Nawigacja

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
    ul.Poznańska 47
    62-230 WITKOWO
  • (+48) 61-477-82-50


  • Rajd Pieczonego Ziemniaka

    Rajd Pieczonego Ziemniaka

    W sobotę, 1 października 2016r. uczniowie klas III wraz ze swoimi wychowawcami uczestniczyli w obchodach Święta Pyry, które zostało zorganizowane w formie Rajdu Pieczonego Ziemniaka

    Punktem docelowym była Mąkownica, a konkretnie plac znajdujący się przy tutejszej świetlicy wiejskiej. Na przybyłych turystów czekało ognisko, przygotowane przez uczniów z klasy III d – Krzyśka i Daniela oraz ich mamy, Panią Kamilę Spychałę i Panią Monikę Drzazgowską

    W żarze ogniska trzecioklasiści piekli ziemniaki oraz kiełbaski. Uczniowie spotkali się również  z Panią Janiną Wędzikowską - sołtysem Mąkownicy oraz wpisali się do pamiątkowej kroniki sołectwa. Nie zabrakło zabaw rekreacyjnych na świeżym powietrzu oraz wspólnych zdjęć. Ciepła jesienna pogoda sprzyjała wędrówce do Witkowa oraz aktywnemu spędzaniu wolnego czasu.

    Zapraszamy do galerii Rajd Pieczonego Ziemniaka.

  • Jesienny Bieg Osiedla Winiary

    W sobotę 01.10.2016r. już po raz 26. odbył się Jesienny Bieg Osiedla Winiary. Na starcie nie mogło zabraknąć naszych lekkoatletów, którzy należą do czołówki powiatu. Gimnazjaliści rywalizowali w biegu na dystansie 1 km w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Zwyciężczynią wśród dziewcząt została Weronika Cieślicka (kl.2e). Tuż za podium uplasowała się Weronika Szcześniak (kl.3e), a bardzo dobrą szóstą lokatę zajęła pierwszoklasistka Ola Wendland (kl.1d). Wśród chłopców zwycięstwo odniósł Patryk Rewers (kl.2a).

  • Rusza Szkolna Liga Geografów!

    W październiku rusza Szkolna Liga Geografów. Konkurs trwać będzie do marca 2017 r. Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy geograficznej, rozwijanie zainteresowań geografią oraz popularyzacja geografii w praktycznym wykorzystaniu. Uczestnikami SLG mogą być uczniowie z klas II oraz III. Podczas każdego z pięciu etapów konkursu poruszana będzie inna tematyka.

  • Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

    Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

    W piątek 30 września 2016r. w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja samorządności. Tego dnia cała społeczność uczniowska wzięła udział w demokratycznych wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego. Wybory odbyły się w specjalnie przygotowanym lokalu wyborczym, który znajdował w sali B.  

    Do głosowania uprawnionych było 354 uczniów naszej szkoły. Podczas wyborów oddano 326 głosów, w tym 320 – głosów ważnych oraz 6 – głosów nieważnych.

    Po podliczeniu głosów i sporządzeniu protokołu, Uczniowska Komisja Wyborcza w składzie: Patryk Sołtysiak, Jakub Danisewicz, Marcin Kaszyński oraz Cezary Piasecki ogłosiła wyniki wyborów:

    1. Aleks Kwapich - 33 głosy
    2. Weronika Winsztal - 42 głosy
    3. Zuzanna Bandosz - 87 głosów
    4. Martyna Nowaczyk - 61 głosów
    5. Alicja Sych - 42 głosy
    6. Martyna Stefaniak - 19 głosów
    7. Zuzanna Górna - 36 głosów.

     

    Jakie funkcje będą pełnić w Radzie Samorządu Uczniowskiego uczniowie z największym mandatem zaufania wśród społeczności szkolnej: Zuzanna Bandosz - 3b, Martyna Nowaczyk – 2b, Alicja Sych – 3a, Weronika Winsztal – 2d, zdecydują sami nominowani podczas najbliższego spotkania z opiekunami SU. O wynikach rozmów poinformujemy wkrótce na łamach naszej strony.

    Zapraszamy do galerii Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.

  • W Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie

    W Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie

    W środę, 28 września, klasy III wraz z polonistkami – p. H. Krych, p. J. Chybą i p. T. Szkudlarek - wybrały się do Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie na inscenizację antycznej tragedii pt. „Antygona”. Aktorzy przedstawili historię tytułowej bohaterki, jej siostry Ismeny i władcy Teb Kreona. Opowieść o tragicznym rodzie pokazana została z wykorzystaniem elementów współczesnych, co sprawiło, że sztuka nabrała ponadczasowego wymiaru.

    Po przedstawieniu podziękowaliśmy aktorom za artystyczne doznania, chwile wzruszeń i refleksji. Spektakl stał się ucztą dla ducha!

  • Kampania wyborcza do Rady Samorządu Uczniowskiego

    Kampania wyborcza do Rady Samorządu Uczniowskiego

    Już niebawem, 30 września br. odbędą się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci do Rady SU prowadzą kampanię wyborczą wśród uczniów naszej szkoły. Sposób prowadzenia kampanii jest dowolny. Kandydaci rozmawiają z uczniami, rozdają ulotki, naklejki z numerem na liście czy drobne słodkości. Poza tym, każdy kandydat został zobowiązany do przygotowania swojego plakatu wyborczego, który zawiera krótkie informacje o kandydacie oraz jego program wyborczy.

    Czasu zostało niewiele, gdyż w czwartek obowiązuje w szkole cisza wyborcza. Któremu z kandydatów uczniowie naszej szkoły zaufają najbardziej, okaże się na koniec tego tygodnia.

    Zapraszamy do galerii Kampania wyborcza do Rady Samorządu Uczniowskiego.

  • Sprzątanie świata - Polska 2016

    Sprzątanie świata - Polska 2016

    "Sprzątanie świata - Polska 2016" to najpowszechniejsze i najbardziej rozpoznawalne działanie w zakresie edukacji ekologicznej w Polsce. Akcja uznana została przez władze państwowe i samorządowe. Od samego początku w roku 1994, nad "Sprzątaniem świata" patronat objął Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

    „Podaj dalej… Drugie życie odpadów” - pod takim hasłem przebiegała tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska 2016”. Głównym jej przesłaniem było promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie tworzenia odpadów poprzez szacunek do przedmiotu oraz uświadomienie ludzi o ich wpływie na środowisko i ilości wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

    Młodzież naszego gimnazjum dzięki pomocy UGiM w Witkowie (autobus, worki i jednorazowe rękawice), jak co roku wraz z opiekunami udała się w sobotę 17.09.2016 r. do Skorzęcina. W miarę swoich możliwości gimnazjaliści posprzątali zalegające śmieci, które zostawili po sobie ludzie wypoczywający tam podczas tegorocznego lata.
    Tylko w sobotę zebrano w Skorzęcinie około 30 worków śmieci. Czego tam nie było?

    Zapraszamy do galerii Sprzątanie świata - Polska 2016.

  • Przed nami wybory do Rady SU

    Przed nami wybory do Rady SU

    Szkolna Komisja Wyborcza składzie: Patryk Sołtysiak, Jakub Danisewicz, Marcin Kaszyński i Cezary Piasecki na podstawie Regulaminu Samorządu Uczniowskiego działającego w Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie zarządziła przeprowadzenie wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego na dzień 30 września 2016 r. w godz. 8.50 – 13.10.

    Uczniowska Komisja Wyborcza po przeprowadzonym losowaniu ogłosiła listę kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego:

    1. Aleks Kwapich - kl. IIId
    2. Weronika Winsztal - kl. IId
    3. Zuzanna Bandosz - kl. IIIb
    4. Martyna Nowaczyk - kl. IIb
    5. Alicja Sych - kl. IIIa
    6. Martyna Stefaniak - kl. IIe
    7. Zuzanna Górna - kl. IIc

     

    Uczniowie kandydujący do Rady Samorządu Uczniowskiego w dniach 16 – 28 września 2016 r. będą prowadzić na terenie szkoły kampanię wyborczą według zasad określonych przez Szkolną Komisję Wyborczą, a od dnia 29 września 2016r. obowiązywać będzie tzw. cisza wyborcza.

  • Gimnazjalny Festiwal Sportów Olimpijskich

    Za nami inauguracja Europejskiego Tygodnia Sportu. Nasza szkoła również włącza się w tę akcję, organizując dnia 10 września na Orliku, Gimnazjalny Festiwal Dyscyplin Olimpijskich. Dzień wcześniej gimnazjaliści zmierzyli się z testem wiedzowym o Igrzyskach Olimpijskich. 24 uczniów walczyło „piórem" o zwycięstwo.

    Najlepszym okazał się Damian Chyblewski z klasy IIIb. Drugie miejsce przypadło Miłoszowi Rewersowi również z klasy IIIb. Trzecie miejsce zdobył Paweł Miechowicz z klasy IIc. W łącznej klasyfikacji bezkonkurencyjna była klasa IIIb.

  • „Czy kto stary, czy kto młody z Wielkopolską idzie w gody” - pod takim hasłem przez cały rok szkolny 2015/ 2016 realizowana była innowacja pedagogiczna. Jej celem było przede wszystkim przybliżenie młodzieży dziedzictwa kulturowego naszego regionu, a także wzmacnianie więzi z miejscem, w którym się żyje, rozwijanie wiedzy o tradycjach i sposobach ich kultywowania. 

  • 77. rocznica wybuchu II wojny światowej

    77. rocznica wybuchu II wojny światowej

    1 września dla upamiętnienia 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej młodzież i nauczyciele naszego gimnazjum uczestniczyli w gminnej uroczystości przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich. Obok władz samorządowych wzięły w niej udział poczty sztandarowe i członkowie organizacji kombatanckich, księża witkowskiej parafii, przedstawiciele organizacji pozarządowych, placówek oświatowych i uczniowie witkowskich szkół.

    Po okolicznościowym wystąpieniu Burmistrza przybyłe na uroczystości delegacje złożyły okolicznościowe wiązanki kwiatów i zapalono pamiątkowe znicze. 

    Miłym akcentem uroczystości było wręczenie kombatantom przez młodzież naszego gimnazjum czerwonych goździków. 

    Zapraszamy do galerii 77. rocznica wybuchu II wojny światowej.

  • Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

    Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

    1 września 2016 roku po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej, opaleni, wypoczęci, z uśmiechem na twarzy i gotowością do podjęcia nowych wyzwań nauczyciele oraz uczniowie naszego gimnazjum powitali nowy rok szkolny. Uroczystość w hali sportowej poprzedziła msza św. w kościele pw. Św. Mikołaja w Witkowie. Tradycyjnie gośćmi inauguracji roku szkolnego był Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo pan Marian Gadziński i ksiądz proboszcz Stanisław Goc

    Oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 dokonał dyrektor naszego gimnazjum pan Marian Łukowski. W swoim przemówieniu wyraził radość ze spotkania z młodzieżą i nauczycielami po wakacjach.

    Szczególnie miło powitał pierwszoklasistów i nowych pracowników szkoły: Panią Natalię Betke – psychologa szkolnego, ks. Jacka Wichłacza oraz Panie: Magdalenę Szcześniak i Iwonę Orchowską z obsługi szkoły. Dyrektor życzył uczniom jak najwięcej piątek i szóstek, sukcesów w konkursach i zawodach sportowych, a nauczycielom satysfakcji z pracy. 

    Także Goście uroczystości złożyli życzenia gimnazjalistom. Burmistrz pan Marian Gadziński zachęcił młodzież do pracy nie tylko na zajęciach lekcyjnych, ale także na zajęciach pozalekcyjnych odbywających się w szkole i poza nią, pozwalających na wszechstronny rozwój pasji i zainteresowań. Zaprosił zgromadzonych do uczczenia wybuchu wojny na uroczystości przy pomniku Poległych za Ojczyznę. Natomiast ksiądz proboszcz życzył, by w nowym roku szkolnym nie zapomnieć o przesłaniu Światowych Dni Młodzieży oraz kierować się w życiu rozumem i wyczuciem.

    W tak radosnym dniu rozpoczęcia roku młodzież naszego gimnazjum nie zapomina o historycznym wydźwięku 1 września. W 1939 roku Niemcy hitlerowskie tego dnia napadły na Polskę, rozpoczynając tym samym trwającą 6 lat II wojnę światową. 77 rocznica wybuchu wojny młodzież uczciła, przypominając historię wojny i udział w niej patrona szkoły Adama Borysa, a także oddając hołd poległym rodakom minutą ciszy. 

    Jak co roku, na cmentarz parafialny, udała się delegacja uczniów, która złożyła kwiaty i zapaliła znicze na grobie patrona gimnazjum.

    1 września 2016 r. zapisał się w Kronice naszego gimnazjum jeszcze jednym wydarzeniem. Pożegnaliśmy panią Danutę Bednarek, naszą panią sprzątaczkę i panią Ewę Grzechowiak, panią pracującą w szkolnej kuchni. Obydwie panie odeszły na emeryturę. Nie zabrakło dla Pań słów podziękowań i wdzięczności za pracę w naszej placówce wyrażonych w życzeniach od młodzieży, nauczycieli i pracowników szkoły. 

    Uroczystą inaugurację roku szkolnego 2016/2017 w hali zakończył pierwszy dzwonek. Następnie wychowawcy i uczniowie udali się na spotkania do klas. (T.Sz.)

    Zapraszamy do galerii Inauguracja roku szkolnego 2016/2017.

  • Plan lekcji na nowy rok szkolny

    Plan lekcji na nowy rok szkolny

    Wakacje zbliżają się już do końca. Czas zacząć przygotowania do rozpoczęcia nauki. Na naszej stronie opublikowany został plan lekcji na nowy rok szkolny 2016/2017.

    Zapraszamy do zakładki Plan lekcji

  • Pamiętamy o Patronie

    „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.” - napisała Wisława Szymborska. 

    Sierpień - to miesiąc ważnych rocznic związanych z Patronem naszego gimnazjum, o których pamiętamy od 15 lat. 1 sierpnia – obchodziliśmy 72 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, w którym brał udział Adam Borys. Dyrekcja szkoły zapaliła znicze i złożyła kwiaty na grobie Patrona. Znicze zapalono także na grobie braci Łukowskich, którzy jako nieliczni witkowianie walczyli o wolność Warszawy.

    27 sierpnia br. przypadała 30 rocznica śmierci Adama Borysa. Dyrekcja gimnazjum złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicz na grobie patrona. W ten sposób wyrażając pamięć o Patronie szkoły. W listopadzie br. przypada 15 rocznica nadania gimnazjum imienia Adama Borysa, z którego jako społeczność szkolna jesteśmy dumni.

  • Wykaz podręczników

    Wykaz podręczników

    Prezentujemy zestaw podręczników dla klas 1, 2 i 3 obowiązujących w przyszłym roku szkolnym 2016/2017. Wykaz podręczników został pozytywnie zaopiniowany przez Radę Rodziców w dniu 10 czerwca 2016 roku oraz Radę Pedagogiczną w dniu 17 czerwca 2016 roku.

    Podręczniki na nowy rok 2016/2017

  • Pożegnania nadszedł czas…

    Pożegnania nadszedł czas…

    24 czerwca br. był szczególnym dniem dla uczniów klas III naszego gimnazjum. Nie tylko kończyli w tym dniu rok szkolny 2015/ 2016, ale po raz ostatni spotkali się na uroczystości w murach tej szkoły już jako jej absolwenci. 

    Uroczystość szkolną, poprzedzoną mszą świętą w kościele parafialnym, rozpoczął Dyrektor szkoły, który powitał zaproszonych gości - Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo pana Mariana Gadzińskiego, proboszcza witkowskiej parafii księdza Stanisława Goca, przewodniczącego Rady Rodziców pana Artura Stefaniaka, Rodziców tegorocznych absolwentów oraz Nauczycieli, Pracowników szkoły, uczniów klas III oraz klas I i II.

    W swoim przemówieniu przypomniał, że gimnazjum to czas zdobywania wiedzy, odkrywania tajemnic świata i przygotowania do dorosłego życia, jak i realizowania swoich marzeń, rozwijania pasji i zainteresowań. Zwrócił uwagę na trudną, czasami pełną sukcesów, a czasami porażek drogę gimnazjalistów do ukończenia szkoły. 

    Piątkowa uroczystość skończyła ważny etap dla tegorocznych absolwentów, stanowiący istotę ich życia w ciągu trzech ostatnich lat. Pozostawiają oni w murach szkoły nie tylko wspomnienia, ale także młodsze koleżeństwo, które będzie kontynuować ich dzieło. Uczniowie klas III opiekowali się sztandarem szkoły i podczas ceremonii członkowie pocztu sztandarowego: Michał Goll (IIIc), Klaudia Kamińska (IIId), Magdalena Tyczka (IIIb) oraz Robert Kuczyński (IIIc), Oliwia Gil (IIIa) i Alicja Pustelnik (IIIe) przekazali swoje obowiązki uczniom z klas II – Mateuszowi Krause (IIc), Weronice Janowicz (IIb), Darii Ochotnej (IIc) oraz Kubie Kubasikowi (IId), Mai Kołodziejczak (IIb) i Natalii Dylewskiej (IId). 

    Trzecioklasiści złożyli również ślubowanie, w którym przyrzekli wiernie strzec honoru szkoły, swoją pracą i nauką rozsławiać jej imię i godnie wypełniać testament patrona gimnazjum Adama Borysa. 

    Kolejnym ważnym momentem uroczystości było wręczenie przez Dyrektora szkoły, przewodniczącego Rady Rodziców i wychowawców klas nagród, świadectw z wyróżnieniem i listów gratulacyjnych dla rodziców tegorocznych absolwentów. 

    W klasie III a następujący uczniowie pani Anny Brząkowskiej otrzymali świadectwo z paskiem: Natalia Grzelak, Michał Grześkowiak, Konstanty Hyżak, Wiktoria Lis, Aleksandra Mankiewicz, Wojciech Matuszak, Jakub Pawlak i Małgorzata Webner. 

    W klasie III b wyróżnienie pod opieką wychowawcy pani Joanny Nowakowskiej zdobyli: Jakub Dzięcielak, Wiktoria Gmur, Wiktor Sadowski, Agata Tyborowska, Magdalena Tyczka. 

    W klasie III c pani Arlety Bekas do najlepszych uczniów należeli: Michał Goll, Szymon Jedwabny, Robert Kuczyński, Julia Nowaczyk, Aleksandra Piniarska, Wiktoria Rzepecka i Kornelia Tyczka

    Natomiast pan Marek Gaziński, wychowawca klasy III d, przygotował świadectwa z paskiem dla Julii Błaszak, Aleksandry Grzechowiak, Maksyma Kędzierskiego i Elizy Marszałek

    Z kolei w klasie III e pana Krzysztofa Nowińskiego dziewięcioro uczniów otrzymało świadectwo z wyróżnieniem: Mateusz Czapliński, Jakub Jastrzębski, Zuzanna Kujawska, Krzysztof Lipiński, Alicja Pustelnik, Wojciech Rydyger, Julia Szeszycka, Adrian Szymański oraz Marek Wiącek.

    Trzecioklasiści otrzymali również nagrody książkowe za pracę w Samorządzie Uczniowskim, za pełnienie funkcji chorążego i przybocznych w poczcie sztandarowym, za obsługę szkolnego sprzętu nagłaśniającego podczas uroczystości szkolnych i środowiskowych, za zaangażowanie w chórze szkolnym i na zajęciach rękodzieła artystycznego.

    Zostali także uhonorowani za najwyższe laury zdobyte w zawodach sportowych, w Szkolnym Konkursie Matematycznym, w Konkursie Fotograficznym pod hasłem: „Odkrywamy talenty”. Byli także laureatami konkursów organizowanych przez przyjaciela gimnazjum – Bibliotekę Publiczną w Witkowie. Zdobyli najwyższe miejsca w Konkursie Ortograficznym „Zostań mistrzem ortografii”, w Konkursie Wiedzy „Witkowo – moje miasto”. Licznie uczestniczyli również w konkursie „Selfie z książką”.

    Rodzice tegorocznych absolwentów chętnie podejmowali pracę na rzecz szkoły i środowiska, współorganizując imprezy klasowe, szkolne festyny promujące nasze gimnazjum w lokalnym środowisko. Za szczególne zaangażowanie dyrektor szkoły i wychowawcy klas wręczyli zaangażowanym rodzicom podziękowania. Zgodnie z tradycją uczniowie kończący gimnazjum otrzymali od Rady Rodziców słodkie upominki.

    W dalszej części uroczystości przyszedł czas na kolejne podziękowania. W imieniu wychowawców klas III wystąpił pan Marek Gaziński, wychowawca klasy III d, który w swoim przemówieniu przypomniał sukcesy, pełną zaangażowania pracę wychowanków rocznik 2000 oraz życzył im na dalszą drogę edukacji wszystkiego, co najlepsze, satysfakcji ze zdobywania wiedzy, rozwijania zainteresowań, realizacji marzeń oraz osiągania sukcesów. Także mowa przedstawiciela rodziców pana Wojciecha Kędzierskiego była przepełniona nutą wspomnień oraz słowami otuchy, miłymi i serdecznymi życzeniami. 

    Nie zabrakło słów pożegnań ze strony młodszego koleżeństwa. Uczniowie klas I i II przygotowali montaż słowno – muzyczny, podkreślając w nim, że czas spędzony w szkole jest najpiękniejszym przywilejem młodości. Złożyli także płynące z serca życzenia i wręczyli koleżeństwu z klas III serduszka z „memento” na dalszą drogę życia. 

    Nadszedł także czas pożegnań trzecioklasistów ze szkołą. Słowa absolwentów skierowane do Dyrekcji szkoły, Grona Pedagogicznego, Pracowników szkoły oraz Rodziców przepełnione były radością z powodu ukończenia gimnazjum, ale i smutkiem z powodu rozstania, wdzięcznością za wiedzę i umiejętności, podziękowaniami za przygotowanie do zdania najtrudniejszego egzaminu, egzaminu z życia, a także przeprosinami za wszystko, co złe. Wiele emocji i łez pojawiło się w piosence „Mamma Mia”. 

    Uroczystość miała także charakter pożegnalny dla księdza Rafała Chareńskiego, który opuszcza parafię św. Mikołaja w Witkowie, by kontynuować posługę kapłańską w nowym miejscu. Ciepłe i serdeczne słowa podziękowań otrzymał ksiądz Rafał od dyrektora szkoły i Samorządu Uczniowskiego.

    Na zakończenie uroczystości ostatni dzwonek został zadedykowany tegorocznym absolwentom naszego gimnazjum. (tesz)

    Zapraszamy do galerii: Pożegnania nadszedł czas….

  • Nareszcie wakacje!

    Nareszcie wakacje!

    W piątek 24 czerwca o godzinie 9.00 odbył się apel dla uczniów klas I i II z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016. Uroczystość poprowadzili Zuzanna Górna (1c) i Jakub Mondry (1a). Podczas apelu Dyrektor Marian Łukowski dokonał analizy osiągnięć uczniów oraz przedstawił tych, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem. Wspólne zdjęcie z wychowawcą jeszcze bardziej podkreśliło niezwykłość chwili. 

    Lista nagrodzonych uczniów:

    • klasa 1a - Julia Szymańska, Patryk Dobrzycki, Weronika Kaźmierczak, Wiktoria Kaźmierczak, Jakub Mondry,  Sebastian Roszkowiak,  Weronika Kubasik.
    • klasa 1b - Bartosz Szcześniak, Gabriela Nowacka, Magdalena Bartkowiak, Dawid Spychała, Zuzanna Sowa, Martyna Nowaczyk.
    • klasa 1c - Julia Drzewiecka, Zuzanna Górna, Zofia Hyżak, Nadia Pietrucha, Krystian Juszczak.
    • klasa 1d - Weronika Winsztal, Mateusz Milarski.
    • klasa 1e - Karolina Jarecka, Julia Soszyńska, Julia Musidlak, Zuzanna Nowicka, Laura Gawrońska, Natalia Kaczyńska.
    • klasa 2a - Sołtysiak Patryk, Kaszyński Marcin, Sych Alicja.
    • klasa 2b - Mateusz Roszkowiak, Weronika Janowicz, Nadia Fatyga, Patrycja Grabarczyk.
    • klasa 2c - Mateusz Krauze, Magdalena Kulińska, Daria Ochotna, Klaudia Jagodzińska, Julia Śruba.
    • klasa 2d - Natalia Dylewska, Aleks Kwapich.
    • klasa 2e - Aleksandra Wiatrowska, Zuzanna Nowaczyk.

     

    Miłym akcentem było wręczenie w imieniu Kurkowego Bractwa Strzeleckiego medalu uczennicy klasy 2a Aleksandrze Zawistowskiej za osiągnięcie wysokich wyników podczas zawodów strzeleckich. 

    Na zakończenie uroczystości Dyrektor życzył wszystkim bezpiecznych wakacji. Po apelu uczniowie udali się do klas na ostatnie w tym roku spotkanie z wychowawcami. Następne – dopiero za dwa miesiące!

    Zapraszamy do galerii: Nareszcie wakacje!.

  • Dzień z Wychowawcą

    Dzień z Wychowawcą

    Tradycyjnie, jak co roku uczniowie klas III dzień przed zakończeniem roku szkolnego wzięli udział w tzw. "Dniu z Wychowawcą". To szczególny moment dla młodzieży, która żegna się ze szkołą, kolegami z ławki, nauczycielami. Uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami i opiekunami wybrali się na pieszą wędrówkę do Kołaczkowa. Kilkukilometrowy marsz nie sprawił nikomu trudności. Na miejscu wszyscy doskonale się bawili na terenie otaczającym miejscowy pałac.

    Gry i zabawy ruchowe, tańce oraz ognisko nieco rozluźniły atmosferę i pozwoliły zapomnieć o zbliżającym się pożegnaniu. Nie zabrakło też chwil na zdjęcia grupowe przed pałacem. Ten sposób spędzania dnia przypadł młodzieży do gustu i zapewne na dłużej zagości w programie imprez szkolnych. Dziękujemy obsłudze kompleksu pałacowego za gościnę oraz firmie "KOS POL" z Kołaczkowa za sponsorowanie wycieczki. 

    Zapraszamy do galerii: Dzień z Wychowawcą.

  • Różnorodność dookoła Nas

    W II semestrze tego roku szkolnego zespół nauczycieli przedmiotów przyrodniczych zorganizował Tydzień Przyrodniczy pod hasłem „Różnorodność dookoła Nas”. Uczniowie z poszczególnych klas rywalizowali w wielu konkursach dotyczących przedmiotów przyrodniczych. Odbył się konkurs wiedzy ekologicznej, konkurs z edukacji globalnej dotyczący głodu na świecie oraz maraton geograficzny. Przeprowadzone zostały również warsztaty z zakresu edukacji uchodźczej pod tytułem S.O.S. EUROPO!

  • Bezpieczne wakacje

    Bezpieczne wakacje

    W dniu 22 czerwca br. w hali sportowej gimnazjum odbyło się spotkanie uczniów wszyskich klas z funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Witkowie Panem Mariuszem Gielewskim. Pogadanka dotyczyła zachowania zasad bezpieczeństwa w czasie letnich wakacji, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, zachowania rozsądku i umiaru podczas spotkań towarzyskich - dyskoteki, wyjazdy do kina.

    Funkcjonariusz udzielił również wskazówek, jak być osobą asertywną, mówiącą "nie" dla alkoholu, papierosów, używek, dopalaczy. Zwrócił uwagę na rozsądne korzystanie z Internetu, portali społecznościowych i gier komputerowych. Na koniec Pan Gielewski życzył młodzieży udanych, bezpiecznych wakacji. 

    Zapraszamy do galerii: Bezpieczne wakacje.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
    ul.Poznańska 47
    62-230 WITKOWO
  • (+48) 61-477-82-50

Galeria zdjęć