"Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna…" słowami księdza Jana Twardowskiego powitał zebranych na apelu Dyrektor Szkoły Marian Łukowski. Dnia 21 czerwca odbyła się podwójna uroczystość – pożegnanie odchodzącej na emeryturę pani Marioli Michlak oraz podsumowanie licznych konkursów, w których uczniowie brali udział.
Pan Dyrektor przypomniał pracowitą drogę zawodową pani Marioli Michlak, która pierwszą pracę podjęła 1 września 1974 w Społem WSS Gniezno. Później pracowała w FSR "POLMO" a od 1987 roku w Przedszkolu "Bajka" w Witkowie. Po połączeniu kuchni w roku 2010 została pracownicą Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie a od września 2017 – Szkoły Podstawowej nr 1.
Za setki pysznych obiadów uczniowie i pracownicy szkoły podziękowali pani Marioli Michlak gromkimi brawami.
Równie gorąco pożegnano panią Urszulę Knast, która przechodzi do pracy w Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz pana Artura Półrolniczaka, pracującego w zastępstwie p.L.Suborskiej-Urbańskiej.
W drugiej części apelu nagrody i dyplomy odebrali uczestnicy konkursów.
W kategorii matematyka nagrodzeni zostali:
Zwycięzcy Szkolnego Konkursu Matematycznego:
Na poziomie klas siódmych: Wiktoria Łuczyńska, Daria Manuszak i Kacper Rewers.
Na poziomie klas drugich gimnazjum: Sara Szymczak, Weronika Prabucka i Aleksandra Mańkowska.
Na poziomie klas trzecich gimnazjum: Bartosz Szcześniak, Gabriela Nowacka i Julia Szymańska.
Tytuł Supermatematyka szkoły uzyskała Wiktoria Łuczyńska.
Za udział w Międzynarodowym konkursie "Kangur matematyczny" nagrodzeni zostali: Wiktoria Łuczyńska z VII b i Jakub Krajniak z kl. IVa.
W kategorii języki obce nagrodzeni zostali:
Zwycięzcy konkursu plastycznego "Halloween": Daria Wierzbicka, Maciej Muszyński i Marta Michalska, a wyróżnienia otrzymali: Julia Marczak, Liwia Ziemba i Adrian Jakubiak.
Zwycięzcy konkursu plastycznego "Języki Europy" to: Wiktoria Bysikiewicz, Katarzyna Ceglewska i Aleksanda Wendland. Wyróżnienie - Maciej Muszyński.
Wyróżnienia za przygotowanie prezentacji o szkole i Gminie Witkowo na powitanie gości z Niemiec otzrymali: Wiktoria Łuczyńska, Klaudia Stefaniak, Maciej Serżysko, Dominik Łukowski, Olga Radacz, Oliwia Ławniczak, Julia Jóźwiak, Martyna Szymańska i Zuzanna Sowa.
W kategorii muzyka za aktywną pracę w Witkowskim zespole flażoletowym Wietrzyki wyróżnieni zostali: Zuzanna Dolata, Amelia Kuźma, Julia Marczak, Gabriela Michalska, Marianna Trzebińska, Liwia Ziemba, Nikodem Adamczewski, Mikołaj Wojtkowiak i Filip Zieńczyk.
W kategorii czytelnictwo nagrodzone zostały Kinga Walczak oraz Wiktoria Waraczewska.
Za zaangażowanie w pracę Małego Samorządu Szkolnego dyplomy otrzymali: Maja Adamczewska, Ewelina Gromadzińska, Gabriela Dutkiewicz, Sebastian Matczak, Oliwia Błaszak, Weronika Horn, Edyta Reszel i Dorian Soćko.
Za 100% frekwencję dyplomy otrzymali: Hubert Dranikowski, Weronika Ostrowska, Dominik Kuster, Ola Wendland, Izabela Kasprzyk, Zuzanna Sowa, Mateusz Milarski, Mateusz Wabiński, Miłosz Wiśniewski, Julia Marczak, Julia Święcicka i Zuzanna Reszel.
W kategorii sport wyróżnieni zostali: Amelia Jankowska, Oliwia Plucner, Aleksandra Michalska, Aleksandra Stondzik, Michalina Pawłowska, Weronika Sobczyk, Anna Sawa, Wiktoria Łuczyńska, Aleksandra Śliwecka, Martyna Łysiak, Iga Rutecka, Klaudia Kerber, Nikodem Blaszyński, Patryk Włodarczyk, Mateusz Szczesniak, Klaudia Stefaniak, Bartosz Majorczyk, Zuzanna Nowicka, Daria Wierzbicka, Ola Wendland, Olga Radacz i Julia Olszewska.
Można pogratulować naszej młodzieży tak dużej aktywności w różnych kategoriach. Po wręczeniu dyplomów i nagród uczniowie rozeszli się do klas. (AM)
Zapraszamy do galerii Czas podsumowań i pożegnań