Aktualności

        • Mistrzowie Rachunków
          • Mistrzowie Rachunków

          • W ramach obchodów Dni Matematyki w dniu 18.03.2019r. odbył się dla uczniów klas V naszej szkoły konkurs sprawdzający ich umiejętności rachunkowe. Uczestnicy musieli zmierzyć się z trudnymi działaniami na liczbach wielocyfrowych. 

        • Otwarci na nowe wyzwania
          • Otwarci na nowe wyzwania

          • Nasza szkoła jest zawsze otwarta dla tych, którzy chcą do niej wejść, aby zobaczyć, jak toczy się w niej nasze życie. Jednak w sobotę, 16 marca, drzwi zostały otwarte, aby pokazać, że szkoła może być miejscem rozwijającym pasje, inspirującym do odkryć, dającym wiedzę o współczesnym świecie.

            Nasi goście wyposażeni zostali w kartę, która pomagała poruszać się w labiryncie klas, zamienionych w niecodzienne gabinety. Loteryjka literacka, doświadczenia chemiczne, obserwacja fizycznych zjawisk, matematyczne łamigłówki, podróże po mapie w celu zaplanowania trasy wycieczki, zabawa w odkrywców, spotkanie ze średniowiecznym wojem, zabawy językowe po angielsku i niemiecku, możliwość zobaczenia, jak zbudowane są związki chemiczne, świat roślin i zwierząt, taniec - wszystko to na wyciągnięcie ręki tak, aby można było dotknąć, zobaczyć, doświadczyć.

            Po wielu wrażeniach przyjemnie było usiąść i odpocząć, smakując pierniczki z chatki Baby Jagi, a Rodzice, którzy towarzyszyli naszym gościom, mogli sprawdzić ofertę zaprezentowaną na kiermaszu książki. Przygotowaliśmy także miejsce, w którym każdy nasz gość mógł napisać, jaka powinna być wymarzona szkoła. Propozycje na pewno będą wzięte pod uwagę. To był niezwykły czas. Cieszy nas radość naszych gości, błysk w oczach i zadowolenie z przygotowanych propozycji. Do zobaczenia we wrześniu! 

            Zapraszamy do galerii Otwarci na nowe wyzwania.

        • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”
          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

          • 14 marca na szczeblu miejsko-gminnym zorganizowano Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej rozpoczął Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Witkowie – dh Marian Łukowski, witając przybyłą młodzież, opiekunów i gości, m.in. byłego Prezesa OSP Witkowo druha Zygmunta Schadego.

        • Mistrzowie Liczby Pi
          • Mistrzowie Liczby Pi

          • W ramach obchodów w naszej szkole Dni Matematyki 15 marca uczniowie klas ósmych wzięli udział w konkursie na zapamiętywanie najdłuższego rozwinięcia liczby Pi. Uczestnicy naszego konkursu otrzymali tylko 5 minut, aby zapamiętać jak najwięcej cyfr z tego rozszerzenia. Poradzili sobie wspaniale, a zmagania dostarczyły wielu emocji.

        • Nasi uczniowie wśród najlepszych w powiecie
          • Nasi uczniowie wśród najlepszych w powiecie

          • Uczniowie naszej szkoły często prezentują swoje umiejętności muzyczno - wokalne na różnych scenach i osiągają liczne sukcesy. Tym razem połączyli zdolności artystyczne z umiejętnościami językowymi i reprezentowali naszą szkołę podczas VIII Festiwalu Piosenki Niemieckiej „Singen macht Spaβ”, zorganizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie.

            Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowała się młodzież z Gniezna, Kłecka, Szczytnik Duchownych oraz czworo naszych uczniów: Julia Jóźwiak, Angelika Kaźmierczak, Dawid Gaziński i Mikołaj Kokott.

        • „Ratujemy i Uczymy Ratować"
          • „Ratujemy i Uczymy Ratować"

          • 12 marca nauczyciele z naszej szkoły p. Alicja Bogielczyk i p. Natalia Biesek uczestniczyły w szkoleniu organizowanym przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz uzyskały certyfikat potwierdzający umiejętności podstawowych czynności ratujących życie oraz uprawniający do przeprowadzania zajęć z zakresu pierwszej pomocy. Celem programu jest nauka uczniów elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowania w dzieciach umiejętności prawidłowego zachowania się, kiedy ktoś obok potrzebuje pomocy.  

            Zajęcia dla uczniów klas I-III prowadzone będą przy użyciu materiałów edukacyjnych przekazanych nam przez Fundację WOŚP. Dzieci będą mogły zdobywać wiedzę i doskonalić swoje umiejętności na profesjonalnych fantomach, które otrzymaliśmy od organizatorów.(NB)

            Zapraszamy do galerii „Ratujemy i Uczymy Ratować".

        • Piątoklasiści na lekcji w kinie
          • Piątoklasiści na lekcji w kinie

          • Tradycyjnie w Dzień Kobiet wraz z nauczycielami wyjechaliśmy do KINEPOLIS w Poznaniu. Uczestniczyliśmy tu w nietypowej lekcji języka polskiego „Film animowany od ołówka do programu komputerowego i animacji 3D”, zorganizowanej w ramach cyklu „Lekcja w kinie”. Wraz z prowadzącą odkrywaliśmy tajniki sztuki filmowej. Zdobyliśmy wiedzę o sposobach uruchamiania obrazów na przestrzeni wieków – od animacji rysunkowej, poprzez lalkową i plastelinową po komputerową.

            Poznaliśmy etapy powstawania filmów w wytwórniach filmów animowanych za czasów naszych dziadków, rodziców oraz współczesnych. Dowiedzieliśmy się, jak powstają dźwięki (otwierania szafy, padającego deszczu czy rozbijanej szyby), stroje, włosy czy w końcu scenografia całego filmu. Podczas lekcji spotkaliśmy się również z bohaterami naszych ulubionych filmów. Rozpoznaliśmy wszystkich, których prelegentka pokazała podczas prezentacji multimedialnej. 

            Następnie obejrzeliśmy film familijny „O psie, który wrócił do domu”, będący ekranizacją światowego bestsellera autorstwa W. Bruce'a Camerona. Tę przepiękną, pełną niezwykłych przygód opowieść o psie Belli, która wywieziona z rodzinnych stron, pokonała 400 mil, by wrócić do swojego ukochanego pana, wszyscy oglądaliśmy z zapartym tchem. Jej przeżycia i perypetie wywoływały uśmiech na naszych twarzach ale równie często pojawiało się wzruszenie, a nawet łzy. 

            Wróciliśmy do naszych domów z przekonaniem, że dzień był wyjątkowo udany. (TSz)

            Zapraszamy do galerii Piątoklasiści na lekcji w kinie.

        • Z okazji Dnia Kobiet
          • Z okazji Dnia Kobiet

          • Marzec pięknie się wystroił,
            W kole między dziećmi stoi
            I gromadkę uśmiechniętą
            Pyta: jakie dzisiaj święto?...
            A ty zapamiętaj sobie
            - dzisiaj właśnie jest Dzień Kobiet!

            Z okazji Dnia Kobiet wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń , zadowolenia z siebie, dużo szczęścia i uśmiechu oraz wiele radości życiowej!

            Życzy Samorząd Uczniowski.

            Zapraszamy do galerii Z okazji Dnia Kobiet.

        • Klasy pierwsze w Mikroskali w Koninie
          • Klasy pierwsze w Mikroskali w Koninie

          • Dnia 5 marca uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami oraz opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Mikroskali w Koninie. Na nasze dzieci w Centrum Edukacji czekało mnóstwo atrakcji. Zwiedzanie rozpoczęli od oglądania ok. 50 różnych makiet o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym. To właśnie dzieci mogły zadecydować czy jakiś element makiety poruszy się, zagra, czy też zaświeci. Ogromne wrażenie wywarło na nich kulkowe tsunami z dziesięcioma tysiącami szklanych kulek uruchamianych i sterowanych przez dzieci.

            Kolejnym etapem wycieczki były warsztaty, na których samodzielnie budowaliśmy z klocków pieski oraz wycinaliśmy ze styropianu różne kształty, które zabraliśmy na pamiątkę. Sporo czasu spędziliśmy w sali zabaw i gier. Każda grupa udała się także do sali kinowej, gdzie emocjonujący seans filmowy zapewniło kino 6D. Poruszające się fotele, tryskająca woda i powiew wiatru, to efekty, które mogliśmy poczuć na własnej skórze. Niektórzy mieli przerażenie wypisane na twarzy. Nasz pobyt w Centrum Edukacji zakończyliśmy w dyskotekowych rytmach, kolorowych światłach i bańkach mydlanych. Był to dla nas niesamowity czas.(NB)

            Zapraszamy do galerii Klasy pierwsze w Mikroskali w Koninie.

        • Zapraszamy na Drzwi Otwarte
          • Zapraszamy na Drzwi Otwarte

          • Uczniowie, Nauczyciele i Dyrekcja naszej szkoły zapraszają 16 marca 2019 roku w godzinach 11:00-13:00 przyszłych uczniów klas 1-7 na Drzwi Otwarte pod nazwą "Tradycja i Nowoczesność"

            W programie: 

            • podchody szkolne pt. „Niesamowita podróż…”, 
            • zabawy plastyczne, 
            • zabawy ruchowo – rytmiczne, 
            • indywidualne rozmowy z nauczycielami i specjalistami, 
            • i wiele innych atrakcji! 

            Zapraszamy!

            Oficjalny plakat imprezy: Drzwi_Otwarte_-_16_marca_2019_roku.pdf

        • "Cała Polska czyta dzieciom" - czytamy i my...
          • "Cała Polska czyta dzieciom" - czytamy i my...

          • Grupa uczniów, wolontariuszy z naszej szkoły 4 marca odwiedziła dzieci z Przedszkola Bajka przy ul.Jasnej, gdzie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom" czytała swoim młodszym kolegom bajki i opowiadania. 

            Przedszkolaki słuchały czytanek w ogromnym skupieniem i z wielkim zaciekawieniem. A nasza młodzież została bardzo ciepło przyjęta przez każdą z grup. I chętnie zapraszana na kolejną akcje czytania. (NB)

            Zapraszamy do galerii "Cała Polska czyta dzieciom" - czytamy i my.

        • Wielkanocna akcja charytatywna MOTO-ZAJĄCE 2019
          • Wielkanocna akcja charytatywna MOTO-ZAJĄCE 2019

          • W naszej szkole 4 marca została przeprowadzona wielkanocna akcja charytatywna (zbiórka pieniędzy) na rzecz podopiecznych Domu Dziecka w Trzemesznie. Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup podarunków, które dostarczą motocykliści w ramach akcji MOTO - ZAJĄCE 2019

            Dziękujemy wszystkim osobom o dobrym sercu za włączenie się do naszej akcji. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać 426,76 zł (czterysta dwadzieścia sześć złoty i siedemdziesiąt sześć groszy). Jeszcze raz bardzo dziękujemy.(NB)

            Zapraszamy do galerii Akcja charytatywna MOTO-ZAJĄCE 2019.

        • Bal karnawałowy klas pierwszych i drugich
          • Bal karnawałowy klas pierwszych i drugich

          • 1 marca odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, misiów, piratów, policjantów, strażaków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Niektórzy dzięki swoim przebraniom byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. 

            Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w wielu różnych zabawach oraz tańcach: Kaczuchy, Krasnoludek, Chocolate, tańce Wygibańce czy taniec z kapeluszem. Na sali podczas pląsów robiło się bardzo kolorowo, wszyscy znakomicie się bawili a uśmiech nie znikał im z twarzy.

            Choć wspaniale się bawiliśmy i tańcom nie było końca, to czas dobrej zabawy upływał szybko. Czekamy na przyszły rok i kolejny bal karnawałowy.

            Zapraszamy do galerii Bal karnawałowy klas pierwszych i drugich.

        • Czujemy się jak ryby w wodzie
          • Czujemy się jak ryby w wodzie

          • Od 18 lutego uczniowie klas pierwszych i drugich realizują kolejną turę zajęć w ramach projektu powszechnej nauki pływania "Umiem pływać", którego organizatorem jest Wielkopolskie Zrzeszenie LZSPartnerem Gmina i Miasto Witkowo.

        • W Walentynki zakochaj się w książce
          • W Walentynki zakochaj się w książce

          • Walentynki, to jak wszystkim wiadomo Święto Miłości. I to do miłości właśnie, a dokładniej mówiąc "Miłości do książek" zachęcał w tym roku wystrój szkolnych korytarzy.  Na drzwiach sal lekcyjnych oraz gazetkach pojawiły się opisy nowości książkowych, które zakupiono ostatnio do biblioteki szkolnej. Jest w czym wybierać i jesteśmy przekonani, że znajdziecie coś dla siebie. Zapraszamy!

            Zapraszamy do galerii W Walentynki zakochaj się w książce.

        • Wycieczka do kina Helios
          • Wycieczka do kina Helios

          • 11 lutego 2019 r. uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z opiekunami udali się do kina Helios w Gnieźnie na film pt. "O psie, który wrócił do domu". Film powstał na podstawie jednej z bestsellerowych książek W. Bruce'a Camerona, najsłynniejszego pisarza snującego opowieści o zwierzętach. 

            Przez 96 minut uczniowie z zaciekawieniem oglądali poruszającą historię Belli, psa, który pokonał 400 mil (ok. 644 km), by odnaleźć swego ukochanego właściciela. Podróż odważnego czworonoga to mnóstwo niezwykłych przygód: spotkanie z lwiątkiem, bezdomnym weteranem oraz wiele pułapek losu, które zaprowadziły bohaterkę do domu. Bella pokazała jaką bezwarunkową
            miłością może obdarzyć człowieka zwierzę. 

            Ta ciepła opowieść bardzo podobała się uczniom, dostarczyła niesamowitych przeżyć i wielu wzruszeń.

            Zapraszamy do galerii Wycieczka do kina Helios.

        • Lekcja profilaktyki
          • Lekcja profilaktyki

          • Dnia 5 lutego 2019r. w naszej szkole odbyła się kolejna lekcja profilaktyki dla klas 8 SP oraz klas III gimazjum. Celem spotkania było budowanie świadomości zagrożenia, jakie niesie ze sobą spożywanie alkoholu przez dzieci i młodzież. Każdy uczestnik spotkania otrzymał komiks pt." KAC", który jest mocnym bodźcem ostrzegawczym o uzależnieniu alkoholowym i jego skutkach.

            W spotkaniu z młodzieżą uczestniczyli pan Marek Biadasz - radny Rady Miejskiej w Witkowie, pan Mariusz Gielewski - funkcjonariusz KPP w Gnieźnie, pani Sona Ishkhanyan - pracownik redakcji Głosu Wielkopolskiego, pan Marian Łukowski - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie oraz nauczyciele tutejszej placówki.

            Akcja Stop Alkoholizmowi odbyła się dzięki wsparciu p. Mariana Gdzińskiego - Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo.

            Zapraszamy do galerii Lekcja profilaktyki.

        • Ach! Co to był za bal...
          • Ach! Co to był za bal...

          • W piątek 1 lutego br. uczniowie klas 8 szkoły podstawowej i III gimnazjum bawili się na wspólnym balu w Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka. Niesamowitą imprezę przygotowali dla nich rodzice, którzy zadbali o najmniejszy szczegół wydarzenia. Wspomogli ich sponsorzy: państwo Majorczykowie, państwo Biela, państwo Walczakowie oraz DJ-pan Majewski. Przy przygotowaniu potraw rodzicom pomagał - Kacper Szymański, uczeń Technikum Gastronomicznego. Bal zaszczycili swoją obecnością radni: pan Marek Wiatrowski i pan Marian Walczak

            Ten niesamowity piątkowy wieczór na długo pozostanie w naszej pamięci!

            Zapraszamy do galerii Ach! Co to był za bal....

        • Podsumowanie I semestru
          • Podsumowanie I semestru

          • W pierwszym tygodniu po feriach najlepsi uczniowie z każdej klasy otrzymali listy gratulacyjne. To wydarzenie miało miejsce podczas apelu, który był swoistym podsumowaniem poprzedniego semestru. Gratulacje składali: Dyrekcja naszej szkoły oraz wychowawcy poszczególnych klas. Wyróżnienia były nagrodą dla tych, którzy sumiennie pracowali, a dla pozostałych z pewnością motywacją do pracy w II semestrze. 

            Był to również czas na podsumowanie 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze z naszej szkoły, którzy zebrali imponującą kwotę 6537,36 zł. otrzymali podziękowania z rąk dyrekcji i opiekunów. 

            Raz jeszcze bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałego wyniku.

            Zapraszamy do galerii Podsumowanie I semestru.

        • Z wizytą studyjną na Ukrainie
          • Z wizytą studyjną na Ukrainie

          • Nasza szkoła planuje nawiązać kolejną współpracę międzynarodową, tym razem z Ukrainą. Właśnie to było powodem studyjnej wizyty na Ukrainie naszych nauczycieli – pani wicedyrektor Arlety Bekas, pana Tomasza Majchrzaka i pani Teresy Szkudlarek. Gościli oni w Szkole nr 1 w Kryżopolu, w obwodzie winnickim. Wybór tej placówki jako szkoły partnerskiej na Ukrainie jest wynikiem udziału pani wicedyrektor w warsztatach dla nauczycieli z Polski i Ukrainy „Swatka 2018”. Celem wyjazdu było poznanie systemu edukacji na Ukrainie oraz napisanie wspólnie z ukraińskim partnerem projektu współpracy szkół i wymiany młodzieży. Dwudniowy wyjazd był niezwykle pracowity. 
             
            Cały dzień 24 stycznia br. delegacja gościła w Szkole nr 1 w Kryżopolu. Powitanie było bardzo serdeczne. Uczniowie i nauczyciele przygotowali tańce ukraińskie oraz niespodziankę - krakowiak i piosenkę w języku ukraińskim z pięknymi życzeniami dla gości, płynącymi prosto z serca.

            Następnie nauczyciele zwiedzili placówkę, poznając tym samym system edukacji na Ukrainie. Spotkali się także z rodzinami o korzeniach polskich i nauczycielami. Gościli w klasach i rozmawiali z dziećmi, które przekazały życzenia dla naszych uczniów. Wielu wrażeń dostarczyła również wizyta w Szkole Wychowania Estetycznego. Tu obejrzeli piękny koncert, pokazujący bogatą kulturę i utalentowaną młodzież ukraińską. 

            Kolejny dzień pobytu w Kryżopolu też był pracowity. Nauczyciele wybrali się na wycieczkę po okolicy. Byli w muzeum naukowca - epidemiologa, który pracował nad chorobami zakaźnymi, m. in. dżumą, tyfusem, czerwonką. Był twórcą pierwszego wydziału epidemiologicznego na świecie. Pracował z wielkim poświęceniem. Szczepionki wypróbował na samym sobie, więc kiedy umierał w wieku 63 lat, ze względu na robienie na sobie doświadczeń, wyglądał na 90. Nazywał się Danylo Zabołonij, a na część profesora miejscowość nazwano Zabołodin. Potem zawitali do Gorodiwka, gdzie w kościele katolickim wysłuchali ciekawej historii księdza Martynianina Wojciecha Darzyckiego, który był franciszkaninem zesłanym do tej miejscowości. Odbudował miejscowy kościół. Był otwarty, pomocny i życzliwy. Do dziś mieszkańcy mówią o nim z wielkim szacunkiem. 

            Po powrocie z wycieczki nasza delegacja odwiedziła Bibliotekę w Kryżopolu i spotkała się z malarzem Walentym Tyszeckim, tworzącym piękne pejzaże ukazujące zabytki Ukrainy i bogatą przyrodę. Artysta jest sławny, wystawia w największych miastach Ukrainy. Znany jest także za granicą, jego obraz wisi u kolekcjonera dzieł sztuki w Nowym Jorku. Podczas spotkania przepięknie opowiadał Eugenij Godowanyj, historyk, pisarz, bard, a także tłumacz poezji K. I. Gałczyńskiego. Zaprezentował także wiązankę piosenek, pokazujących narodowości zamieszkujące Pobereże. Na koncert złożyły się: utwór żydowski, mołdawski, ukraiński, Piotra WysockiegoAgnieszki Osieckiej. Swoje wystąpienie przeplatał opowieściami o Polakach mieszkających na terenach od Winnicy do Kryżopola. Dzieci recytowały utwory Gałczyńskiego po polsku i po ukraiński. Na zakończenie pobytu nauczyciele zostali zaproszeni na wieczornicę, podczas której obejrzeli w języku ukraińskim spektakl o ludowej tradycji swatania dziewczyn i chłopców

            Wizyta w Kryżopolu przebiegała w miłej i przyjacielskiej atmosferze. Mieszkańcy miasteczka, tak jak Polacy, są gościnni, życzliwi, pełni pasji, kultywują tradycje narodowe. Łączy nas także podobnie brzmiący język, niektóre elementy folkloru( muzyka ludowa, stroje), wspólna historia. Mamy nadzieję, że nasi przyjaciele z Ukrainy odwiedzą nas wkrótce w Polsce. Współpraca z Ukrainą pozwoli nam poznać ten piękny kraj i nawiązać nowe przyjaźnie. (TSz)

            Zapraszamy do galerii Z wizytą studyjną na Ukrainie.