27 kwietnia br. dzielnicowy pan Mariusz Gielewski odwiedził naszą szkołę z niezwykłym gościem, sierżantem Pyrkiem, maskotką wielkopolskiej Policji, stworzoną w 2003 roku przez dzieci dla dzieci. Pluszowy policjant przywitał się z uczniami klas pierwszych i czwartych wspólną zabawą - tańcem w dwóch kółkach. Następnie przeprowadził prelekcję na temat przepisów o ruchu drogowym, dotyczących zachowania się uczestników ruchu, zarówno pieszych, jak i rowerzystów.
Uczniowie dowiedzieli się, czy wolno jeździć po chodniku rowerem, kiedy powinny korzystać z elementów odblaskowych, jak przechodzić bezpiecznie przez jezdnię. Sierżant Pyrek przypomniał o wyposażeniu roweru, a szczególnie o kasku, który należy zakładać, wybierając się na przejażdżkę rowerem.
Zwrócił także uwagę na zagrożenia czyhające na dzieci na ulicy – zaczepianie nieznajomych, częstowanie słodyczami, które zawierają składniki uzależniające i niebezpieczne dla zdrowia. Uświadomił nam, że w miejscach publicznych zachowujemy postawę asertywną i zasadę ograniczonego zaufania.
Podczas pogadanki pan Gielewski pokazał wszystkim uczniom i nauczycielom magiczną tubę, w której można było zobaczyć dwa zielone ludziki, przypominające o przechodzeniu przez jezdnię na zielonym świetle.
Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści i czwartoklasiści ponownie chętnie zatańczyli z sierżantem Pyrkiem, z radością zrobili klasową pamiątkową fotografię, podziękowali za ciekawe spotkanie i wesołą zabawę. Każdy uczestnik pożegnał się z pluszowym Pyrkiem, przybijając piątkę lub przytulając się. (TSz)
Zapraszamy do galerii Spotkanie z Sierżantem Pyrkiem.