W poniedziałek 20 listopada 2017r. dwóch przedstawicieli naszej szkoły – p.Arleta Bekas i p.Tomasz Majchrzak – uczestniczyli w Warszawie w ogólnopolskim Forum Eksperckim Wiem. Czuję… Pomagam. „Szkoła z Empatią”.
Było to wydarzenie związane z ogólnopolskim programem edukacyjnym Kulczyk Foundation, który koncentruje się na wartościach podstawowych dla wychowania dziecka.
Forum zostało objęte patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, a w panelu dyskusyjnym uczestniczyli gości z kraju i zagranicy: Dominika Kulczyk, Magdalena Domagalik, Jacek Santorski oraz Yvonne Bezzera de Mello, działaczka Uere Project, która opracowała metodę pracy z dziećmi i młodzieżą w fawelach w Rio de Janeiro.
Podczas forum dyskutowano o empatii, wrażliwości i otwartości dzieci oraz młodzieży. Organizatorzy spotkania poinformowali, że kończą się prace nad programem edukacyjnym „Szkoła z Empatią”, który w następnym roku zostanie skierowany do polskich szkół. Program edukacyjny Kulczyk Foundation „Szkoła z Empatią” koncentruje się na wartościach absolutnie podstawowych dla wychowania dziecka. Celem programu jest wspieranie nauczycieli w procesie wychowywania dzieci i młodzieży na ludzi odpowiedzialnych, pomocnych, solidarnych ze swym otoczeniem. Ma on także inspirować nauczycieli do rozmów z dziećmi na temat empatii, otwartości oraz wrażliwości.
W trakcie spotkania można było otrzymać różnorodne pomoce dydaktyczne, które nam nauczycielom ułatwią pracę w tym zakresie. Organizatorzy z Kulczyk Foundation już zapowiedzieli, że kolejne forum eksperckie odbędzie się w przyszłym roku. Zapewne też nie zabraknie tam przedstawicieli z naszej szkoły.
Zapraszamy do galerii Wiem. Czuję… Pomagam!