W dniach 10 – 12 maja 2017r. uczniowie klas III przebywali na wycieczce, której celem było zwiedzenie Brna (Czechy), Wiednia (stolica Austrii) i Morawskiego Krasu (labirynt wzgórz i wąwozów z licznymi jaskiniami). Z Witkowa wyjechaliśmy bardzo wcześnie. Już o 13.00 dojechaliśmy do Brna, gdzie zobaczyliśmy z zewnątrz Spielberg – królewski zamek z XI wieku, przebudowany na twierdzę, Ratusz z XIV wieku, gotycki kościół NMP i klasztor Starobreński.
Zakwaterowani zostaliśmy w Hotelu „Club” we Wronowskiej Wsi, niedaleko granicy czesko – austriackiej. Pierwszy dzień wycieczki zakończyliśmy wspólną dyskoteką.
W czwartek (11.05.) rano pojechaliśmy do Wiednia. Stolicę Austrii zwiedzaliśmy z przewodnikiem. Odwiedziliśmy wzgórze Kahlenberg z Kaplicą Jana III Sobieskiego. Podczas zwiedzania Starego Miasta zobaczyliśmy Ratusz, Uniwersytet, Katedrę Św. Szczepana, Parlament, Park Straussa, Operę, Hundertwassrhaus. Wiedeń, to bardzo ekologiczne miasto.
W piątek zobaczyliśmy jedną z jaskiń Morawskiego Krasu. Była to jaskinia Punklevni. Zwiedzanie jaskini połączone było ze spływem pontonami podziemną rzeką Punkvią. Widzieliśmy również dno słynnej przepaści Macocha. Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana. Korzystaliśmy z usług Biura Podróży EuroKon Travel z Konina. Każdy etap wycieczki odbywał się zgodnie z harmonogramem. Było ciekawie, intensywnie i interesująco. Wszyscy uczestnicy wycieczki uznali, że był to udany wyjazd. (I.B.)