W piątek, 12 października, w naszej szkole świętowaliśmy. Okazją był przypadający 14 października Dzień Edukacji Narodowej. Były życzenia, kwiaty i uroczysty apel, na który zostali zaproszeni wszyscy, którzy tworzą lub tworzyli naszą szkołę. Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Gminy i Miasta Marian Gadziński, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja - ks. Stanisław Goc, przewodniczący Komisji Oświaty- p.Tadeusz Śliwecki, przewodniczący Rady Rodziców p.Mikołaj Michalski, emerytowani nauczyciele, a także Rodzice.
Dyrektor w swoim przemówieniu przypomniał historię tego święta, a także zwrócił uwagę na specyfikę pracy w szkole. Podczas uroczystego spotkania w hali poznaliśmy nauczycieli, którzy otrzymali w tym roku Nagrodę Burmistrza Gminy i Miasta.
Są to – p. Teresa Szkudlarek, p. Jolanta Chyba i p. Tomasz Majchrzak, a także Nagrodę Dyrektora. Wyróżnieni w tym roku nauczyciele to: p. Iwona Piórkowska, p. Natalia Betke, p. Anna Boruta, p. Wacława Filińska, p. Marta Fischer, p. Wojciech Kędzierski, p. Krzysztof Chołdecki, p. Hanna Tyll-Kasprzak, p. Marek Gaziński, p. Violetta Cejman, p. Irena Borys, p. Katarzyna Śmierzchalska, p. Krzysztof Nowiński, p. Paweł Piniarski i p. Tomasz Pluciński.
Wśród wyróżnionych pracowników obsługi i administracji znaleźli się: p. Agnieszka Franczak, p. Agnieszka Szymańska, p. Karolina Witczak, p. Andrzej Krawczyk, p. Halina Rachelska, p. Ryszard Jaworski i p. Jolanta Kulińska.
Kilku nauczycieli i innych pracowników obchodziło jubileusz pracy, była więc okazja, by to podkreślić. Najbardziej barwną częścią uroczystości był występ klas II. Tego jeszcze w murach naszej szkoły nie było! Barwny korowód postaci, które wystąpiły w inscenizacji wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”, rozbawił wszystkich do łez. Dziadek, babcia, wnuczek, kot, żaba – długo by wymieniać, aby dojść do finałowej sceny wspólnego wyrwania rzepki. Poza tym – życzenia na transparentach, wspólne „Sto lat”, piosenki chóru i koncert falżolecistów! To było piękne przeżycie! Od poniedziałku zaczyna się szara szkolna rzeczywistość, ale w tym dniu o tym nikt nie myślał. Chciało się powiedzieć: ”Chwilo, trwaj!”. Wspaniały dzień!
Zapraszamy do galerii Wielkie święto w naszej szkole.