Aktualności

        • XIX Polsko - Niemieckie Spotkanie Młodzieży dobiegło końca
          • XIX Polsko - Niemieckie Spotkanie Młodzieży dobiegło końca

          • W sobotę 14 maja 2016 roku XIX Polsko - Niemieckie Spotkanie Młodzieży z Witkowa i Cadenberge dobiegło końca. Grupa polsko - niemiecka po raz ostatni spotkała się w murach Gimnazjum. 

            Gości pożegnali Dyrektor Gimnazjum, Pan Marian Łukowski, Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo, Pan Marian Gadziński oraz nauczyciele, uczniowie i rodzice. 

            Niemieccy opiekunowie, Panie Julia Eickstaedt i Fabja Rathjens oraz Pan Karl-Heinz Linck podziękowali za miłe i serdeczne przyjęcie oraz wspaniałą gościnę i zaprosili jeszcze raz do Cadenberge, gdzie w dniach 19-24 września odbędzie się rewizyta naszej młodzieży.

            Relację z całego spotkania znajdziecie w zakładce Międzynarodowa wymiana młodzieży...

            Zapraszamy również do galerii: XIX Polsko - Niemieckie Spotkanie Młodzieży.

        • Festyn Rodzinny
          • Festyn Rodzinny

          • Już piąty raz w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie podczas Festynu Rodzinnego. Spotkanie uczniów i ich rodzeństwa, Rodziców, nauczycieli miało miejsce 13 maja. Niezwykle miło było nam gościć także naszych niemieckich przyjaciół z zaprzyjaźnionej gminy Am Dobrock z Dolnej Saksonii. Młodzież ze szkoły w Cadenberge przebywała w tym czasie na wymianie.

            Dla uczestników przygotowane były różne atrakcje – kącik florystyczny, w którym p.Katarzyna Wojtyra zdradzała tajniki układania oryginalnych bukietów. Można było sprawdzić swoje zdolności manualne w kąciku rękodzieła.

            Wielbicielki fryzjerstwa mogły przyglądać się pracy p.Gabrieli Nowackiej, która pokazywała fantazyjne upięcia włosów. Nie zabrakło także upiększania twarzy – makijażu dla starszych i malowania twarzy najmłodszym uczestnikom festynu. Zaproszeni leśnicy – p.Dariusz Pustelnik i p.Wiesław Goll opowiadali zainteresowanym o swojej myśliwskiej pasji. 

            Dla najmłodszych stworzono kącik kreatywności, w którym maluchy rysowały, kleiły, wycinały, kolorowały. Była okazja do sprawdzenia swoich sił w grach zespołowych, a także do wspólnego tańca na szkolnym boisku. Nasz festyn uświetnili także strażacy, którzy wszystkim zainteresowanym pokazywali tajniki wyposażenia wozu bojowego. Nasi niemieccy przyjaciele w ramach projektu „#2gether4more” razem z kolegami z Polski przygotowali kanapki i sałatki owocowe, a także piekli ciasteczka z logo projektu, którymi później częstowali uczestników festynu. Przez cały czas można było posmakować także różnych ciast, które upiekli Rodzice, a dochód z ich sprzedaży zasilił konto Rady Rodziców

            Impreza upłynęła w atmosferze radości ze wspólnego przebywania. Jej przeprowadzenie nie byłoby możliwe, gdyby nie Rodzice. To oni pomagali w jej przeprowadzeniu i oni pokazywali swoje umiejętności, czyniąc spotkanie bardziej atrakcyjnym. Festyn Rodzinny to niezwykłe spotkanie ludzi, którzy chcą działać wspólnie dla szkolnej społeczności tworzonej przez uczniów, Rodziców i nauczycieli.

            Zapraszamy do galerii: Festyn Rodzinny.

        • Z wizytą w Senacie
          • Z wizytą w Senacie

          • Dwoje nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w konferencji naukowej zorganizowanej pod patronatem wicemarszałek Senatu RP – Marii Koc, prof. dr hab. Jana Żaryna i Fundacji im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej z okazji 75. rocznicy pierwszego zrzutu Cichociemnych do Polski

            Konferencja odbyła się 10 maja w siedzibie Senatu RP. Na otwarte przez wicemarszałek Senatu Marię Koc spotkanie składał się cykl wykładów związanych z historią tej formacji, udziału Cichociemnych w Powstaniu Warszawskim, metod szkolenia elity Polski Walczącej.

            Nie zabrakło także wspomnień o uczestnikach, wystąpień Powstańców Warszawskich, a także dyskusji na temat sposobów popularyzowania wiedzy o tych, którzy – szkoleni w Wielkiej Brytanii- zostali zrzuceni do kraju do realizacji zadań w okupowanym kraju. 

            Prelegenci m.in. prof. J. ŻarynInstytutu Pamięci Narodowej, prof. dr. hab. Hubert KrólikowskiUniwersytetu Jagiellońskiego, dr Krzysztof Tochman z rzeszowskiego oddziału IPN podkreślali ogromne zasługi cichociemnych.

            Uczestnicy konferencji – Jolanta Chyba nauczycielka języka polskiego i Krzysztof Nowiński – nauczyciel historii - zgodnie przyznają, że temu wydarzeniu została nadana niezwykła ranga – zarówno przez miejsce - Senat RP- jak i oprawę naukową, a także uczestników – Dowództwo Jednostki Wojsk Specjalnych Rzeczpospolitej Polskiej „Grom”, powstańców z 1944, pracowników naukowych. Gośćmi spotkania byli także przedstawiciele szkół, które noszą imię Cichociemnych, tak jak Gimnazjum z Witkowa, którego patron był jednym z 316 wybrańców. „Udział w tym wydarzeniu był niezwykle cennym doświadczeniem. – mówią nauczyciele - Pozwolił wzbogacić wiedzę na temat Cichociemnych, a jednocześnie uświadomił, jak wielkie zasługi mają dla Polski ci żołnierze, w tym także nasz Patron”.

        • „U nas w bibliotece” – przedstawienie o książkach
          • „U nas w bibliotece” – przedstawienie o książkach

          • Uczniowie z naszej szkoły 9 maja 2016r. wzięli udział w uroczystości 70-lecia powstania Biblioteki Publicznej w Witkowie. Z tej okazji przygotowali przedstawienie pt. „U nas w bibliotece”. Młodzi artyści wcielili się w postacie ze znanych książek dla dzieci i młodzieży. Na scenie pojawili się: Nel z „W pustyni i w puszczy”, Jagienka z „Krzyżaków”, Albus Dumbledore z „Harrego Pottera”, Drwal z ”Czarnoksiężnika z krainy Oz”, Kot z „Alicji w Krainie Czarów”, Zenek z „Tego Obcego” oraz Bibliotekarki i grzeczna Uczennica – wielbicielka czytania książek. 

            Bohaterowie książek postanowili opuścić swoje lektury i strajkować, by wymusić na ludziach czytanie książki. Obawiali się, że komputery i telewizja zastąpią je. Bibliotekarki jednak przekonały bohaterów o pożytecznej roli tych urządzeń. To dzięki nim upowszechnia się literatura, poznajemy nowości wydawnicze, możemy kupić książki. „Przecież miłość do książek trzeba poczuć” – przekonywała jedna z bibliotekarek. Podobnie uczennica udowodniła, że młodzi ludzie chętnie czytają książki, bo to skarbnica wiedzy, lekarstwo na smutki. Czterem scenkom towarzyszyły piosenki: „Song biblioteczny”, „A książka da się lubić”, „Mole książkowe”, „Wspomnienia są blisko” w wykonaniu chóru szkolnego.

            Święto biblioteki odbyło się w Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie. Przedstawienie razem z gimnazjalistami przygotowały: Arleta Bekas i Teresa Szkudlarek. O oprawę muzyczną zadbały - Elżbieta Drozdowska i Katarzyna Jędrzejczak. Piękną dekorację zaprojektowały i wykonały panie – Monika Ottenburger i Lilianna Suborska – Urbańska. (t.sz.)

            Zapraszamy do galerii „U nas w bibliotece” – przedstawienie o książkach.

        • XIX Polsko - Niemieckie Spotkanie Młodzieży
          • XIX Polsko - Niemieckie Spotkanie Młodzieży

          • Już dzisiaj - 9 maja br. rozpoczynamy XIX Polsko - Niemieckie Spotkanie Młodzieży. W wymianie bierze udział 38 młodych ludzi z Polski i Niemiec. Nasze gimnazjum reprezentują jak zawsze drugoklasiści.

            Dodatkową atrakcją tegorocznego spotkania jest jubileusz 25-lecia Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży, w ramach którego bierzemy udział w projekcie #2gether4more.

            Zapraszamy na bieżącą relację z naszego spotkania w zakładce Międzynarodowa wymiana młodzieży...

            Poniedziałek, 9 maja 2016r.

            • Tuż po godzinie 7:30 uczniowie Schule Am Dobrock z Cadenberge w towarzystwie opiekunów: Pani Fabji RathjensJulii Eickstaedt oraz Karla-Heinza Linck - laureata statuetki „przyjaciel szkoły” wyruszyli w podróż do Witkowa.

             

            Zapraszamy do galerii: XIX Polsko - Niemieckie Spotkanie Młodzieży.

        • Idziemy się bachać nad Rusałką. Załóż badejki.
          • Idziemy się bachać nad Rusałką. Załóż badejki.

          • Tym zdaniem rozpoczął się quiz znajomości gwary wielkopolskiej w klasach 3d i 3e. Uczniowie naszej szkoły nie po raz pierwszy mieli okazję się z nią spotkać. W ramach innowacji pedagogicznej "Czy kto stary, czy kto młody – z Wielkopolską idzie w gody", uczniowie tworzyli krzyżówki związane z gwarą wielkopolską, czytali przepisy na tradycyjne dania naszego regionu i słuchali "Blubrów Starego Marycha". Uczestniczyli w konkursach i wycieczkach.

        • Wysokie miejsca naszych strzelców
          • Wysokie miejsca naszych strzelców

          • Prawie 100 zawodniczek i zawodników wzięło udział w organizowanych od wielu lat w ZSP Nr 2 w Gnieźnie powiatowych zawodach strzeleckich. Rywalizacja odbyła się w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

        • S.O.S Europo!
          • S.O.S Europo!

          • W środę 27.04.2016r. uczniowie klas I – III wzięli udział w warsztatach edukacyjnych z zakresu uchodźctwa pod tytułem „S.O.S Europo!”. Celem spotkania było zwiększenie wiedzy uczniów na temat uchodźctwa oraz doświadczenie problemów przed jakimi stają uchodźcy próbujący się dostać na nasz kontynent.

            Podczas warsztatów gimnazjaliści uczestniczyli w grze symulacyjnej. Wcielili się w role rodzin uciekających z kraju ogarniętego wojną. Zadaniem uczniów było uzupełnienie „kart rodzin”, wybranie dla siebie odpowiednich ról i zaprezentowanie ich na forum.

            W trakcie zajęć „młodzi uchodźcy” znaleźli się w różnych sytuacjach, które w „realu” doświadcza wiele uciekających rodzin, np. szybkie zabranie niezbędnych rzeczy, wybór odpowiedniego środka transportu czy trasy ucieczki. 

            Musieli w trakcie swojej wędrówki zmierzyć się z licznymi problemami: kradzież dobytku, utrata pieniędzy, zawrócenie przez służby graniczne, pobyt w ośrodku dla uchodźców czy wypełnianie skomplikowanego wniosku o status uchodźcy.

            Po zakończeniu warsztatów i „wyjściu” z ról, odbyła się pełna emocji dyskusja nawiązująca do tematyki zajęć. Z całą stanowczością można stwierdzić, że cele warsztatów zostały w pełni zrealizowane, a dla uczniów było to nowe doświadczenie.

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii S.O.S Europo!.

        • Maraton Geograficzny
          • Maraton Geograficzny

          • We wtorek 26.04.2016r. w szkole był obchodzony Szkolny Dzień Geografii, w ramach którego gimnazjaliści przystąpili do Maratonu Geograficznego. Przez trzy godziny lekcyjne uczniowie zmagali się z różnorodnymi zadaniami geograficznymi, zróżnicowanymi na poziomach klas pierwszych, drugich oraz trzecich.

        • Świat bez głodu
          • Świat bez głodu

          • W poniedziałek 25 kwietnia br. uczniowie klas I – III uczestniczyli w konkursie wiedzowym pod hasłem „Świat bez głodu”, który został zorganizowany w ramach obchodów Tygodnia Przyrodniczego.

            Uczniowie rozwiązywali test obejmujący zagadnienia dotyczące głodu na świecie, jego przyczyn oraz sposobów  udzielania skutecznej pomocy krajom dotkniętym kryzysem głodu. 

        • Jestem Przyjacielem Ziemi!
          • Jestem Przyjacielem Ziemi!

          • W czwartek 21 kwietnia 2016r. w naszej szkole rozpoczął się Tydzień Przyrodniczy pod hasłem RÓŻNORODNOŚĆ DOOKOŁA NAS. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja nauk przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, geografia, ekologia), ukazanie problemów środowiska w ujęciu holistycznym oraz kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy.

        • Sport i zabawa
          • Sport i zabawa

          • W nawiązaniu do Światowego Dnia Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych zorganizowano w naszym gimnazjum I Integracyjny Turniej Sportowo-Rekreacyjny Osób Niepełnosprawnych pod hasłem "Niech łączy nas sport i zabawa". 

        • Którą szkołę wybrać?
          • Którą szkołę wybrać?

          • 22 kwietnia w Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie odbyły się II Targi Edukacyjne dla uczniów klas III gimnazjów z terenu gminy Witkowo. Organizatorem spotkania było witkowskie Gimnazjum im. Adama Borysa przy współpracy z Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji oraz Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Witkowie. Patronat honorowy nad targami objął Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo Marian Gadziński. W targach edukacyjnych wzięło udział 17 szkół ponadgimnazjalnych i centrów kariery z Witkowa, Gniezna, Wrześni, Słupcy oraz Strzałkowa. Podczas imprezy obecni byli burmistrz Marian Gadziński i dyrektor OKSiR Stanisław Rajkowski.

            Gimnazjaliści i ich rodzice mieli niepowtarzalną okazję do zapoznania się z różnorodną ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych. Mogli zapoznać się z nowymi propozycjami, z zasadami rekrutacji, a także niezbędnymi informacjami, które ułatwią im decyzję o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. 

            - Zachęcam was, byście skorzystali z tak bogatej oferty edukacyjnej, którą szkoły tu prezentują. Od was bowiem zależy wybór dalszej ścieżki edukacyjnej. Ważne jest abyście wybrali właściwą drogę kształcenia na przyszłość - mówił gospodarz gminy, Marian Gadziński.

            Zapraszamy do galerii Którą szkołę wybrać?.

        • POZnawali Ławicę
          • POZnawali Ławicę

          • W piątek 22 kwietnia 2016r. uczniowie klas II (a,b,c) pod opieką nauczycieli: Wacławy Filińskiej, Tomasza Majchrzaka i Tomasza Plucińskiego uczestniczyli w nietypowej wycieczce edukacyjnej do Poznania. Celem ich podróży było zwiedzanie Międzynarodowego Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

            Po przybyciu do terminalu pasażerskiego w części ogólnodostępnej i spotkaniu z Panią przewodnik, młodzież została przywitana przez megafony i zaproszona do odprawy biletowo-bagażowej przy stanowiskach check-in. Każdy uczestnik wyjazdu otrzymał okazjonalną „kartę pokładową”.

            Najwięcej emocji wśród wszystkich uczestników wyjazdu wzbudził kolejny punkt programu - przejście przez kontrolę bezpieczeństwa w hali odlotów. Uczniowie wraz z opiekunami, tak samo jak wszyscy pasażerowie odlatujący za granicę, musieli poddać się ścisłej kontroli bezpieczeństwa. W specjalnych pojemnikach musieli umieścić swoje kurtki, bluzy, paski do spodni, sprzęt fotograficzny, telefony komórkowe itp. Większość przeszła kontrolę bezproblemowo. Na przykładzie kilku uczestników pokazano, co dzieje się, gdy zadźwięczy bramka bezpieczeństwa. Osoby poddawane są wówczas szczegółowej kontroli. Jedna z uczestniczek została również poproszona o zdjęcie butów i przejście przez bramkę bezpieczeństwa „na bosaka”. 

            Po zakończeniu kontroli bezpieczeństwa, wszyscy uczestnicy znaleźli się w zastrzeżonej strefie lotniska, tzn. w hali odlotów. W tym miejscu mogą znajdować się tylko i wyłącznie pasażerowie posiadający ważne bilety i karty pokładowe, oczekujący na swój samolot. Młodzież dowiedziała się równeż, jaka jest dalsza procedura dla pasażerów udających się do krajów ze strefy i z poza strefy Schengen (np. Wielkiej Brytanii). Ci ostatni muszą być dodatkowo poddani kontroli paszportowej. 

            W hali odlotów uczestnicy wycieczki odwiedzili salon Business Executive Lounge, który jest przeznaczony dla pasażerów posiadających odpowiedni bilet (droższy). Następnie udali się do restauracji Travel Chef na przygotowany dla nich posiłek. 

            Po krótkim odpoczynku gimnazjaliści udali się do bramki, aby dokonać boardingu, czyli wejścia na pokład. Pokładem okazał się autokar, który obwiózł młodzież po płycie lotniska. Zobaczyli startujący samolot, a następnie odwiedzili strażnicę Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Podczas tego spotkania uczniowie mogli zapoznać się z pracą ratowników medycznych, strażaków, obejrzeć sprzęt i krótki pokaz strażacki. Niektórym udało się przejechać nowoczesnym wozem strażackim. 

            Przebywając u strażaków, bardzo blisko pasa startowego, gimnazjaliści mogli obserwować lądowanie dwóch samolotów, w tym jednego lądującego awaryjnie (na jego pokładzie znajdował się pasażer wymagający pomocy medycznej). 

            Kolejnym punktem programu była wizyta w hali przylotów. Pani przewodnik zapoznała uczniów z procedurami obowiązującymi podróżnych przybywających na Ławicę. Poinformowała, w jaki sposób odebrać bagaż rejestrowany oraz opuść halę przylotów. 

            Następnie wszyscy uczestnicy udali się na taras widokowy, z którego obserwowali start samolotu. Na koniec gimnazjaliści otrzymali od Pani przewodnik firmowe upominki. 

            Tego typu wycieczki są bardzo cenne. Uczą młodzież, jak prawidłowo przejść procedury związane z podróżowaniem samolotem, który stał się obecnie jednym z głównych środków transportu.

            Zapraszamy do galerii: POZnawali Ławicę.

        • Egzamin gimnazjalny 2016
          • Egzamin gimnazjalny 2016

          • W dniach od 18 do 20 kwietnia br. 124 uczniów klas trzecich naszego gimnazjum przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego. Tradycyjnie egzamin gimnazjalisty podzielony był na trzy części. 18 kwietnia 2016 roku uczniowie pisali test z zakresu przedmiotów humanistycznych. Sprawdzali swoją wiedzę z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego. Egzamin z części matematyczno-przyrodniczej odbył się 19 kwietnia. Ostatniego dnia - 20 kwietnia, gimnazjaliści pisali test z języka obcego nowożytnego. Podzielony on był na dwie części - poziom podstawowy i poziom rozszerzony. 

            Wyniki egzaminu gimnazjalnego ogłoszone będą 17 czerwca br. i decydować będą o dalszej edukacji młodych ludzi. To pierwszy tak ważny test w życiu każdego ucznia.

            Zapraszamy do galerii Egzamin gimnazjalny 2016.

        • Z wizytą w Parlamencie Europejskim
          • Z wizytą w Parlamencie Europejskim

          • W dniach 3 - 6 kwietnia 2016r. Patryk Sołtysiak, uczeń z klasy IIa wraz z nauczycielem geografii, p. Tomaszem Majchrzakiem uczestniczyli w wizycie studyjnej do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Dla Patryka wyjazd był nagrodą za zwycięstwo w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej.

            W drodze do stolicy zjednoczonej Europy najpierw zawitali do Kolonii, pięknego niemieckiego miasta położonego nad Renem. Podczas dwugodzinnego zwiedzania zobaczyli  zabytkową katedrę Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny, w której znajdują się cenne relikwie dla wiary chrześcijańskiej. Spacerowali po Starym Rynku oraz ciekawej ulicy, która jest przysłowiową galerią handlową.

            Czas upływał bardzo szybko i przedstawiciele naszej szkoły udali się w dalszą podróż, przez Holandię do Brukseli.
            W trakcie dwudniowego pobytu w Brukseli uczestnicy wizyty studyjnej z polskim przewodnikiem zwiedzali miasto. Udało im się pospacerować po pięknym Starym Mieście, zobaczyć symbole miasta, między innymi - kościół Notre Dame du Sablon, który uznawany jest za jedną z najpiękniejszych belgijskich świątyni. 

            Punktem kulminacyjnym wyjazdu była dzielnica europejska, w której znajdują się instytucje unijne. Zobaczyli budynki Komisji Europejskiej, Komitetu Ekonomicznego UE oraz Parlamentu Europejskiego.

            Przed wizytą w PE uczestnicy wyjazdu zwiedzili Parlamentarium, czyli interaktywne centrum pozwalające poznać instytucje unijne w przestępny sposób. Po zakończeniu zwiedzania przyszła pora na wizytę w Parlamencie Europejskim i spotkanie z europosłem Panem Ryszardem Czarneckim, który pełni funkcję wiceprzewodniczącego PE. Europoseł krótko opowiedział o swojej pracy, udzielał odpowiedzi na pytania uczestników, a następnie zaprosił wszystkich do odwiedzenia sali plenarnej posiedzeń. 

            Wizyta studyjna do Parlamentu Europejskiego w Brukseli została zorganizowana przez Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Pana Ryszarda Czarneckiego.

            Zapraszamy do galerii: Z wizytą w Parlamencie Europejskim.

        • Nocne liczenie sów
          • Nocne liczenie sów

          • W piątek 1 kwietnia 2016 r. uczniowie z klas I-III naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w nietypowej lekcji z zakresu edukacji przyrodniczej. Wczesnym wieczorem młodzież udała się do stanicy myśliwskiej koła łowieckiego 92 „Leśnik” w Skorzęcinie, aby policzyć sowy, które żyją w okolicznych lasach.

            Uczniowie najpierw zapoznali się z życiem sów. Poznali odgłosy wydawane przez samice oraz samce tych ptaków. Lekcję o sowach dla naszych uczniów poprowadził pan Daniel Cierplikowski, podleśniczy leśnictwa Wólka. 

            Po zakończonych zajęciach teoretycznych przyszła pora na zajęcia praktyczne. Uczniowie w towarzystwie podleśniczego Daniela Cierplikowskiego, podleśniczego Jerzego Zawiślaka z leśnictwa Skorzęcin oraz myśliwego Wiesława Golla udali się na pieszą wędrówkę po lesie. Za pomocą nagranych odgłosów sów próbowano policzyć, ile tych ptaków znajduje się w okolicach Skorzęcina. Podczas leśnej wędrówki udało się policzyć 7 sów samców oraz 4 samice

            Po powrocie do stanicy uczniowie otrzymali tematyczne pamiątki od organizatora spotkania, a następnie uczestniczyli w ognisku z pieczeniem kiełbasek lub pieczywa.

            Organizatorem nietypowej lekcji przyrody był pan Wiesław Goll, a patronat objęło Nadleśnictwo Gniezno i koło łowieckie „Leśnik”. Nadleśnictwo ufundowało dla młodzieży kiełbaski i napoje, a pamiątki i słodką niespodziankę organizator.

            Uczniowie wraz z opiekunami składają serdeczne podziękowania leśnikom, dzięki którym mogli poszerzyć swoją wiedzę o życiu sów.

            Zapraszamy do galerii: Nocne liczenie sów.

        • Gimnazjaliści na Targach Edukacyjnych
          • Gimnazjaliści na Targach Edukacyjnych

          • 18 marca br. już po raz kolejny wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się na Poznańskie Targi Edukacyjne. Targi odwiedzają młodzi ludzie stojący przed wyborem dalszej drogi nauki. Dla gimnazjalistów, maturzystów i uczniów szkół średnich była to doskonała okazja do zdobycia wiedzy niezbędnej do podjęcia decyzji o dalszej drodze kształcenia.

            Czy kontynuować naukę w liceum ogólnokształcącym z myślą o przyszłych studiach, czy może już teraz zadbać o zdobycie zawodu? Coraz częściej specjaliści od rynku pracy zwracają uwagę na wysokie bezrobocie wśród absolwentów szkół wyższych i coraz większe braki fachowej kadry zawodowej.

            Okazją do przyjrzenia się ofercie kształcenia zawodowego była przestrzeń Aleja Zawodów, na której odbywały się specjalne pokazy umiejętności uczniów szkół zawodowych, między innymi: samochodowej, budowlanej, gastronomicznej, spożywczej, elektrycznej czy odzieżowej. Wśród wystawców były prawie wszystkie szkoły wyższe z Poznania, a także liczna reprezentacja uczelni z innych rejonów Polski, m.in. uniwersytety ze Szczecina, Torunia, Olsztyna.

            Poznańskie Targi Edukacyjne to największe tego typu wydarzenie w kraju. Uczniowie gimnazjum byli bardzo zadowoleni z możliwości wyjazdu zawodoznawczego, który jeszcze bardziej uświadomił uczniom potrzebę świadomego wyboru ścieżki edukacyjno – zawodowej.