Dnia 10 lutego 2016 roku w Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka odbyła się wystawa: "Powstanie Wielkopolskie 1918-1919. Droga Wielkopolan do Niepodległości". 22 plansze ukazywały chronologiczny zapis walk o niepodległość przygotowany w postaci osi czasu. Opis walk powstańczych opatrzono bogatą ilustracją fotograficzną.
Pan Łukasz Grabowski pełniący funkcję Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo powitał przybyłych gości, wśród których znaleźli się m.in.: Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego Pani Beata Tarczyńska, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Jóźwik wraz z Radnymi, Radni Powiatu Gnieźnieńskiego: Pani Krystyna Żok i Pan Andrzej Kwapich, dyrektorzy i kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawiciele organizacji pozarządowych, sołtysi, lokalna społeczność, przedstawiciele mediów oraz uczniowie klas II i III naszego gimnazjum wraz z wychowawcami.
Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mediów. Między innymi Pan Krzysztof Nowiński - nauczyciel historii w naszym gimnazjum udzielił wywiadu na temat znaczenia powstania dla "Telewizji Wielkopolska".
Po otwarciu wystawy wszyscy zebrani obejrzeli polski film dramatyczny z 2014 roku w reżyserii Łukasza Barczyka pt. „Hiszpanka", którego akcja dzieje się w Poznaniu, w przeddzień wybuchu i w trakcie powstania wielkopolskiego.
Zapraszamy do galerii Droga Wielkopolan do Niepodległości.