczne przyjęcie oraz wspaniałą gościnę i zaprosili jeszcze raz do Cadenberge, gdzie w dniach 19-24 września odbędzie się rewizyta naszej młodzieży.

    Relację z całego spotkania znajdziecie w zakładce Międzynarodowa wymiana młodzieży...

    Zapraszamy również do galerii: XIX Polsko - Niemieckie Spotkanie Młodzieży.

  • Festyn Rodzinny

    Festyn Rodzinny

    Już piąty raz w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie podczas Festynu Rodzinnego. Spotkanie uczniów i ich rodzeństwa, Rodziców, nauczycieli miało miejsce 13 maja. Niezwykle miło było nam gościć także naszych niemieckich przyjaciół z zaprzyjaźnionej gminy Am Dobrock z Dolnej Saksonii. Młodzież ze szkoły w Cadenberge przebywała w tym czasie na wymianie.

    Dla uczestników przygotowane były różne atrakcje – kącik florystyczny, w którym p.Katarzyna Wojtyra zdradzała tajniki układania oryginalnych bukietów. Można było sprawdzić swoje zdolności manualne w kąciku rękodzieła.

    Wielbicielki fryzjerstwa mogły przyglądać się pracy p.Gabrieli Nowackiej, która pokazywała fantazyjne upięcia włosów. Nie zabrakło także upiększania twarzy – makijażu dla starszych i malowania twarzy najmłodszym uczestnikom festynu. Zaproszeni leśnicy – p.Dariusz Pustelnik i p.Wiesław Goll opowiadali zainteresowanym o swojej myśliwskiej pasji. 

    Dla najmłodszych stworzono kącik kreatywności, w którym maluchy rysowały, kleiły, wycinały, kolorowały. Była okazja do sprawdzenia swoich sił w grach zespołowych, a także do wspólnego tańca na szkolnym boisku. Nasz festyn uświetnili także strażacy, którzy wszystkim zainteresowanym pokazywali tajniki wyposażenia wozu bojowego. Nasi niemieccy przyjaciele w ramach projektu „#2gether4more” razem z kolegami z Polski przygotowali kanapki i sałatki owocowe, a także piekli ciasteczka z logo projektu, którymi później częstowali uczestników festynu. Przez cały czas można było posmakować także różnych ciast, które upiekli Rodzice, a dochód z ich sprzedaży zasilił konto Rady Rodziców

    Impreza upłynęła w atmosferze radości ze wspólnego przebywania. Jej przeprowadzenie nie byłoby możliwe, gdyby nie Rodzice. To oni pomagali w jej przeprowadzeniu i oni pokazywali swoje umiejętności, czyniąc spotkanie bardziej atrakcyjnym. Festyn Rodzinny to niezwykłe spotkanie ludzi, którzy chcą działać wspólnie dla szkolnej społeczności tworzonej przez uczniów, Rodziców i nauczycieli.

    Zapraszamy do galerii: Festyn Rodzinny.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
    ul.Poznańska 47
    62-230 WITKOWO
  • (+48) 61-477-82-50

Galeria zdjęć