Dnia 25 lutego br. społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi celebrowała sukcesy tych uczniów, którzy otrzymali Stypendium Naukowe Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo za najlepsze wyniki w nauce oraz tych, którym wręczono po raz pierwszy „Listy pochwalne” za uzyskanie na koniec I semestru 2015/2016 średniej ocen 4,75 i więcej. Świętowali także nasi nauczyciele wyróżnieni po raz pierwszy w historii szkoły statuetką: „Wyróżniony Statuetką Rycerza Wita”. Uroczystości towarzyszył koncert piosenek.
Szkolne Święto rozpoczął Dyrektor gimnazjum, pan Marian Łukowski, który powitał gości - pełniącego funkcję Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo pana Łukasza Grabowskiego, Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Witkowie pana Adama Kowalskiego, Przewodniczącego Rady Rodziców pana Artura Stefaniaka, Rodziców laureatów Stypendium Naukowego oraz panią Ewę Sochę – dziennikarkę.
Dyrektor gimnazjum podkreślił znaczenie edukacji i pogratulował wszystkim uzyskania wysokich wyników oraz życzył dalszych sukcesów w nauce.
Pełniący funkcję Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo pan Łukasz Grabowski oraz Dyrektor Szkoły wręczyli Stypendia Naukowe oraz Listy Gratulacyjne dla Rodziców najlepszych uczniów. Za I semestr roku szkolnego 2015/2016 stypendia otrzymali: Mateusz Roszkowiak Karolina Jarecka, Weronika Janowicz, Nadia Fatyga, Aleksandra Grzechowiak, Kornelia Tyczka, Jakub Dzięcielak, Alicja Pustelnik, Maksym Kędzierski, Julia Nowaczyk, Patryk Sołtysiak, Julia Szeszycka.
Do gratulacji i życzeń dołączyli się także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, wręczając swojemu Koleżeństwu okolicznościowe laurki. W imieniu Stypendystów wystąpił Maksym Kędzierski. Podziękował Dyrekcji za pomoc i wsparcie, nauczycielom za przekazaną wiedzę, a rodzicom za codzienną troskę i wychowanie.
Swoje święto w szkole mieli także uczniowie klas I – III, którzy za uzyskanie średniej 4,75 i więcej otrzymali „Listy gratulacyjne”. Zaproszeni na scenę najlepsi uczniowie z każdej klasy odebrali gratulacje od Dyrektora szkoły, Wychowawcy klasy i Przewodniczącego Rady Rodziców.
Uroczystość szczególną wymowę miała również dla naszych nauczycieli. Pani Wiesława Papiewska, pan Tomasz Majchrzak i pani Teresa Szkudlarek otrzymali wyróżnienie: „Wyróżniony Statuetką Rycerza Wita”. Statuetki wręczyli - pełniący funkcję Burmistrza pan Łukasz Grabowski i Przewodniczący Komisji Oświaty pan Adam Kowalski. Pan Ł. Grabowski poinformował, że nauczyciele otrzymali je za wybitne osiągnięcia w dziedzinie oświaty, mające szczególne znaczenie dla rozwoju oraz promocji Gminy i Miasta Witkowo. Złożył także wyróżnionym gratulacje.
Galę wręczenia wyróżnień poprowadziła wicedyrektor szkoły pani Arleta Bekas. Gościom i wszystkim zgromadzonym na uroczystości towarzyszył koncert piosenek dedykowany wszystkim wyróżnionym.
Nasze gimnazjum otrzymało także bieżnię elektryczną zakupioną przez organ prowadzący. Symbolicznego przecięcia wstęgi i przekazania sprzętu dokonał pełniący obowiązki Burmistrza pan Łukasz Grabowski.
Program uroczystości przygotowały nauczycielki: p. Arleta Bekas i p. Teresa Szkudlarek. Nad oprawą muzyczną czuwały – p. Elżbieta Drozdowska i p. Joanna Nowakowska. O dekorację hali zadbała p. Lilianna Suborska - Urbańska. (TSz)
Zapraszamy do galerii Koncert dla Laureatów.