W piątek 29 września 2017r. w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Rady SU, Rady „Małego SU” oraz wybory opiekunów samorządu uczniowskiego.
Szkolna Komisja Wyborcza w osobach: Magdalena Bartkowiak, Zuzanna Sowa, Dawid Spychała oraz Jakub Śrama sprawnie przeprowadziła wybory w naszej szkole. Po zagłosowaniu przez wszystkich uczniów przyszła pora na zliczenie głosów.
W wyniku przeprowadzonych wyborów do Rady SU, kandydaci otrzymali następującą ilość głosów:
- Kacper Hofman - 14
- Julia Jóźwiak - 65
- Angelika Kaźmierczak - 16
- Dominik Łukowski - 7
- Kacper Matysiak - 7
- Martyna Nowaczyk - 51
- Weronika Ostrowska - 81
- Olga Radacz - 57
- Ola Wendland - 50
- Weronika Winsztal - 34
Tym samym, do Rady SU weszły następujące osoby: Julia Jóźwiak, Martyna Nowaczyk, Weronika Ostrowska i Olga Radacz.
W wyniku przeprowadzonych wyborów do Rady "Małego" SU, kandydaci otrzymali następującą ilość głosów:
- Maja Adamczewska - 4
- Oliwia Błaszak - 2
- Gabriela Dutkiewicz - 4
- Ewelina Gromadzińska - 2
- Weronika Horn - 4
- Sebastian Matczak - 16
- Edyta Reszel - 4
- Dorian Soćko - 9
O pełnieniu funkcji w Radzie "Małego" SU zdecydują wspólnie zainteresowani uczniowie oraz opiekun "Małego" SU.
W wyniku przeprowadzonych wyborów na opiekunów SU, kandydaci otrzymali następującą ilość głosów:
- Ilona Musidlak - 79
- Krzysztof Nowiński - 112
- Tomasz Majchrzak - 189
Po rozmowach z dyrekcją szkoły, funkcje opiekunów SU będą pełnić wyżej wymienieni nauczyciele.
W nadchodzącym tygodniu nastąpi ukonstytuowanie się Rady SU, której pierwszym zadaniem będzie opracowanie planu pracy samorządu na nadchodzący rok szkolny.
Wszystkim wygranym gratulujemy, a pozostałym kandydatom dziękujemy za odwagę w „wyścigu” do władz społeczności szkolnej.
Zapraszamy do galerii „Z demokracją od najmłodszych lat”.