Apel, który odbył się 12 listopada br. w naszej szkole, miał podniosły i niezwykły charakter, bowiem był nie tylko uczczeniem 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, ale także świętem dla laureatów Stypendium Naukowego Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo za II semestr roku szkolnego 2018/2019.
Dyrektor szkoły pan Marian Łukowski oficjalnie otworzył uroczystość i powitał - Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo pana Mariana Gadzińskiego, zastępcę przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Pomocy Społecznej pana Krzysztofa Chołodeckiego, Rodziców stypendystów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz społeczność uczniowską. W swoim wystąpieniu podkreślił, że dziś jest trzeci dzień Święta Niepodległości w naszej placówce - w piątek (8 listopada) śpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do Hymnu”, 11 listopada wzięliśmy udział w gminnych obchodach, a dziś, tj. 12 listopada, świętujemy dwie okazje, nie tylko święto narodowe, ale i wręczenie stypendium najlepszym uczniom w szkole.
Następnie podczas Gali Burmistrz i Dyrektor wręczyli Stypendium Naukowe oraz Listy Gratulacyjne dla Rodziców najlepszych uczniów w naszej szkole. Za II semestr roku szkolnego 2018/2019 stypendia otrzymali uczniowie klas ósmych: Marcel Lemiesz, Weronika Mierzejewska, Kornelia Krzysiek, Michał Rachelski, Alicja Sikorska, Martyna Małecka, Maria Dębiak, Bożena Nowaczyk oraz Kinga Sadowska.
Burmistrz, zabierając głos, pogratulował laureatom stypendium osiągniętych wyników w nauce i zachowaniu. Podkreślił, że pieniądze, które otrzymają co miesiąc, mają jedynie wymiar symboliczny, najważniejsza jest satysfakcja z sukcesów w zdobywaniu wiedzy i zyskanie miana wzoru do naśladowania w szkole. Kończąc, życzył Rodzicom i stypendystom wszystkiego najlepszego.
Do gratulacji i życzeń dla najlepszych uczniów dołączyli się także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, wręczając stypendystom upominki.
W drugiej części uroczystego apelu artyści z naszej szkoły dla uczczenia 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zaprezentowali program artystyczny JESTEM POLAKIEM I JESTEM Z TEGO DUMNY, przygotowany pod kierunkiem p. Arlety Bekas, p. Ilony Musidlak, p. Teresy Szkudlarek, p. Joanny Rzetelskiej, z oprawą muzyczną p. Kaliny Piechowiak i plastyczną p. Hanny Tyll–Kasprzak i p. Grażyny Flicińskiej. Dla młodego pokolenia inscenizacja stała się refleksją nie tylko nad historią Polski, ale i współczesnością ojczyzny oraz wartością najbliższą sercu każdego narodu – wolnością. Wielką dumę z bycia Polakami artyści wyrazili w finałowej części programu, tworząc literę V, której towarzyszyły barwy narodowe.
Pani Wicedyrektor Arleta Bekas na zakończenie uroczystego apelu poprosiła o wystąpienie sportowców, którzy 11 Listopada uczcili Święto Niepodległości, uczestnicząc w Biegu Niepodległości w Turku i przywożąc medale dla szkoły. Społeczność uczniowska nagrodziła biegaczy i biegaczki oraz ich trenerów panią Natalię Biesek i pana Pawła Piniarskiego gromkimi brawami.
Uroczystość w naszej szkole była niezapomnianą lekcja lekcją historii i patriotyzmu. (TSz)
Zapraszamy do galerii 11 Listopada i Gala wręczania Stypendium Burmistrza GiM Witkowo .